Witam wszystkich !

Od 2 tygodni próbuje kupić Audi TT Mk2 z silnikiem 2.0 2006-2009r . Zdarzyłem już oglądnąć kilka samochodów ,ale niestety żaden z nich nie był na tyle dobry żeby go kupić , za to zostałem z kilkoma pytaniami na które nie mogę znaleźć odpowiedzi.

1. wszyscy piszą ,ze to są silniki 2.0 TFSI - jak przyjeżdżam oglądać na pokrywie silnika jest samo FSI sprzedawcy kłamią czy co? Czym różnią się te 2 oznaczenia?
2. kolejna sprawa czy te silniki mają pasek rozrządu, czy łańcuch? polowa sprzedających twierdzi ze łańcuch polowa, ze pasek na necie tez różne wersje tego znalazłem i szczerze mówiąc nie mam pojęcia komu wierzyć.
3. po odpaleniu takiego silnika (na zimnym) było słychać taki metaliczny szelest obcierania się jakichś elementów co to może być?
4. po odpaleniu takiego silnika (na zimnym) dosłownie po minucie obroty silnika spadły na ok 800, dziwne, bo temperatura na liczniku nawet się nie ruszyła czy to jest normalne zachowanie tych silników, czy cos go boli? powinno go najpierw dogrzać moim zdaniem.
5. na co waszym zdaniem powinienem zwracać przy zakupie takiego auta?
6. jaki najlepiej olej lać do tego silnika?
7. czy ktoś z was robił przednie zawieszenie? jeśli tak to jaki koszt? Mowa o OEM