Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wymiana uszczelniacza BAM

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27

    Wymiana uszczelniacza BAM

    Witam Koleżanki i Kolegów. Czy ktoś z Was wymieniał uszczeniacz na wyjściu skrzynia - wał napędowy? Kilka miesięcy temu wymieniałem sprzęgło i było sucho teraz zaczyna się tam pocić. W związku z tym może ktoś to robił bez wyciągania skrzyni i podzieli sie swoim doświadczeniem.

  2. #2
    Awatar michalgiant
    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Przedborów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    37
    Cytat Zamieszczone przez Brynio Zobacz posta
    Witam Koleżanki i Kolegów. Czy ktoś z Was wymieniał uszczeniacz na wyjściu skrzynia - wał napędowy? Kilka miesięcy temu wymieniałem sprzęgło i było sucho teraz zaczyna się tam pocić. W związku z tym może ktoś to robił bez wyciągania skrzyni i podzieli sie swoim doświadczeniem.
    Ściągasz sanki, odkręcasz przegub prawy i połączenie wału napędowego z rozdzielaczem, i odkręcasz sam rozdzielacz (4 śruby + jedna głęboko w osi tam gdzie przykręcony jest przegub wewnętrzny do rozdzielacza), wysuwasz rozdzielacz od skrzyni, poleci olej!!

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Brynio Zobacz posta
    Witam Koleżanki i Kolegów. Czy ktoś z Was wymieniał uszczeniacz na wyjściu skrzynia - wał napędowy? Kilka miesięcy temu wymieniałem sprzęgło i było sucho teraz zaczyna się tam pocić. W związku z tym może ktoś to robił bez wyciągania skrzyni i podzieli sie swoim doświadczeniem.
    Masz na mysli uszczeniacz przy sprzegielku tym okraglym?

  4. #4

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Dziękuję Koledzy. Jeszcze czeka mnie dokładna weryfikacja aby się niepotrzebnie nie napracować. Wygląda jednak na to, że nieszczelność jest właśnie tam.
    Paweł mam na myśli tą okolicę.
    Nazwa:  tt.jpg
Wyświetleń: 325
Rozmiar:  133.1 KB

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Brynio Zobacz posta
    Dziękuję Koledzy. Jeszcze czeka mnie dokładna weryfikacja aby się niepotrzebnie nie napracować. Wygląda jednak na to, że nieszczelność jest właśnie tam.
    Paweł mam na myśli tą okolicę.
    Nazwa:  tt.jpg
Wyświetleń: 325
Rozmiar:  133.1 KB
    Sprawdz czy nie leci z turbiny bo czesto na muszli sa kropelki oleju ktore leca na katowke i po niej sciekaja.
    Szczerze jeszcze nie mialem nigdy doczynienia zeby tam cieklo co nie znaczy ze jest to niemozliwe ale lepiej sprawdzic wyzej co sie dzieje zeby nie zmieniac dobrego uszczelniacza...

  6. #6

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Turbinę regenerowałem przy okazji wymiany sprzegła. Przy montażu dałem oryginalny zestaw montażowy w tym uszczelnienia dróg olejowych. Jest sucha to sprawdzałem więc to wykluczam. Być może leci z uszczelniacza półosi, jestem w trakcie weryfikacji ale na ta chwilę widze, że to okolice wyjścia na wał.

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    27
    Problem rozwiazany, po dokładnym umyciu skrzyni i silnika okazało się, że olej sączył się z góry a mianowicie z elektrozaworu który zespolony jest z napinaczem łańcucha wałków rozrządu. Temat do zamknięcia.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Czyli jednak miałem racje...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •