Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 48

Wątek: Dario TT

  1. #16
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Widzę, że ogląda się majstra wazzup'a, i nauka nie idzie w las.
    Z tą szybą to baaardzo dobra robota!
    Widać fachową rękę, pakiet premium za pińcet, tak się robi samochody:P

    P.S. Widzę, że kolega z Krakowa. Może zobaczymy się kiedyś na mieście

  2. #17

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Haha, właśnie oglądam i to może działać na moją niekorzyść

    A spotkanie może we czwartek na Bora

  3. #18
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Ja na szczęście jak zamknę kluczyki to nie wejdę do auta tylko gdy padnie aku

  4. #19

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Co to jest za screen aplikacji ? Czy to coś kompatybilnego z TT mk 1 ?

  5. #20
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Pasuje praktycznie do kazdego auta Bezkluczykowy system działający w technologii bluetooth. Do otwarcia i zamknięcia samochodu nie potrzeba wyciągać telefonu. Otwiera się automatycznie +/- w.promirniu 3m zamyka się +/- po odejściu powyżej 5m.
    Opcja start /stop to konieczność wyłączenia immo, likwidacji blokady kierownicy i podlaczeniankilka przewodów do stacyjki i pedałów

  6. #21

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Zamontowałem dziś nową/starą szybę, to nic skomplikowanego. Koszt szyby 40zł Do odkręcenia łącznie chyba 8 śrub i można to zrobić bez pełnego
    wyjmowania mechanizmu z prowadnicami. Czas - ok półtora godziny, łącznie z wyciąganiem miliarda kawałeczków starej szyby.

    To słuchajcie, czwartek wieczorem na Bora pod Krokusem ?

  7. #22

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Pora na kolejne robótki koło auta Plan był bardzo ambitny, rozłożony na cały dzień:

    Mój wóz,
    -filtry pow, kab, paliwa,
    -wymiana gniazd wtryskiwaczy,
    -polerka przednich lamp,
    -mod. podwójnego światła stop,
    -wymiana świec zapłonowych + inspekcja kamerką endoskopową,

    Wóz Piotrka - >> Piterpaker
    -filtry,
    -wymiana gniazd wtryskiwaczy,
    -polerka lamp,
    -mod. podwójnego światła stop,
    -wymiana silniczka pompy Haldex,
    -wymiana oleju w sprzęgle Haldex,

    1.jpg

    Można się domyśleć, że jako amatorzy, utknęliśmy już po wymianie filtrów
    Wykręcenie gniazd wtryskiwaczy u Piotrka, bez odpowiedniego klucza było niemożliwe. Plastik się łamał, zwykły imbus wyrabiał gniazdo.
    Wspominam o czarnej TT w moim temacie, ponieważ będzie tu przydatny protip dla każdego kto będzie miał z tym problem.
    Tam jest taki nietypowy klucz w kształcie koła z 6 wypustkami wokoło. Myślę że dobre 4 godziny i dużo nerwów straciliśmy na tym, wciąż bez sukcesu
    Auto w takim stanie było unieruchomione, jedno gniazdo było zupełnie scharatane. W międzyczasie wjechała hawajska na poprawę humoru

    6.jpg

    A ja odkryłem dobry patent na podgrzanie rogalika.

    2.jpg

    Wracając do czarnej TT, próbowaliśmy dobrać w Castoramie śrubę z wielkim łbem imbusowym, który by pasował do tego gniazda. Faktycznie były
    zbliżone wymiary, ale wciąż obrabiały plastik. Z pomogą przyszedł bardzo prosty przyrząd ! Tak zwana "stalka". To nóż tokarski z bardzo twardej stali,
    brzegi są naprawdę ostre, ma kształt pręta kwadratowego. Nie pamiętam rozmiaru jaki tam był, możliwe że 20x20mm. Na Allegro do kupienia za grosze.

    Trzeba go wziąć i dosłownie wbić młotkiem w plastikowe gniazdo. On siądzie tak ciasno, że wystarczy chwycić go kluczem z ramieniem ok 50cm
    i odkręcać. Nie ma opcji aby się wyrobiło. Wyszły jak masełko.

    8.jpg

    U mnie poszło łatwiej, gniazda były na zwykły imbus. Przy okazji zobaczyłem jaki tam jest bałagan... Wszystko w oleju a do tego śruby dokręcające
    do głowicy były bardzo słabo dokręcone, a jedną praktycznie palcami wykręciłem.
    Dodam że cały kolektor był odkręcony a wloty w głowicy zasłonięte folią. Przy odkręcaniu i czyszczeniu leci tam strasznie dużo brudu.
    Oczywiście trochę i tak wpadło, np resztki kleju do gwintów. Odpalałem silnik z sercem w gardle, ale chyba to przemieliło

    3.jpg

    4.jpg

    Trochę czyszczenia kolektora dolotowego. Szczotka druciana + benzyna.

    5.jpg

    I zrobione. Jako tako, ale lepiej niż było. Gniazda wkręcone a klejem do gwintów, rozprowadzonym tylko na ok 2 pierwsze zwoje.
    Nie wiem czy to nie za mało, ale potem troszkę go pocisnęliśmy i nie ma żadnego przecieku na razie.

    7.jpg

    Później, tzn. gdzieś koło 2 w nocy wymieniliśmy silniczek Haldex i olej u Pitera. Strasznie niewygodna robota.
    Wymieniliśmy, jednak dalej nie działa pompa. Trzeba będzie szukać przyczyny gdzieś dalej.

    Na następny ogień pójdą świece zapłonowe + uszczelka pod pokrywą zaworów. Zaczęła się brzydko pocić. Ciekawe jakie niespodzianki nas wtedy spotkają

    Aha, u Pitera silnik po remoncie, aż miło popatrzeć:

    9.jpg
    Ostatnio edytowane przez Dario ; 24-10-2020 o 20:01

  8. #23
    Awatar piterpaker
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Kraków okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    95
    Bardzo dobra robota ! Następnym razem pójdzie aligancko

  9. #24
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Dario Zobacz posta
    ....
    -wymiana silniczka pompy Haldex,
    -wymiana oleju w sprzęgle Haldex,

    Później, tzn. gdzieś koło 2 w nocy wymieniliśmy silniczek Haldex i olej u Pitera. Strasznie niewygodna robota.
    Wymieniliśmy, jednak dalej nie działa pompa. Trzeba będzie szukać przyczyny gdzieś dalej.
    Podpinałeś na krótko i nie działa? Czy na krotko działa a po zamontowaniu napęd nie spina?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #25
    Awatar piterpaker
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Kraków okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    95
    Tuż po założeniu na teście z vcds w ogóle jej nie słychać. Nie podłączałem na krótko bo nie mieliśmy jak zrobić napięcia 6v a do akumulatora się trochę cykałem.
    Ostatnio edytowane przez piterpaker ; 25-10-2020 o 08:38

  11. #26

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Sprawdziliśmy na krótko wyjętą pompę, okazało się że coś było nie tak z przewodami. Podłączenie zasilania 6V do złączki pompy = brak reakcji. Podłączenie bezpośrednio do przewodów przy samym silniku = działa.
    Wymieniliśmy pompę na drugą, ale też nie działała. Ostatecznie wyszło na to, że lepiej działa gdy jest podpięta do sterownika Haldex
    Była 2 w nocy, zamontowaliśmy i nie podpięliśmy wtyczki

  12. #27

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Przygód z TT ciąg dalszy Szkoda, że póki co nie wchodzą żadne grube modyfikacje których zazdroszczę, jak w niektórych sąsiednich wątkach, ale na wszystko przyjdzie czas
    Na początek dwa zdjęcia z pojeżdżawek po mieście, to lubie Traktuję ten wątek jako zapis historii tego auta w moich rękach

    20201206_114022.jpg

    20201206_214000.jpg

    Nadeszła pora, aby zająć się maszynownią. Po otwarciu maski i zdjęciu plastików, widok jest raczej smutny. Uszczelka pokrywy się zapociła a pokrywa sama w sobie trochę zaniedbana.
    Cewki zapłonowe już stare, do tego każda z innej parafii. Patrząc na logi, silnik ma jakiś problem z zapłonami, korekty (Timing Retardation) dochodzą do 8.3 na czwartym cylindrze.
    Od niedawna wdrażam się w temat logowania silnika.

    20201205_123426.jpg

    Na pierwszy ogień idą nowe świece zapłonowe. Stare po wyjęciu miały różowawy nalot, natomiast na czwartym cylindrze była ciemniejsza niż reszta.
    Od razu poszły nowe świece NGK oraz cewki Beru. Sugerowałem się opiniami w internecie, kupiłem Beru ZSE032.
    Logi po zmianie świec pokazały poprawę. Po wymianie cewek jeszcze nie logowałem ale na słuch, wcześniej nie podobał mi się dźwięk
    silnika pod obciążeniem, szczególnie w wyższych obrotach. Było w nim coś metalicznego, takie trudne do opisania coś. Na nowych świecach i cewkach
    jest inaczej. Może to efekt placebo, ale mam nadzieję że nie

    ZSE032 są wyższe i podobno stosuje się adaptery do montażu. Chciałem sobie taki zrobić z aluminium, ale cewka siedzi tak sztywno że odpuściłem bo nie ma potrzeby.

    20201208_091555.jpg

    Kolejny mod to usunięcie spaghetti wężyków podciśnienia. Z tego co wyczytałem, wystarczy podpiąć DV bezpośrednio do króćca w kolektorze dolotowym.
    Wywaliłem te wszystkie zawory i wężyki. Poważnie bałem się odpalić samochód, nie wiedziałem czy coś nie wybuchnie
    Działa elegancko, nawet odpięty N249 nie zgłasza na razie błędu. Zauważyłem poprawę działania silnika, mniej szarpie przy odpuszczaniu gazu.
    Być może ten układ był u mnie uszkodzony i nie działał jak trzeba. Dodatkowo luzy całym układzie napędu potęgowały szarpanie. Teraz jest lepiej

    20201208_153238.jpg

    Czas na pokrywę. Pójdzie do piaskowania i raczej zostawię takie surowe aluminium. Wiem że powinno się usunąć blaszkę przynitowaną pod pokrywą, żeby nie zostały ziarenka piasku.
    Demontaż gratów:

    20201212_142727.jpg

    Kontrola turbinki. Sucho, naprawdę sucho choć w tej długiej rurze w dalszym fragmencie dolotu zbiera się odrobina oleju. Co to za dziwne ślady ? Jakieś fabryczne ślady z produkcji czy wirnik
    kiedyś postanowił uciec na wolność ? Dodam że turbo działa bardzo ładnie, pompuje tyle ile trzeba.

    20201212_143943.jpg

    Poniżej moje najnowsze rozwiązanie łączenia turbo na 2 śrubach. A poważnie to mój stały problem z luzującymi się śrubami. Serwis dokręcał kilka razy, potem ja kilka razy (z siłą przewidzianą
    w instrukcji). Pewnego razu po prostu wyjąłem tę śrubę bez wykręcania, co można powiedzieć, jasny gwint Mam w planie przegwintowanie wszystkich trzech na M12. Trzeba będzie chyba
    delikatnie rozwiercić otwory w kolektorze wydechowym żeby śruby M12 przeszły. Nie ma wyjścia, trzeba zrobić. Aha, niby skręcone na dwóch śrubach, ale nie słychać totalnie żadnego przedmuchu
    nawet przy gazie w podłogę. Mam z tymi śrubami sporo doświadczeń. Gdy poluzuje się ta od strony grodzi, bardzo słychać przedmuchy. Poluzowanie się tej od strony silnika, praktycznie bez efektu
    i trzyma pełne zadane doładowanie.

    20201212_143906.jpg

    Ostatni punkt programu na dziś, pokrywa zdjęta.

    20201212_151125.jpg

    20201212_151532.jpg

    20201212_151943.jpg

    Tak wyglądają krzywki na wałku wydechowym. Mają jakieś takie jaśniejsze ślady na brzegach. Czy to powód do obaw czy tak to zazwyczaj wygląda ?
    Zanim skończę z pokrywą to minie pewnie tydzień. Czy mając zdjętą pokrywę, mogę wykonać jakieś pomiary, zdiagnozować, ogólnie sprawdzić czy
    tutaj jest wszystko w porządku ?

    20201212_151144 (1).jpg

    20201212_151151 (1).jpg

    Ciąg dalszy nastąpi

  13. #28

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Auto stało prawie miesiąc rozłożone. Zawsze albo praca, albo nie miałem siły by się za to zabrać.
    Przy okazji zrobiłem też rurę dolotu. Kupiłem specjalnie do tego zadania piaskarkę, działa tak ekstra
    że teraz będę wszystko piaskował
    Kolektor ssący i przepustnicę też można by machnąć.

    Obraz nędzy i rozpaczy przed:
    20201205_153826.jpg

    Oraz po
    20210106_221428.jpg

  14. #29

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Ile dałeś za piaskarkę, może jakiś link ?
    Ładnie to wygląda.
    Pozdrawiam.

  15. #30

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Kupiłem tą:

    https://allegro.pl/oferta/piaskarka-...w24-8578546560

    Do tego trzeba jeszcze jakiś kompresor, więc trzeba dodać z 400zł.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •