Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 48

Wątek: Dario TT

  1. #1

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35

    Dario TT

    Uszanowanko

    Na forum jestem nowy, choć zaglądam tutaj odkąd nabyłem TT.
    To mój drugi wóz, zaraz po Fiacie Punto do którego do dziś mam sentyment. Śmiesznie to zabrzmi, ale wsiadając
    do TT czułem się tak samo dobrze jak w Punto Wielkie drzwi, wszystko chodzi z odpowiednim oporem, twardy pedał
    sprzęgła, fajera niby ze wspomaganiem, ale nie aż takim aby kręcić jednym palcem (a może mam zepsutą ?).
    Na szczęście przyspieszanie nie przychodzi z oporem, chociaż człowiek się przyzwyczaja i w końcu przestaje to robić wrażenie.
    Nie mniej jednak przesiadka z 60KM na ponad 200 to jest pewien szok, szczególnie gdy prawo jazdy ma się dopiero rok.

    Na zdjęciu żuczek jeszcze zanim ukradli dekielki z felg i bez kilku blizn. Wysokie krawężniki lubią kąsać zderzak i koła.
    Kiedyś miałem nawyk parkowania 1mm od krawężnika, już mi na szczęście przeszło.

    Wóz kupiłem niecałe 2 lata temu. Znalazłem go za pośrednictwem znanego portalu aukcyjnego w Częstochowie.
    To był pierwszy egzemplarz który pojechałem zobaczyć. Ciężko wygrać z emocjami w takiej chwili i kolejnego już
    nie jechałem sprawdzić. Nie wiem czy to błąd, pewnie tak. To był Anglik, podobno oryginalnie z kierownicą po lewej.
    Ponoć zdarzały się takie modele na specjalne zamówienie. Tylko że po jakimś czasie dostrzegłem stare ślady
    od wycieraczek na szybie. Dziwnym trafem były inne niż aktualny ruch wycieraczek Czyli przekładka. Pewnie był
    trochę upalany, pasek rozrządu ponoć przeskoczył o 1 ząbek co zostało naprawione. Z tego co wiem, coś było robione z prawymi
    drzwiami, ale ja sam nie sprawdzałem miernikiem lakieru.

    Jakiej by nie miał historii, nawet jak złożony z dwóch - w sumie to nie mam żadnych papierów serwisowych - to jeździ
    Daje mu pobiegać trochę, tłoki są zadowolone

    Notorycznie pojawia się problem luzujących się śrub od turbo. Słuchajcie, trzy razy zostawiałem auto u mechesów aby się tym zajęli.
    Naprawa sprowadziła się do dokręcenia śrub na kleju. Potem znów i znów, przez ten czas sam się nauczyłem je dokręcać, ale chyba nie o to chodzi.
    Jestem laikiem, wykręciłem je i widzę że są dosłownie rozciągnięte o długość jednego zwoju gwintu. Więc kupno nowych i problem zniknął na długo.
    Ostatnio znów się pojawił i doszedłem do tego, że to może być przez zużyte zawieszenie silnika. Niestety słychać stuki podczas gazowania - odpuszczania
    i czuć że wszystko tam mocno lata.
    Właśnie kupiłem podnośnik, koziołki i zabieram się za to auto. Ma kilka usterek z którymi jeździłem i trzeba w końcu o niego zadbać.

    Rocznik to końcówka 2002
    Napęd Quattro i silnik 1.8 BAM 224KM
    Przebieg teoretyczny w momencie zakupu około 170 000 km
    Prawie 30 tysięcy dołożyłem jeżdżeniem rekreacyjnym
    Nie sprzedam, będę robił

    20181011_152935.jpg

  2. #2
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    ładnie sie prezentuje, gratulacje

  3. #3
    Awatar piterpaker
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Kraków okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    95
    Ekstra wóz, daj wiecej fotek

    ps. jak oryginalnie byl z kierownica po lewej to EU

  4. #4
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    I nie sprzedawaj te auta nie będą tanieć, a jezeli bedziesz dbał to zyskaja na wartości


    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Sprzedać go ?? Nigdy
    Jak jest umyty to wygląda nieźle. W miarę napraw albo modów będę dodawał zdjęcia. Na razie szukam jakiegoś garażu, gdzie mógłbym go na miesiąc postawić
    na kobyłkach, rozebrać tylne zawieszenie i odnowić, bo wygląda bardzo słabo, 18 lat robi swoje. Podejrzewam że jakbym to zrobił w parkingu podziemnym gdzie stoi,
    to zaraz by się komuś nie spodobało. Plan jest żeby wypiaskować, pomalować oraz wymienić zużyte gumy.

    Na razie z poważniejszych rzeczy które wymieniłem, to pompa paliwa. Zaczęła wydawać dziwne dźwięki, aż w końcu przestał odpalać.
    Grzebanie rękami w zbiorniku z paliwem żeby wyciągnąć to ustrojstwo to przerąbany temat.


    20200428_210125.jpg
    20200102_160329.jpg

  6. #6
    Awatar hiszpan995
    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    niebieski
    Posty
    40
    Sprawdź sobie dolą poduszkę skrzyni najprawdopodobniej już jest zmęczona. Osobiście polecam wkładkę z poli ale tą słabszą

  7. #7
    Awatar AdrianTT250
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Nowy Sącz
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    16
    NO i dobre maszyna stoi

  8. #8

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez hiszpan995 Zobacz posta
    Sprawdź sobie dolą poduszkę skrzyni najprawdopodobniej już jest zmęczona. Osobiście polecam wkładkę z poli ale tą słabszą
    W weekend podniosłem go na tyle żeby wejść pod spód. Pierwszy punkt to była wymiana drugiej sondy lambda. Umęczyłem się a i tak nie wykręciłem, aż mi się odechciało grzebać z poduszką a mam już kupioną. Kombinuje teraz jak wykręcić to dziadostwo

  9. #9
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Ja jak zmienialem 1 w a4 to uciąłem ja ile sie dalo zalozylem nadadke i poszlo, wczesniej ja podlewałem wd40 ze 3 dni, co jakis czas zeby ja tam gryzlo, normalnymi kluczami byla tragedia z komedia w tle, wkurzony obcialem i dopiero poszlo, tylko mi nie zalezalo bo mi padla na amen i druga czekala grzecznie w pudelku.


    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  10. #10

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Ja jak zmienialem 1 w a4 to uciąłem ja ile sie dalo zalozylem nadadke i poszlo, wczesniej ja podlewałem wd40 ze 3 dni, co jakis czas zeby ja tam gryzlo, normalnymi kluczami byla tragedia z komedia w tle, wkurzony obcialem i dopiero poszlo, tylko mi nie zalezalo bo mi padla na amen i druga czekala grzecznie w pudelku.


    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Zrobię tak jak piszesz, lanie WD40 i za kilka dni kolejna próba. Mam taki fajny klucz z nacięciem na przewód i nie muszę odcinać kabelków. Przeklęta sonda.
    Dam znać jak poszło. Na ten czas wymieniłem wyświetlacz FIS na nowy, przynajmniej tyle się udało

  11. #11
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Wiesz co jest jeszcze opcja na goraco, inni ogrzewaja palnikiem itp sruby jak nie chca wyjsc, mozesz sprobowac rozgrzac wydech i na goraco probowac wykrecic, osobiscie tego nie robilem i chyba trzeba uwazac bardziej żeby nie ukrecic nic, ale po rozgrzaniu material sie poszerza wiec powinno pojsc latwiej. Wcześniej lejąc tam wd40 co jakis czas. Jak nie to tlumikarz i niech walczyy, oni maja wprawe xD

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  12. #12

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Ostra walka z sondą, ale zakończona sukcesem

    98287938_2625219391088053_7240602935866949632_n (1).jpg

    98103781_592551268027292_3561403632215654400_n (1).jpg

    Do tego nowy wyświetlacz w zegarach. Kupiłem taki droższy, około 150zł. Podobno nie jest tak jaskrawy jak te tańsze. Jest okej, choć i tak jeszcze nieco
    jaśniejszy niż oryginalny. W kolejce czeka dolne zawieszenie silnika i sam nie wiem czy wymienić gumę na poliuretan póki mam to jeszcze na biurku.

    20200513_093448 (1).jpg

    20200519_211805 (1).jpg

  13. #13
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Teraz to juz późno, ale tak w zasadzie ta druga sonde to mogles wylaczyc programowo bo ona jest potrzebna jak.. Nie powiem co, ale dobrze ze udalo sie ja wymienic, mowilem ze dobrze bedzie ja podgrzac co do wyswietlacza to fakt jaskrawo, sam sie przymierzam bo raz na czas gina pixele a czasem nie, ale ta jasnota mnie wkurza, mysle czy np z a4 nie pasuje wyswietlacz bo jakoscioww sa duzo lepsze, mam swojej oryginal i wssystkie pixy cale

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  14. #14

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Teraz to juz późno, ale tak w zasadzie ta druga sonde to mogles wylaczyc programowo bo ona jest potrzebna jak.. Nie powiem co, ale dobrze ze udalo sie ja wymienic, mowilem ze dobrze bedzie ja podgrzac co do wyswietlacza to fakt jaskrawo, sam sie przymierzam bo raz na czas gina pixele a czasem nie, ale ta jasnota mnie wkurza, mysle czy np z a4 nie pasuje wyswietlacz bo jakoscioww sa duzo lepsze, mam swojej oryginal i wssystkie pixy cale

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Możemy się kiedyś na mieście spotkać to zobaczysz na żywo jak świeci. Nie ma tragedii, nie jest taki aż różowy jak widziałem na niektórych zdjęciach.
    O programowym wyłączeniu sondy słyszałem. Przy ostatnim badaniu nieco pogorszyły mu się spaliny, pomyślałem że może teraz będzie lepiej. Może przepłaciłem niepotrzebnie, zobaczymy przy następnym badaniu technicznym

  15. #15

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Przyszła pora wymiany oleju w TT, tym razem postanowiłem zaoszczędzić 50zł i zrobić to samemu
    Zabraliśmy się za to razem z Piotrkiem (piterpaker), co dwie głowy to nie jedna
    Co może pójść nie tak... można np. tuż przed robotą, zamknąć kluczyki w bagażniku

    20200927_155744.jpg

    I tak jeżdżę z otwartymi oknami
    20200927_155856.jpg

    Nie ma chyba innego sposobu na otwarcie, jak rozwalenie szyby. Po wykryciu ruchu w środku, żaden przycisk
    otwierania klapy, zamków centralnych itp. nie działa. Odpuśćcie sobie kombinowanie z długim patykiem i wciskanie
    ich. Jedyne co się zrobi, to rysy na przyciskach. Klamki wewnętrzne też nie działają.

    Nie zniechęciło to nas, dojechaliśmy do garażu i zabraliśmy się za prace. Na dobry początek pizza hawajska a potem
    klucze w dłoń i do roboty.
    Filtr z lekkim oporem ale poszedł a większość starego oleju udało się zebrać do butelki.

    Silnik zalałem olejem Ravenol VST 5W-40 + nowy filtr, pakiet premium
    Zobaczymy jak się to będzie sprawować. Jestem tak zadowolony z wymiany, że nawet ta rozwalona szyba
    nie zepsuła mi dnia. Kupi się nową, zamontuje i będzie aligancko

    Następny w kolejce jest płyn hamulcowy i nowy komplet tarcz i klocków, już się boję co przy okazji się może przydarzyć


    "Tuż przed tragedią" - ale jednak na szczęści nie
    20200927_182821.jpg

    Pizza hawajska, najlepsza.
    20200927_172233.jpg

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •