Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 46 do 48 z 48

Wątek: Dario TT

  1. #46

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    czy hamownia na jaką jeździsz to obciążeniowa ? Bo kiedyś walczyłem z mocą w Alfa Rmeo GTV turbo a się okazało, że główną przyczyną braku mocy była hamownia bo jeździłem na tzw. inercyjną gdzie nie było oporu na koła i turbo nie chciało dmuchać w sumie bo i po co na obciążeniowej już było zupełnie inaczej. Kolega ma taką na koło to też jest w warunkach prawdziwych. Sam osobiście preferuję jednak pomiary racelogic bo tym jak w moim e36 po każdej modyfikacji mocy mniej a auto było szybsze

  2. #47

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez KKrzysztof Zobacz posta
    czy hamownia na jaką jeździsz to obciążeniowa ? Bo kiedyś walczyłem z mocą w Alfa Rmeo GTV turbo a się okazało, że główną przyczyną braku mocy była hamownia bo jeździłem na tzw. inercyjną gdzie nie było oporu na koła i turbo nie chciało dmuchać w sumie bo i po co na obciążeniowej już było zupełnie inaczej. Kolega ma taką na koło to też jest w warunkach prawdziwych. Sam osobiście preferuję jednak pomiary racelogic bo tym jak w moim e36 po każdej modyfikacji mocy mniej a auto było szybsze
    Obciążeniowa, ale poprawę czuć najbardziej siedząc za kółkiem. Kurde, jest różnica. Ja mam Dragiego, lecz nie robiłem jeszcze żadnych pomiarów po naprawie zapłonów a jak robiłem przed naprawą, to zupełnie nie trzymał nawet serii. Póki co temat auta będzie zamrożony na kilka miesięcy, czeka na grubsze roboty

  3. #48

    Dołączył
    Aug 2022
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    3
    [QUOTE=Dario;304197]PiterSTR - racja, powinienem był to zrobić. Do tej pory przejechałem może z 500km, nic na szczęście złego się nie działo. Trzeba będzie kiedyś zdjąć miskę olejową i zajrzeć do smoka olejowego. Tego specyfiku nie daje się dużo. On jest w sprayu i w instrukcji jest, że trzeba przez kilka sekund psikać do cylindra a po wszystkim pokręcić rozrusznikiem bez świec, żeby pozostałości wyleciały ze środka.

    Fajnie się to czyta tym bardziej że Krk Pytanko: czy po tej chemii nie bierze oleju?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •