Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 48

Wątek: Dario TT

  1. #31

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    super się czyta tak fajny temat, bym wpadł pooglądać a niestety jesteś z Krakowa a podobno lepiej palić w Gdańsku fajki niż oddychać w Krakowie (taki żarcik)

    Furę widzę ogarniasz super, poczytam jeszcze jak się pokaże w tematach do czytania. Sam kiedyś miałem fiata coupe i też miło wspominam co Włoskie to Włoskie
    Moje audi mam od niedawna a bardzo polubiłem w środku siedzisz jak w (cytat) "skrzynce na listy"

    więc powodzenia i pozdrawiam z pomorskiego

  2. #32

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Haha, skrzynka na listy, muszę to zapamiętać
    W Krakowie nie jest tak źle, to kwestia tego żeby dobrze pogryźć powietrze i jakoś przeleci
    Nie jest dobrze, nie jest też źle, można powiedzieć że jest średnio.
    Ogarniam powoli ten wóz. Odkryłem nową pasję, czyli grzebanie w aucie. W kolejce czeka zestaw rozrządu,
    więc w najbliższych tygodniach pojawi się post pod tytułem "wymiana rozrządu, nie taka straszna", albo
    "przyczyny, przebieg i skutki złego montażu paska rozrządu"

    Pozdrowienia spod Tatr

  3. #33

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    Cytat Zamieszczone przez Dario Zobacz posta
    W Krakowie nie jest tak źle, to kwestia tego żeby dobrze pogryźć powietrze i jakoś przeleci
    ogólnie jak się wczytać w dane GUS Źródło: Puls Medycyny

    "W ubiegłym roku najdłuższe trwanie życia wśród kobiet zanotowano w Krakowie (83 lata), a najdłuższe trwanie życia wśród mężczyzn zanotowano w Warszawie (76,7 roku)"

    Kobiety zawsze żyją dłużej

    Co do samochodu to ja mam od niedawna i bardzo dobrze mi się jeździ, chociaż od dawna nie miałem auta z manualem. Rozrząd to coś od czewgo ja zawsze zaczynam po zakupie auta chyba, że mam fakturę na wymianę od poprzedniego właściciela.

    przy okazji Pawel-2005 - czy ten post cos wnosi czy nadal lipa

  4. #34
    Awatar piterpaker
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Kraków okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    95
    Noo Panie Dariuszu, swietna robota z tymi rzeczami pod maska. Teraz to auto naprawde sie podoba i z zewnatrz i wewnatrz
    Proponuje dodac do planu po rozrządzie : FMIC, Downpipe, TIP.
    A z tym smogiem w Krakowie to podobno przez 1.8 t ktore nie maja katalizatorów... Dramat jakis....

  5. #35

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Eksperymentów na aucie ciąg dalszy

    Ostatnio wypiaskowałem pokrywę zaworów i efekt był fajny, pomyślałem że zajmę się teraz kolektorem dolotowym i przepustnicą
    oraz doczyszczeniem głowicy z oleju cieknącego ze starej uszczelki.

    20210207_152241.jpg

    Dziad wyjęty
    20210207_152218.jpg

    A pod spodem taki widok nie napawający optymizmem. Przy okazji urwała mi się plastikowa rurka przewietrzania silnika, dość krucha.
    Tym sposobem planowany tydzień prac, przerodził się w miesiąc.
    20210207_160044.jpg

    Rurki odmy były zapocone w kilku miejscach. Okazało się również, że TIP był klejony w miejscu gdzie wchodzi odma, oczywiście
    klejenie pękło i brunatna maź ciekła po silniku. Do tego dziurawy tip to lewe powietrze.
    20210207_184711.jpg

    W międzyczasie zamówiłem sobie silikonowy TIP w dobrej cenie z Ali a do tego separator oleju, znany też jako oil catch tank
    Catch tank bardzo fajnie wykonany. Tip też przyszedł, również wyglądał bardzo okej. Póki co nim się nie zajmowałem.
    20210209_144320.jpg

    Zabrałem się za czyszczenie kolektora i przepustnicy. Syf na maxa, co to dużo gadać, pewne od 2002 roku nie ruszany
    Wymyśliłem że wytnę sobie zaślepki z plexi i przykręcę na silikonie by uszczelnić na czas piaskowania.
    20210212_095248.jpg

    20210214_152345.jpg

    20210214_152235.jpg

    20210213_133453.jpg

    Wypiaskowanie, wygląda trochę lepiej. Doczyściłem też przepustnicę w środku i kolektor tak z grubsza Wyciąłem sobie do tego uszczelkę do przepustnicy.
    20210214_174903.jpg

    20210217_102615.jpg

    20210221_180305.jpg

    20210221_183514.jpg

    20210223_101227.jpg

    Doczyściłem z oleju też głowicę i blok na ile się dało. Do tego cała skrzynia była lepka z wycieków z odmy i starej uszczelki pokrywy zaworów. Też zrobione
    20210222_212307.jpg

    20210224_175420.jpg

    No i dalej - tip zdjęty choć stawiał opory. Po zdjęciu wylało się trochę oleju. W końcu mogłem zobaczyć wirnik turbo i sprawdzić jaki ma luz
    Kompletnie nie wiem jaki luz jest normalny. Chodzi delikatnie na boki ale nie ocenię ile dokładnie. Albo wkładam tam łeb żeby ją widzieć, albo rękę żeby dotknąć wirnik
    20210224_175530.jpg

    Następny krok to rurki odmy. Kupiłem plastikowe kolanko które ułamałem + wężyki 20mm. Połączyłem dół z wyjściem w pokrywie trójnikiem z którego
    potem ma iść wężyk do catch tanka. W końcu po 3 tygodniach kupiłem gumiane rękawiczki. Ręce non stop poharatane od metalowych elementów i włókna szklanego z termoizolacji.
    20210224_161517.jpg

    Pora na tipa. Okazuje się że wygląda dobrze, ale nie był identyczny jak oryginalny. Wyprowadzenia szły pod innymi kątami. DV szła praktycznie stronę bloku a króciec od odmy wchodził w pompę hamulcową.
    20210227_152532.jpg

    20210224_225505.jpg

    Pogoda zaczęła się robić ładna, ciśnienie na jeżdżenie rosło a dolot rozłożony. Silikonowy tip odłożyłem i zrobiłem zakupy w FMIC.eu. 2 kolanka
    i rurki aluminiowe. Wymierzyłem gdzie mają być króćce i znalazłem spawacza w mojej okolicy. Przy okazji polecam pana z Krakowskiej firmy www.sudmet.pl
    Zrobił szybko, profesjonalnie i przy okazji niedrogo
    20210304_125018.jpg

    20210304_135101.jpg

    Kupiłem rozmiar 76mm, czyli max jaki się tam zmieści, kupiłem też na próbę stożkowy filtr, jeszcze nie wiedziałem co mnie czeka
    20210303_191403.jpg

    20210305_200859.jpg

    Wóz poskładany, wszystko na świeżych śrubaczkach, akumulator po miesiącu przestoju podładowany.
    Założyłem też nowe oringi na wtryskiwacze i odrestaurowałem zardzewiałe klipsy trzymające je.
    20210305_190958.jpg

    20210305_212414.jpg

    Potem jeszcze na szybko złapałem catch tanka trytytkami, byle by sprawdzić jak to wszystko działa. No i teraz wrażenia z jazdy:
    wyjeżdżam spokojnie z garażu i osiedla, wszystko działa normalnie, jadę zadowolony
    Trzeba trochę przyspieszyć, więc cisnę gaz i nagle dźwięk odrzutowca. Jadę bardzo ostrożnie na parking, myślałem że DV spadła bo dodatkowo
    był dość głośno blow off. Sprawdzam wszystkie połączenia, wszystko jest okej.
    Teraz po kilku dniach wiem że wszystko jest szczelne a dźwięk zasysania to kwestia rury 76 i stożka. Masakrycznie głośno jak dla mnie
    Kolejna jazda, zaczynam się przyzwyczajać. Są też dobre efekty, wydaje mi się że w niższych obrotach dostał kilka nm ekstra, jakby trochę dynamiczniej jechał.
    Ale ile w tym placebo, tego nie wiem Niedługo będzie trzeba pojechać na hamownię zrobić pomiar. Tylko najpierw muszę pozbyć się rdzy z tylnego gniazda haka.
    Jest w takim stanie że nie ma szans tam nic wkręcić. Ale to w następnym odcinku
    A teraz kombinuję jak by to trochę wyciszyć

    Edit: dodam, że teraz wrażenia dźwiękowe przy ruszaniu na pełnym gazie spod świateł, są jakbym miał z 800 koni więcej
    No i świeci kontrolka ESP, choć komputer nie zgłasza błędów. Nie wiem jeszcze co to powoduje.
    Ostatnio edytowane przez Dario ; 07-03-2021 o 22:25

  6. #36

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    lubię jak jest tak czysto pod maską sam nigdy o to nie dbałem bo skoro nie widać to nie trzeba czyścić jednak podoba mi się.

  7. #37
    Awatar piterpaker
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Kraków okolice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    300
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    95
    Krotko mówiąc : bardzo dobra robota. Lato coraz blizej a furka coraz bardziej gotowa. Ład pod maska musi być.

  8. #38

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Paczta to znalazłem dziś w oil catch tanku po tygodniu jeżdżenia

    20210313_145335 (1).jpg

  9. #39
    Awatar hiszpan995
    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    niebieski
    Posty
    40
    Dobrze wyszły te wypiaskowane elementy, sam będę musiał to ogarnąć.
    Z czystej ciekawości ile taki twój TIP cię wyszedł ?

  10. #40

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Cytat Zamieszczone przez hiszpan995 Zobacz posta
    Dobrze wyszły te wypiaskowane elementy, sam będę musiał to ogarnąć.
    Z czystej ciekawości ile taki twój TIP cię wyszedł ?
    Części około 100zł a spawanie jeśli dobrze pamiętam 70zł. Staram się minimalnym kosztem osiągnąć jak najlepsze efekty, ale to wymaga sporo własnego wkładu czasu.
    Powiem Ci że ten TIP bardzo ładnie siadł. Ze stożkiem jest głośny, to fakt, ale da się przyzwyczaić do tego.
    Tydzień temu wszedł nowy pasek rozrządu, pompa, napinacz. Okazało się też że hamulce wymagają pilnej naprawy, ale szczegóły będą w kolejny odcinku

  11. #41

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    Dawno nie aktualizowałem wątku, ciągła praca, brak czasu, jednak kilka rzeczy udało się w tym roku ogarnąć w aucie
    w tym najważniejsze - problemy z zapłonami. O tym w dalszej części, idę chronologicznie.

    Spis treści
    -Rozrząd
    -Hamulce
    -Urządzenie doładowujące
    -Czujniki stuku
    -Katalizatory
    -Rozwiązanie ostateczne, oczyszczanie tłoków
    -Hamownia, szok i niedowierzanie

    Pierwsza konkretniejsza robota po zrobieniu dolotu na początku roku, to wymiana paska rozrządu. Razem z Piterem (Piterpaker) z KlubTT
    zabraliśmy się w naszym servisie do roboty Pierwsze to odpalenie filmu na youtube jak się to robi a potem do dzieła.

    Przygotowania do roboty, odkręcenie rur, osłon.
    rozrzad 1.jpg

    Silnik do góry.
    rozrzad 2.jpg

    Ocena stanu paska: słaba
    rozrzad 3.jpg

    Przerwa
    rozrzad 4.jpg

    Wszystko pozdejmowane.
    rozrzad 5.jpg

    Nowy pasek, nowy napinacz i nowa pompa.
    Da się to wszystko zrobić po odkręceniu łapy silnika. Ona blokuje zdjęcie i założenie paska,
    ale po podniesieniu silnika i odkręceniu jej, spokojnie można wszystko zrobić, choć jest ciasno.
    rozrzad 6.jpg

    Pierwsze problemy. Dokręcamy łapę silnika z odpowiednim momentem i gwint w alu robi papa.
    Gwintowanie na nowo i sprężynka naprawcza helicoil. Działa do dziś, nic się nie dzieje
    rozrzad 7.jpg

    Przy okazji założyłem nową racingową poduszkę silnika. Teraz może i trzęsie całą budą, ale za to komfort jazdy jest mały
    Chciałem usztywnić silnik, bo bez przerwy odkręcało mi się turbo, myślałem że to od zbyt dużych ruchów silnika.
    rozrzad 9.jpg

    Wszystko poskładane, działa, martwi mnie tylko że pasek rozrządu idzie po samej krawędzi tego koła zębatego.
    Działa tak już od kilku miesięcy, nic się nie zmienia. Stary pasek szedł równo na środku a ten po brzegu. Czy ktoś
    miał taki przypadek ? Na zdjęciu może tego nie widać, ale krawędź paska jest na równo z krawędzią koła.
    rozrzad 8.jpg

    Niedługo po robocie z rozrządem, podczas profilaktycznego testowania hamulców coś zaczęło wydawać
    paskudny dźwięk. Chrobotanie, jakby szuranie metalu o metal. Okazało się że przedni klocek od strony środka
    auta już się skończył i hamuję tą blaszką na której wcześniej był klocek
    Procedura standardowa: pizza i działamy. Okazało się że trzeba zrobić pełną regenerację zacisków. Wdała się korozja
    na tłoczek.
    hamulce 2.jpg

    Zregenerowaliśmy (bardzo prosta i przyjemna robota), do tego piaskowanie i lakierowanie. Tarcze Zimmermann
    oraz klocki mało pylące. Rzeczywiście felga brudzi się mniej. Siła hamowania jest okej, choć wyczuwalnie lepsza
    jak się rozgrzeje hamulce. W międzyczasie wymieniłem klamki w drzwiach na nówki. Teraz drzwi zamykają się jak w nowym
    aucie, polecam wymianę.
    hamulce 4.jpg

    Pewnego razu zobaczyłem na FB ogłoszenie dotyczące turbo hybrydowego K04-23 za 600zł, od razu sprzątnąłem.
    Podobno miało być w pełni sprawne z małym przebiegiem. Właściciel zmieniał na K04-64. Kupiłem choćby dla części
    by dać na pełną regenerację i mieć dla siebie w zapasie. Moje aktualne na ten moment miało trochę luzów i dawało
    olejem na moje oko za bardzo. Byłem przekonany że przez to mam problem ze stukowym spalaniem.
    Taki sprzęt przyszedł kilka dni potem. Oddałem na sprawdzenie do Geremiego. Dostało dobrą ocenę, więc nie robiłem nic więcej.
    turbo 1.jpg

    turbo 2,6.jpg

    Nadszedł dzień wymiany. Da się to zrobić górą bez rozbierania połowy auta Potrzeba mieć dużo cierpliwości,
    dużo różnych kluczy, przedłużek, prostych, łamanych. Trzeba zdjąć rury dolotu, prawe koło i nadkole i to wszystko.
    Nawet nie luzowaliśmy łap silnika i nie ruszaliśmy rozpórki. Jedyne co, to trzeba wyjmować i wkładać turbo bez gruszki
    i przykręcać ją gdy turbo jest już z tyłu. Problematyczne są sztywne węże zasilające wodą i olejem, ale da się to ogarnąć.
    received_355209886025017.jpg

    Stare turbo tak wyglądało. Nie wiem co ten różowy kolor oznacza, ale raczej nic dobrego.
    turbo 2.jpg

    Pierwsze testy. Ładuje bardzo ładnie, chodzi głośniej i to mnie przerażało po pierwszym uruchomieniu bo nie wiedzieliśmy
    czy wszystko jest dobrze podpięte. Z perspektywy czasu kilku miesięcy widzę że to była bardzo dobra robota.
    Wszystko szczelne, nic nie cieknie, boost jest.
    turbo 6.jpg

    Nie ustąpił jednak problem spalania stukowego. Potwierdzały to cały czas logi oraz wykres z hamowni.
    Brzydki wykres i cofanie zapłonu widoczne na kanale 20 przez VCDS, czasem pod 10 stopni.
    Seria miała mieć 224 konie a na hamowni wyszło 190, silnik się ciągle bronił przed mocą.
    turbo 4.jpg

    turbo 3.jpg

    Czytałem internety, sam się zastanawiałem co może być i postanowiłem zacząć od początku - nowe czujniki stuki + nowe złączki
    i styki zalutowane a nie tylko zaciśnięte. Oczywiście zmian żadnych to nie wprowadziło, a czasem cofanie zapłonu było nawet jakby większe
    czujnik stuku 1.jpg

    czujnik stuku 2.jpg

    A w międzyczasie przyszedł taki IC, może kiedyś będzie czas zamontować Przydałoby się bo w końcu temperatura w dolocie też wpływa na stuki.
    IC.jpg

    Potencjalnym winowajcą braku mocy stał się katalizator. Fabryczny po przejechaniu tylu km mógł być zapchany
    i być problemem dla silnika. Nie pozostało już wiele opcji do sprawdzenia, gdyż kompresja nie wyszła źle na cylindrach (10-11bar).
    Wyciąłem dziada w zakładzie zajmującym się wydechami. Wszystko w celu dojścia do przyczyny cofania zapłonów
    Dwa katy zastąpiły dwie rurki. Bardzo fajnie odmuliło to wkręcanie się na obroty i mocno zmieniło dźwięk, wg mnie na plus.
    Czy muszę dodawać że nie zmieniło to zupełnie nic w kwestii spalania stukowego ?
    katalizator 1.jpg

    katalizator.jpg

    Przyszedł czas na rozwiązanie ostateczne kwestii stuków - chemia. Doczytałem że stukanie może powodować nagar
    na tłokach który w wysokiej temperaturze się żarzy. Środek nie był drogi więc kupiłem. Wystarczy wykręcić świece
    i napsikać do środka na kilkanaście minut a potem uruchomić. Tłoki rzeczywiście były czarne. Nie wiem co to jest za
    środek, ale wyżarł ten nagar rzeczywiście. Po kilkunastu minutach widziałem błysk tłoka przez otwór świecy.
    Silnik po zastosowaniu tego środka w ogóle nie chciał odpalić. Prób odpalenia było na pewno kilkanaście, już myślałem
    że wracam na lawecie, ale w końcu zaczął powoli łapać pojedyncze cylindry i zapalił. Poszła mega duża chmura z wydechu
    i w końcu zaczął chodzić równo. Strasznie to żre, zostawiło mi biały ślad na plastiku reflektora w miejscu gdzie kapnęło.
    nagar 1.jpg

    nagar 2.jpg

    Finał historii jest taki.
    received_197937445762257.jpeg

    hamownia.jpg

    Więcej się nie dało, bo sprzęgło nie pozwoliło. Kilka dni później wykończyłem sprzęgło zupełnie
    i auto stoi teraz w garażu i czeka na nowe

  12. #42
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Chociaż z wszystkim jestem na bieżąco, to czytalem jak dobra książkę
    Kurde pluje sobie o ta turbine, ja nie moge trafic w dobrych pieniadzach k03rs2 bo chce was z piterem chociaz dogonic
    Jak na razie ja troche mechanicznie was przegonie i przynajmniej w zakrętach bede szybszy haha.
    Zmieniaj sprzeglo, obijaj kewlarem i podciag ten wynik ciut wyzej jeszcze

    Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

  13. #43
    Awatar PiterSTR
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Tarnów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    158
    Po tym specyfiku czyszczącym tłoki/pierścienie zmieniłbym profilaktycznie olej, nie wiadomo czy nie przepuściły cos do miski olejowej, a jeśli ma właściwości czyszczące to mógł rozrzedzić olej i szkoda byłoby przytrzeć jakiś wałek/panewkę

  14. #44

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    tak by się upewnić ta moc powstała po tym czyszczeniu środkiem ? Czy wcześniej coś już znalazłeś ?
    U siebie robię płukane silnika co drugą wymianę oleju lub jak kupię auto jakimś środkiem co nazwy nie pamiętam i też efekty są na plus. Natomiast tu od góry wlałeś środek i co dalej tak się poprawiło ?

    Proszę o więcej informacji. I gdzie można na youtube pooglądać te filmiki.

  15. #45

    Dołączył
    May 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    35
    PiterSTR - racja, powinienem był to zrobić. Do tej pory przejechałem może z 500km, nic na szczęście złego się nie działo. Trzeba będzie kiedyś zdjąć miskę olejową i zajrzeć do smoka olejowego. Tego specyfiku nie daje się dużo. On jest w sprayu i w instrukcji jest, że trzeba przez kilka sekund psikać do cylindra a po wszystkim pokręcić rozrusznikiem bez świec, żeby pozostałości wyleciały ze środka.

    Vixen - tak zrobię, sprawdzimy jak takie sprzęgło będzie działać

    KKrzysztof - już tłumaczę jak to jest z tą mocą. Byłem z 2 albo 3 razy na hamowni u znajomego by coś porobić z mocą i za każdym razem odchodziłem z niczym, bo silnik się nie nadawał, właśnie przez cofanie zapłonu. Próbowałem wielu rzeczy, regulator paliwa, filtr paliwa, nowa pompa paliwowa, wycięcie kata, cewki, świece, czyszczenie dolotu, czujniki stukowe, nowe turbo... no dosłownie wszystko. Robiliśmy z Piterem logi dość często i po każdym usprawnieniu cofanie zapłonu dalej występowało. Po czyszczeniu cylindrów zrobiliśmy logi i wszystkie korekty były na zero, aż ciężko było uwierzyć. A moc z ostatniego wykresu jest już po lekkim tuningu. Dopiero teraz można było coś porobić, ale zatrzymały nas wtryskiwacze, sprzęgło które już się ślizgało i pewnie seryjne intercoolery.

    Daje link do tego środka:
    https://allegro.pl/oferta/xado-antyk...7w1-7179136135

    Nie mówię że pomoże na wszystko, ale u mnie kurde była różnica. No i przez dziurę wykręconej świecy zobaczyłem że rzeczywiście ściągnęło nagar z tłoka. Był czarny a zaczął świecić na srebrno.
    I uprzedzam że po zastosowaniu, silnik w ogóle nie chciał odpalić przez pewien czas, naprawdę dużo kręciłem zanim ruszył, ale może to u mnie po prostu było za dużo tego syfu w środku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •