Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 48

Wątek: Mk2 co i jak?

  1. #31
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Trudno by było znaleźć inaczej. Zdaje się, że 2 generacja Tetki w dieslu wymusza Q i manual.
    Są też wersje z dsg.
    Co ciekawe, w 8S, gdzie silnik jest mocniejszy, napęd przekazywany jest tylko na przód.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  2. #32

    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    Czarny
    Posty
    41
    No tak ale czy warto brać diesla czy lepiej szukać w benzynie?

  3. #33
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    To zaznacz opcje benzyna Johny77 jak ci diesele tylko wyskakuja ale tt w dieslu to troszke takie dziwne polaczenie .. ale zato pewnie spalanie male
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 07-05-2020 o 19:31

  4. #34

    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    Czarny
    Posty
    41
    Chodzi mi po prostu o to że w dieaslu łatwiej znaleźć niz w benzynie.. I pytanie było czy diesel jest wart uwagi czy lepiej kupić q w benzynie

  5. #35
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Sam znalazles odpowiedz . Dobrej benzyny sie nie sprzedaje dlatego ich tak malo a diesli duzo
    Dla mnie to tt w ropie to troche dziwne polaczenie niby sportowe auto a tam kleklekle...

    Jezeli kierujesz sie spalaniem to ok wyglada to nastwpujaco

    Diesel
    2.0tfsi
    2.0fsi
    2.0tfsi w q
    3.2 mpi w q
    Jezeli przewaga jazdy miasto uwazam ze poza dieslem ktory jakos mi nie pasuje najoszczedniejszy w q bedzie 2 0 tfsi czyli chyba od 2010 byly te po fl w q .silniki fsi potrafia mile zaskoczyc spalaniem bezp.wtrysk paliwa . Jezdzac spokojnie nie drazniac turbiny spalanie zaczniesz od 8... niestety V6 wykarmic mysisz caly czas i tam nawet przy delikatnym deptaniu mysle ze 10 to absolutne minimum to nie jest bezposredni wtrysk starsza kobstrukcja.. teraz kolejna wazna rzecz jak na trasw to 3.2 spoko . Na miasto nie widz es sensu by bujac sie z q ktore raczej i tak sie nie zalaczy chyba ze pod marketem zima bedziesz baczki robil.... zalezy czego potzebujesz i za tym podazaj
    Potrzwbowalem 2.0 w automacie bez q i to mi starxzy 70%miasto 30 % trasa spalanie male trasa 5.7/ 6. 5 miasto 7.5/8,5 i jest czym jechac naprawde... exploatacja na plus tanszy rozrzad , mniejsza ilosc oleju, mniej swiec haha
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 07-05-2020 o 20:32

  6. #36

    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    Czarny
    Posty
    41
    No raczej też 70% miasto 30% trasa ale w zawsze fajnie mieć no wiadomo koszty są za oska no ale jeszcze zobaczymy co z tego wyjdzie przemyśle sobie na spokojnie dzięki wielkie

  7. #37
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Jezeli miec zeby miec ale z tego nie korzystac albo raz na jakis czas to pytanie czy jest sens sie pchac w q no ewentualnie 2.0q jeszcze rozumiem ale 3.2 na miasto nieporozumienie chyba ze drugie auto i raz najakis czas tylko tt albo weekand . Lub mieszkasz w gorach to zrozumiale dla mnie w unnym przypadku jezeli tak jak mowisz70% miasto to czysto nieekonomiczne .. ale kto mysli o ekonomi kupujac tt ... ale fakt kupic q byle miec napis na
    Grillu to tak jak kupic dwa worki ziemniakow i wozic je codziennie tylko ze nie mozna ich jesc poprostu miec tak dla mnie wypada tt 3.2 q jako uzytkowane na codzien jezeli nie teren gorzysty i 70 miasto i nie jest to auto na weekand. W jest fajne jezeli napraw de e go potrzebujesz i bedziesz uzywal ... bo do baczkow pod marketem to bez sensu tak jak raz czy dwa razy w miesiacu trasa i pamietaj ze w 3.2 to jeszcze nie jest to ten haldex ktorego sie spodziewasz i reakcja jest opozniona i da sie to wyczuc ... max 2.0q po fl jezeli sie upierasz zeby miec .. ja bym tak zrobil . Roczniki w q po fl beda rzadkoscia a jak beda to cena bedzie naprawde wysoka a jak niska to bedziesz dlubal wiecej niz jezdzil ... bo to beda jakies strucle .... szukaj zadbanego 3.2 w cenie poliftowego 2.0q to bedziesz w miare pewny ze bedzie bez problemow . Albo 2.0 bez q ale wolabym wtedy przed fl gdzie nastawnikow brak .mniej klopotow z obsluga rozrzadu.
    Najlepsze ze kazdy dowala 2.0 fwd jest afe itd . A 3.2 takie super... dalej nikt nie napisal jak sytuacja wyglanda z check engine z powodu nastawnikow o cenie wymiany i czesci ... nakrecaja nakrecaja ale ile cukru jest w tym cukrze .... zebys pozniej nie zrobil sobie mordoklejki . Mialem v8 i v6 dzwiek jest fajny ale sie chowa przy 8ce i kazdy kto mial do czynienia z tym silnikiem nie bedzie dyskutowal ... i tez wiem ile kosztuje wymiana rozrzadu pelnego ... wraz z czesciami.... ale 8ke mialem na firme i kursowalem NL/PL i to bylo oplacalne bo wolnossacy na trase spoko przy takiej pojemnosci jest ok spalanie bylo seednio 10/12 przy normalnej jezdzie trasa miasta nie mowie ...
    Jezeli kasa nie jest wazna i ekonomia tez to bierz 3.2 jezeli patrzysz rozsadniej 2.0 i nie poczujesz zbytnio roznicy w brakumocy bo jest turbo . A jak malo to chipsa dorzuc i masz moc 250 spokojnie
    3.2 ciagnie od dolu jak polejesz po garach czyli 11/12 miasto sam zobaczysz auto ciezkie plus q wagarobi swoje.. 2.0 kzejsze i jak wdepniesz na miescieto tyle nie zezre a frajdy wiecej na swiatlach 90 % innych aut zostaje w d bo lekkie na turbinie a utomat zbawienny na miasto bez wajchowania i deptaniasprzegla i sxybciej ruszy niz manual .ufff sory za wypowiedz
    To tylko moje zdanie uzytkowalem duze auta w q jak i male na turbinie i bez ah zapomnialem jest jeszcze 1.8 t al to nie jedzie chyba ze chcesz sie tylko toczyc w skorupie tt to spoko albo odrazu virus...
    To jest tylko moj poglad tez dlugo szukalem pytalem zanim kupilem . Opisalem to co mnie interesilo przed zakupem i wielu rzeczy i ktorych pisalem teraz nie wiedzialem . A te olejowe mity to tezjakas masakra powielane na max u mnie nie zauwazylem klopotu bynajmniej w przedliftowym ... ubytek na 5000 oleju to 500 ml jazda mieszana miasto autostrada srednia v 150 wmax jakim jechalem 230 i cos by jeszcze sie bujlo ale to male autko w 8 tego nie czulo sie tutaj sie czuje.. zadnych bledow na silniku / skrzyni ... jedyny blad mialem po wymianie zarowek rehstracji na led ale skasowalem i czysto .ogolnie tt.2.0 przedfl w automacie bezproblemowe bezobslugowe to sa moje spostrzezenia i doswiadczenia tylko w miare obiektywnie staralem sie opisac .milego czytania przy filizance kawy
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 08-05-2020 o 09:28

  8. #38
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez TT666 Zobacz posta
    Jezeli miec zeby miec ale z tego nie korzystac albo raz na jakis czas to pytanie czy jest sens sie pchac w q no ewentualnie 2.0q jeszcze rozumiem ale 3.2 na miasto nieporozumienie chyba ze drugie auto i raz najakis czas tylko tt albo weekand . Lub mieszkasz w gorach to zrozumiale dla mnie w unnym przypadku jezeli tak jak mowisz70% miasto to czysto nieekonomiczne .. ale kto mysli o ekonomi kupujac tt ... ale fakt kupic q byle miec napis na
    Grillu to tak jak kupic dwa worki ziemniakow i wozic je codziennie tylko ze nie mozna ich jesc poprostu miec tak dla mnie wypada tt 3.2 q jako uzytkowane na codzien jezeli nie teren gorzysty i 70 miasto i nie jest to auto na weekand. W jest fajne jezeli napraw de e go potrzebujesz i bedziesz uzywal ... bo do baczkow pod marketem to bez sensu tak jak raz czy dwa razy w miesiacu trasa i pamietaj ze w 3.2 to jeszcze nie jest to ten haldex ktorego sie spodziewasz i reakcja jest opozniona i da sie to wyczuc ... max 2.0q po fl jezeli sie upierasz zeby miec .. ja bym tak zrobil . Roczniki w q po fl beda rzadkoscia a jak beda to cena bedzie naprawde wysoka a jak niska to bedziesz dlubal wiecej niz jezdzil ... bo to beda jakies strucle .... szukaj zadbanego 3.2 w cenie poliftowego 2.0q to bedziesz w miare pewny ze bedzie bez problemow . Albo 2.0 bez q ale wolabym wtedy przed fl gdzie nastawnikow brak .mniej klopotow z obsluga rozrzadu.
    Najlepsze ze kazdy dowala 2.0 fwd jest afe itd . A 3.2 takie super... dalej nikt nie napisal jak sytuacja wyglanda z check engine z powodu nastawnikow o cenie wymiany i czesci ... nakrecaja nakrecaja ale ile cukru jest w tym cukrze .... zebys pozniej nie zrobil sobie mordoklejki . Mialem v8 i v6 dzwiek jest fajny ale sie chowa przy 8ce i kazdy kto mial do czynienia z tym silnikiem nie bedzie dyskutowal ... i tez wiem ile kosztuje wymiana rozrzadu pelnego ... wraz z czesciami.... ale 8ke mialem na firme i kursowalem NL/PL i to bylo oplacalne bo wolnossacy na trase spoko przy takiej pojemnosci jest ok spalanie bylo seednio 10/12 przy normalnej jezdzie trasa miasta nie mowie ...
    Jezeli kasa nie jest wazna i ekonomia tez to bierz 3.2 jezeli patrzysz rozsadniej 2.0 i nie poczujesz zbytnio roznicy w brakumocy bo jest turbo . A jak malo to chipsa dorzuc i masz moc 250 spokojnie
    3.2 ciagnie od dolu jak polejesz po garach czyli 11/12 miasto sam zobaczysz auto ciezkie plus q wagarobi swoje.. 2.0 kzejsze i jak wdepniesz na miescieto tyle nie zezre a frajdy wiecej na swiatlach 90 % innych aut zostaje w d bo lekkie na turbinie a utomat zbawienny na miasto bez wajchowania i deptaniasprzegla i sxybciej ruszy niz manual .ufff sory za wypowiedz
    To tylko moje zdanie uzytkowalem duze auta w q jak i male na turbinie i bez ah zapomnialem jest jeszcze 1.8 t al to nie jedzie chyba ze chcesz sie tylko toczyc w skorupie tt to spoko albo odrazu virus...
    To jest tylko moj poglad tez dlugo szukalem pytalem zanim kupilem . Opisalem to co mnie interesilo przed zakupem i wielu rzeczy i ktorych pisalem teraz nie wiedzialem . A te olejowe mity to tezjakas masakra powielane na max u mnie nie zauwazylem klopotu bynajmniej w przedliftowym ... ubytek na 5000 oleju to 500 ml jazda mieszana miasto autostrada srednia v 150 wmax jakim jechalem 230 i cos by jeszcze sie bujlo ale to male autko w 8 tego nie czulo sie tutaj sie czuje.. zadnych bledow na silniku / skrzyni ... jedyny blad mialem po wymianie zarowek rehstracji na led ale skasowalem i czysto .ogolnie tt.2.0 przedfl w automacie bezproblemowe bezobslugowe to sa moje spostrzezenia i doswiadczenia tylko w miare obiektywnie staralem sie opisac .milego czytania przy filizance kawy
    Pozdrawiam
    Mam prośbę, żebyś bardziej składniej i przejrzyście pisał, bo czytanie tak napisanych postów nie jest ciekawe i przyjemne.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #39
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Spoko wiem ze beznadziejnie dlugo... juz powiedzialem co na duszy lezalo
    Pozdrawiam

  10. #40
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie długie, tylko napisane ciągiem, ciężko się czyta

  11. #41
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Wiem staram się ale pracuję i jedną reką trzymam i piszę sorry poprawię się

  12. #42

    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    Czarny
    Posty
    41
    TTT666 pisałem w poprzednich postach że chciałbym 2.0 benzyna i że fajnie by było w Q ale nie jest koniecznością.. 1.8 wogóle mnie nie interesuje no 3.2 szczerze mówiąc też nie jest za bardzo dla mnie. Takze celuje w 2.0 benzyna ale manual co do Q to jeszcze zobaczymy. Może ktoś teraz podpowie ile tak kosztuje ten kompletny rozrząd? Jakieś kolcki tarcze przod tył? Amortyzatory? To chyba najbardziej takie eksploatacyjne rzeczy ( nie licząc olej filtry itd)
    Ostatnio edytowane przez Johny77 ; 08-05-2020 o 20:04

  13. #43
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Klocki tarcze ceny prxystepne. Zawiecha jexeli chcesx glrbowac progresiv jakies 230e za caly komplet nie jest to hit z gornej polki ale poprawi wyglad i prowadzenie chociaz orowadzi sie jsk po sznurku na ori . .
    Tez chce uslyszec cene kompletnego rozrzadu w zestawieniu 3.2 i 2.0 a zeby ciekawiej to 2.0 200hp...
    Skrzynia manual ma chyba 7 biegow nie.jestem pewien dla.mnie to nieakceptowalne takie wajhowanie . Boisz sie automatu czy nie latales automatem ... mialem tylko jeden manual i to o jeden za duzo... automat to najlepsza rzecz zaraz po twin turbo jaka wymyslili
    Edit
    I nie mialem nigdy problemow z automatem nic sie nie psulo albo kupuje trafnie albo nie umie zepsuc albo jak sie uzytkuje jak trzeba to sie nic nie psuje
    Tarcze hamulcowe dostepne od 50e w zwyz
    Rozrzad INa plus ori pompa Audi do przed fl130e srednia cena sa tansze ale pompe lepiej ori zakladac . Ceny zaczynsja sie od 50e koncza na 190 e
    Przykladowo dla 3.2 zestaw tej samej firmy ale nie zawiera uszczelnien pompy i czegos jeszcze ci co maja to sie znaja ..tj zestaw lancucha rozrzadu tylko 390 e i to nie.jest komplet .... robocizna nie.wspominam sam sie domysl mam tylko nadzieje ze nie.trzeba.wyjezdzac silnikiem zeby poskladac to zgodnie ze sztuka .... jezeli tak to mysle ze za 500e to po znajomosci... moze sie uda
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 08-05-2020 o 21:34

  14. #44

    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    Czarny
    Posty
    41
    Automatem jeździłem tylko raz no może fajna opcja ale dla mnie manual to coś pięknego ta zabawa biegami czujesz ta frajdę wtedy gdy wrzucasz wyższy bieg i wogóle co kto lubi jeden woli automat inny manual ja zdecydowanie jestem za manualem ale może kiedys się przekonam

  15. #45
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Na miasto naprawde sie nawrzucasz i nadeptasz przy 7 stopniowej skrzyni . Jak chcesz sie bawic to automat tez mozesz dac w manual tryb drive i bedziesz sobie zbijal biegi na dol albo do gory jak rowniez masz lopatki przynajmniej powinny byc i.to daje.radoche.... no i jest tryb sport jeszcze zapomnialem ale kto co lubi pewnie
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 08-05-2020 o 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •