Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 48

Wątek: Mk2 co i jak?

  1. #16
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez TT666 Zobacz posta
    Jako ze mialem w posiadaniu prawdziwe Q (audi a8 d3 ) jazda jest swietna ale nie odczuwa sie wogole jego dzialania i tak ma byc . Bylo kilka sytuacji podbramkowych na lodzie sniegu i deszczczu... dzieki q zawsze bez stresowo... niestety te Q w tt to troche taki pic na wode bez urazy .. ale to przednionapedowka z dolanczanym napedem na tyl.... i zanim wogole zareaguje to najpierw nerwowo to odczujesz.... .
    Zanim zacząłeś wypowiadać się o napędach quattro stosowanych w AUDI TT byłoby dobrze, gdybyś miał porównanie w działaniu haldex'ów generacji 1,2,4 i 5.
    Po wypowiedzi widać, że nie ze wszystkimi miałeś do czynienia.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  2. #17
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Oczywiscie ze nie ze wszystkimi jednakze po drodze bylo a5q oraz b6q no i najprzyjemniejsze w prowadzeniu wspomniane d3q . Przed zKupem mojej 2.0 fdw ( to pierwsze auto z napedem na przodjakie kupilem) przekulalem sie dodatkowo wzpomnianym 2.0q czyli ta malo popularna wersja zykla . Oraz 3.2 q . Co moge powidziec 2.0 q slabo .. 3.2 o wiele lepiej dzwiek ladniejszy ale to nie v8 czy v12 . Jedno co mialem w przejazdzce 3.2 q to ze lepiej sie odpychalo ale tez nie mila okazja doswiadczyc jak na lekkim luku stracilo na chwile trakcje i zadzialal haldex handlex czy jak go zwal predkosc byla zpora droga sliska oczywiscie nie ja prowadzilem ale jako pasazer to odczulem jak auto po chwili dopiero oxzyskuje trakcje . Najpierw jest to nieprzyjemne uczucie . ... to tyle z moich przygod... z tym napedem . Nie bede mowil o rozkladzieprzekazywania mocy bo to zapewno znasz i wiesz jak to wyglada . Mowie tu o rozwiazaniach starszych do w samochodach do 2011r ale tt 8j po fl nie ma napedu ulra raczej...

    Podzumowujac moja zkromna wypowiedz...
    Jezeli ktos szuka auta na codzien to 2.0 8j przed fl jest fajnym wyborem zwlaszcza w automacie jest lzejsze od q spalanie mniejsze tanszy rozrzad w porownaniu do 2.0fl czy 3.2 spalanie mniejsze . Przyspieszenie bardzo przyjemne niestety czipowanie ze wzgledu na pasek i automat jest ograniczone.
    2.0 po fl ma leprsza sytuacje bo tam jest lancuch ale 3.2 jak ktos chce dla podniesienia mocy to juz lipa raczej predzej myslalbym o dolozeniu kompresora ... niz turbiny .... wszyskojuz to insestycja zbyt wysoka ...chyba ze wystarcza mocy to spoko ogolnie wszystko bym bral w automacie zwlaszcza jak trasy krosze czy miasto ale poza miastem tez fajnie pobawic sie manetkami ... to jest moja wlasna opinia wzvledem moich doswiadczen spostrzezen i odczuc ... nikt nie musi sie zgadzac z tym ... nie mialem 2.0q na wlasnosc ani 3.2q na wlasnosc poprostu mialem okazje jazdy probnej i to moje spostrzezenia .. wcale bym przy 3.2 sie nie upieral no chyba ze super okazja albo chce sie gazowac to inna sprawa.lub mieszka. Sie na terenie gorzystym oblodzonym zasniezonym to lepsze takie q niz zadno choc juz wolabym b6q w takiej sytuacji ... jezeli mialbym sie kierowac wyborem sedana z grupy audi z q ????
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 06-05-2020 o 03:50

  3. #18
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Haldex 4 i 5 generacji spinają napęd praktycznie niezauważalnie. Nie czuć i nie widać momentu dołączenia tylnej osi. To tak na szybko.
    Co do podnoszenia mocy, to w czym przeszkadza fakt, że silnik posiada pasek rozrządu?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #19
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Chciałem się odnieść to wypowiedzi odnośnie napędu....ale chyba tylko dalej poczytam, dopiję kawę i idę do pracy

  5. #20
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Z tego co wiem aczkolwiek moge sie mylic to do 2009 roku byl tylko 2 i 3 gen zatem podejrzewam ze to 3.2 mialo max 3 gen ... moge sie mylic musialbym zapytac wlasciciela bylo to 3.2 2007r w kazdym razie odczucie moje bylo nieprzyjemne ... auto opanowal oczywiscie ale niesmak pozostal .... raczej w mojej opini nie bylo to niewyczuwalne a raczej odczuwalne i zauwazalne oczywiscie dla kogos innego byc moze by bylo ok . Gdyby jechal wolniej to pewnie bym tego tak nie odczul....
    Trwałość
    . Pasek często jest stale napięty, niezależnie od tego czy silnik pracuje czy nie. Jego elastyczność pozwala obciążać go dynamicznie przez gwałtowne przyspieszanie. To oczywiście rzutuje na ograniczoną trwałość, ale do wymiany przewidzianej przez konstruktora, paskowy napęd rozrządu nie sprawia żadnych problemów. Jego wymiana jest łatwa i niezbyt kosztowna. Pasek nie wytrzyma jednak ogromnego momentu obrotowego, dlatego czasami stosuje się więcej niż jeden co bedzie juz grubsza konkretna ingerencja w silnik, wtedy spokojnie po podniesieniu mocy znosi nagłe przeciążenia.

    Lancuch
    jest on trwalszy i bardziej wytrzymały od paska i znosi większe dawki momentu obrotowego. Niestety nie jest elastyczny, a to powoduje konieczność stosowania napinaczy, zwykle hydraulicznych, które odpowiadają za kompensację luzów na łańcuchu. Gdy silnik nie jest mocno obciążony, łańcuch jest luźniejszy, wtedy jest napinany, natomiast przy dużym obciążeniu staje się bardziej napięty.

    Ze wzgledu na sposob uzytkowania warunki lancuch jest mocniej narazony na uszkodzenie jak i jego osprzet w trybie miejskim lub inaczej czes tt ego gaszenia palenia itp bardziej sprawdza sie pasek tryb autostradowy i rzadsze przejazdzki bardziej sklanialbym sie za lancuchem ... dlatego tez w wiekszosci aut miejskich lub taki sposob exploatowanych spotkamy paski nizeli lancuchy a tam gdzie napinacze wystepuja ich trwalosc jest znana cos w desen rcz ....
    Ile mozna na seryjnym pasku podniesc mocy bezpiecznie? 50% wedlug mnie to juz jest na granicy max 30% to tak bezpieczniejsza opcja . Bez grubych modyfikacji powyzej 300 hp wg mnie pasek strzeli w tt o automacie nie wpomne mowie tu o zwyklej 2.0 bwa chociaz moze i znajdzie sie ktos kto wyciagnie wiecej na seryjnym osprzecie pytanie ile to wytrzyma...
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 06-05-2020 o 10:44

  6. #21
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Odnośnie haldex'a, to od 2008 roku był dostępny już 4 generacji w TTS i w wersji 2.0 TDI.
    Wersja 3.2 miała montowany haldex 2 i 4 generacji.
    Zauważ, że wspomniałem wcześniej o szybkości działania gen 4 i 5.
    1 i 2 faktycznie mają zauważalną zwłokę w działaniu.
    Odnośnie paska rozrządu, to nie wiem skąd zaczerpnąłeś informacje.
    Jest bardzo dużo silników z paskiem rozrządu, które bardzo podatne są na tuning.
    W samym tylko AUDI TT z silnikiem 2.0 TFSI bez jakichkolwiek zmian w napędzie rozrządu ( cały czas mowa o silnikach z paskiem rozrządu ) można spokojnie osiągnąć moc i moment rzędu 700 KM/Nm bez szkody dla wspomnianego napędu. Jedyna uwaga ( bo faktycznie pasek w takich przypadkach jest bardziej obciążony ), to wskazane jest skrócenie interwału wymiany rozrządu.
    Sam miałem kilka takich samochodów i nic złego się z nimi nie stało ( chyba że kolejni właściciele zrobili coś, co im zaszkodziło ).
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 06-05-2020 o 11:22
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #22
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez TT666 Zobacz posta
    Z tego co wiem aczkolwiek moge sie mylic to do 2009 roku byl tylko 2 i 3 gen zatem podejrzewam ze to 3.2 mialo max 3 gen ... moge sie mylic musialbym zapytac wlasciciela bylo to 3.2 2007r w kazdym razie odczucie moje bylo nieprzyjemne ... auto opanowal oczywiscie ale niesmak pozostal .... raczej w mojej opini nie bylo to niewyczuwalne a raczej odczuwalne i zauwazalne oczywiscie dla kogos innego byc moze by bylo ok . Gdyby jechal wolniej to pewnie bym tego tak nie odczul....
    a jednak trzeba coś dopisać: 3 generacja nie była nigdy montowana w grupie VAGa...2007 to była 2 generacja. Myślę że mocno przesadzasz z oceną napędu, zwłaszcza stawiając FWD ponad 4x4, ale to tylko twoja ocena.

  8. #23

    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    Czarny
    Posty
    41
    Z czego wiem to silniki z łańcuchem były w Mk2 bardziej wadliwe niż te na pasku a co do q to nie jest to opcja która musi być po prostu wolałbym w q ale jeśli będą lepsze okazy z napędem na przód to wezmę i taki. Moc 200-211KM w zupełności i tak mi wystarczy może po czasie jedynie zrobię czipa więcej nie będę zwiększać. Jeśli mowa o rozrządach jak wygląda cena wymiany takiego kompletnego rozrządu z wszytskim?

  9. #24
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Johny77 Zobacz posta
    ... co do q to nie jest to opcja która musi być po prostu wolałbym w q ale jeśli będą lepsze okazy z napędem na przód to wezmę i taki...
    Jest wiele osób w klubie które tak właśnie zrobiły i później żałowały - przemyśl to, bo dołożenie q to nie jest taka prosta sprawa i według mnie nieopłacalna.

  10. #25
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Co do q w tt to moje odczucie ktore mialem na wlasnej skorze moze nie byc obiektywne . I jako byly posiadacz 3 aut z q to tt wypadlo najslabiej ale napewno jest fajnie posiadac tt q zima na sniegu niz tt bez . Ale jezeli go potrzebuje sie . Kazdy ma inna opinie a to tylko moja skromna ... . Moze okazac sie ze dla kogos innego q w tt bedzie swietne . Napewno przy 250 na zakrecie wolabym miec Q bo wylecialbym z niego o kilka sekund pozniej ... nie no zartuje. Ale q w tt 8j wogole nie byloby dla mnie priorytetem natomiast automat napewno . Zwlaszcza na miejska jazde dla mnie 2.0 jest idealnym rozwia Z aniem taka niby sportowa bulwarowka ale fajna wciaz mimo lat. I nie stawiam oski nad q bo to byloby dla mnie beznadziejne . Q w tt jest oczywiscie lepsze . Ae na miasto i czasem w trase to malo prydatne jest ciaganie dodatkowego ciezaru w postaci gratow Q i spalanie niestety wyzsze niby nie duzo bo moze litr moze dwa ale do tego zimny rozruch itp spalanie napewno wzrosnie.. do tego koszt rozrzadu dojdzie . Wlasnie estem tez ciekaw ile caly rozrzad kosztuje w 3.2 plus wymiana ... kompletny ..
    Jezeli sie taniej bujac po miescie inaczej rzadziej odwiedzac orlen bralbym bwa . W automacie to moje zdanie . Manual jest chyba 7 biegowy toz to trzeba sie nawachlowac biegami

  11. #26

    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    Czarny
    Posty
    41
    No też mnie ciekawi cena kompletnego rozrządu albo bardziej w 2.0 no a co do automatu to nie dla mnei wolę zabawę manualem mam większą frajdę z jazdy

  12. #27
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Cytat Zamieszczone przez TT666 Zobacz posta
    Na co bym zwracal uwage przy zakupie .... 2.0
    Na co bym zwracał uwage przy zakupie to... żeby nie było złożone z 3-ech TT-tek, a jak już była składana to, żeby było to zrobione zgodnie ze sztuką przede wszystkim

  13. #28
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Nie no bez takich stwierdzenie by bylo co wazne wg mnie z wyposazenia .... moze tak bedzie jasniej . Co do skladania z d 2 lub 3 tt hm chlopaki zmieniaja zderzaki przod tyl zmieniaja lampy na fl cz y li tu juz jest czasami kilka tt biorac pod uwage ze grill jest jeszcze inny ... hah ja n mam juz mega skladaja bo wlasnie zalozylem wydech z 3.2 do 2.0 bwa to tu byl dzwon na bogato nie ma co bo az tkumik zmienilem takim tokiem myslenia.. a tak powaznie to oczywista sprawa jest zeby nie byla skladana z cwiartek kilku tt ale jak sie wydaje 30/40 to chyba warto by to sprawdzic przy okazji zakupu

  14. #29

    Dołączył
    Apr 2020
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    Czarny
    Posty
    41
    Jeszcze tak nas szybko tylko dopytam czy silniki diesla 2.0 TDI są warte uwagi czy raczej nie ? dużo łatwiej znaleźć je w Quatrro niz te benzynowe choć za dieslami nie przepadam no ale szukając w Q znajduje tylko diesle

  15. #30
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Trudno by było znaleźć inaczej. Zdaje się, że 2 generacja Tetki w dieslu wymusza Q i manual.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •