Hmmm...drogi klubowiczu, jeśli mogę to mam do Ciebie kilka pytań:

Czy przez myśl Ci nie przeszło że po jakiejkolwiek sondzie czy petycji, zarząd AUDI AG w Ingolstadt pomyśli: no nie no, skoro ludzie tak chcą dalej TT 8N, no to już od razu uruchamiamy produkcję!!!

A teraz trochę na serio: spójrz na cenniki nowych modeli Audi w salonie. Najtańszy goły model A1 kosztuje chyba 89 000 PLN. Obecnie nawet Skody Fabii w salonie nie kupisz poniżej 40 000 PLN.

Czy myślisz że w obecnych czasach wyprodukowanie TT 8N, gdzie wiele elementów wykończenia wnętrza było z aluminium po anodowaniu (obecnie praktycznie nie spotykany poziom wykończenia w autach poniżej klasy super-premium), może być na "każdą kieszeń" obecnego lub przyszłego właściciela/wielbiciela 8N? Wg. moich bardzo szybkich i prostych obliczeń, cena wyprodukowania najtańszej 8N byłaby w granicach obecnej najtańszej 8S (chyba już nie do kupienia w PL bez indywidualnego zamówienia), czyli mocno ponad 200 000 PLN....zatem tu pojawia się ostatnie moje pytanie: chciałbyś zapłacić ponad 200 000 PLN za (generalizując, ale jednak platforma PQ34) za Golfa IV?? Nie wydaje mi się że jest gdziekolwiek taka osoba która by pomyślała: tak, to ma sens, tyle bym zapłacił.

Zejdźmy na ziemię. 8 lat temu pojechałem po swoją TT do DE, może tam warto skierować jeszcze swoje kroki by kupić dobrą 8N za 6000-8000 EUR.

Pozdrawiam serdecznie,
Jerry.