Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Pojemność baku i wskazania komputera a realny zasięg gdy mamy 0 km.

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209

    Pojemność baku i wskazania komputera a realny zasięg gdy mamy 0 km.

    Mam takie dwa pytania...:

    1. Dziś miałem wiecej czasu i postanowiłem zalać auto pod korek..., ale tak że widać lustro paliwa. Trwało to wieczność ale udało się. Weszło równo 58,91 litrów. Mam pytanie czy ktoś wlał więcej? Ile maksymalnie można wlać?

    2. Tankowałem gdy na zegarze wskazanie zasięgu pokazało 0 km. Ile przejeżdżacie gdy widać owe 0 km. Zawsze jest jakiś bufor..., zastanawiam się jak to jest realnie. Wlałem przecież znacznie więcej niż nominalna wielkość baku (55l)... Czy 0 km oznacza "opary" i kłopoty, czy jeszcze dwa tygodnie spokojnie można jeździć))

    Jakie macie doświadczenie?

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    44l i 336km
    Tak ze teen no 2tyg.. Bal bym sie ze 2km nie przejade

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Wg mnie jedyna logiczna odpowiedź na pytanie brzmi... to zależy.
    Na pewno częste 0km na blacie to ryzyko dla pompy paliwa, która przy takim traktowaniu będzie się kwalifikowała do wymiany.
    Permanentne jeżdżenie na rezerwie w warunkach jesień-wczesna wiosna skutkuje stopniowym pogarszaniem się parametrów paliwa i niezbyt oczywistymi objawami, które spowodują wiele niepotrzebnych napraw/wymian.
    Więc z doświadczenia tak nie jeżdżę.

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez Szewc Zobacz posta
    Wg mnie jedyna logiczna odpowiedź na pytanie brzmi... to zależy.
    Na pewno częste 0km na blacie to ryzyko dla pompy paliwa, która przy takim traktowaniu będzie się kwalifikowała do wymiany.
    Permanentne jeżdżenie na rezerwie w warunkach jesień-wczesna wiosna skutkuje stopniowym pogarszaniem się parametrów paliwa i niezbyt oczywistymi objawami, które spowodują wiele niepotrzebnych napraw/wymian.
    Więc z doświadczenia tak nie jeżdżę.
    Dzięki za radę ale to zupełnie nie są odpowiedzi na moje, dość precyzyjne pytania...

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Nie ma sprawy. Powodzenia w uzyskaniu wiarygodnych odpowiedzi.

  6. #6
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Wątpię, że ktoś miał czas i chęć na takie zabawy, zapewne jesteś pionierem. Pomijam już kwestie zasadności, chyba że wybierasz się TT na jakiś rajd w dziczy... Proponuję, żebyś zabrał ze sobą kanister 5l z benzyną i jeździł do momentu aż auto się zatrzyma. Szewc ma rację, to ile przejdziesz na "oparach" zależy od wielu czynników. Po dolaniu 5l pojedź na najbliższą stacje i dolej do pełna to będziesz miał w miarę dokładną odpowiedź na pierwsze pytanie (oczywiście musisz jeździć blisko stacji, żeby pomiar miał sens).

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Wątpię, że ktoś miał czas i chęć na takie zabawy, zapewne jesteś pionierem. Pomijam już kwestie zasadności, chyba że wybierasz się TT na jakiś rajd w dziczy... Proponuję, żebyś zabrał ze sobą kanister 5l z benzyną i jeździł do momentu aż auto się zatrzyma. Szewc ma rację, to ile przejdziesz na "oparach" zależy od wielu czynników. Po dolaniu 5l pojedź na najbliższą stacje i dolej do pełna to będziesz miał w miarę dokładną odpowiedź na pierwsze pytanie (oczywiście musisz jeździć blisko stacji, żeby pomiar miał sens).
    Myślałem, że to proste pytania o spostrzeżenia, doświadczenia innych użytkowników a wyszło co najmniej jakbym chciał jeździć bez benzyny..., przecież ja żartuję i jestem ostatni do tego żeby jeździć z pustym bakiem do oporu Doskonale też wiem, jak pewnie każdy że najprościej aby sprawdzić pojemność całego układu można dojechać do końca..., wlać do pełna i spojrzeć ile weszło))

    Zwróć uwagę, że ja jak sądzę, wlałem chyba naprawdę dużo benzyny bo 59 litrów. Nie chcąc robić takiego testu jak sugerujesz myślałem, że dostanę odpowiedzi: wlałem 60, 61 lub w drugą stronę 58 i koniec..., co by świadczyło, że zero na wyświetlaczu jest prawdziwym zerem paliwa w baku i tylko chwile dzielą nas od zatrzymania...

    Pytając chciałem oszacować jaki jest margines błędu komputera bo miałem auta, które przy wskazaniu 30 km stawały z powodu braku paliwa a miałem i takie, które pomimo 0 km pozwalały przejechać jeszcze ze 30 km... Różne są sytuacje na drodze, czasem trzeba jechać do następnej stacji, mimo że wskazówka twardo oparta na lewą stronę..., w końcu tankujemy i drapiemy się w głowę jak to możliwe że weszło do baku aż tyle, lub tylko tyle. O takie refleksje mi chodziło, wtedy można by wyciągnąć jakieś wnioski...

    ...a dostaję odpowiedź - "zależy", bez wyjaśnienia od czego co zależy... Wiem, że jak będę jechał delikatnie to przejadę więcej a jak ostro to mniej)) Panowie, zlitujcie się..., jak znacie odpowiedzi na moje pytania to napiszcie, chyba lepiej nie dam rady wytłumaczyć o co mi chodzi...

  8. #8
    Awatar Mefi
    Dołączył
    Aug 2018
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Y7J
    Posty
    162

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •