Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Kontrolka płynu chłodniczego

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    SkÄ…d
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51

    Kontrolka płynu chłodniczego

    Hejka.

    Przyszedł cieplejszy okres i wrócił pewien problem. Mianowicie jadąc audi niezależnie czy 30,50,140kmh potrafi się zapalić i wydawać dźwięki symbol temperatury płynu chłodniczego. W zimę ta kontrolka zapalała mi się tylko przy starcie zimnego silnika. W najbliższym czasie wstawiam auto do mechanika na wymianę oleju stąd też pytanie co to może być aby mu powiedzieć? Dodam iż poprzedni mechanik powiedział że tam się nic nie dzieje, był wymieniony czujnik płynu

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    SkÄ…d
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    A na oryginalny? Bo wiesz z czujnikami jest tak ze nie ori czesto nowe juz nie dzialaja, a "oryginalny" z alledrogo tez nie dziala lub sa marnej jakosci z niby logo ori.
    Jedynie sprawdzone zrodlo badz aso.
    Poszukaj na necie i podepnij sie vcds do auta i sprawdz temp plyny gdy wywali go czujnik.
    Z tego co pamietam mozna bylo z dwoch miejsc sprawdzic jaka ma temp. Czyli ze zbiorniczka i z ktoregos innego miejsca bedzissz mial porownanie

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez vixen03 ; 24-04-2020 o 13:01

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    SkÄ…d
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Błękitny
    Posty
    51
    Wiesz co mechanik zamawia po firmach, nie był to na pewno oryginał. Ale też nie z allegro 😄 wspominał też że może siadać czujnik tak jak powiedział w samym zbiorniczku.

  4. #4
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    SkÄ…d
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Moze siadać w zbiorniczku, nie wiem czy tam jest wymieniany czy wbudowany.
    Podepnij sie vagiem, zobacz bledy czy sa jakies i zobacz w ktorych blokach mozna zczytac temp plynu chlodzacego, jssli mnie pamiec nie myli mozna bylo tez z klimatronika zobaczyc, ja obstawiam slabej jakosci czujnik.
    Bo jak pamietam 1 pokazuje temp na zegary a 2 sprawdza kompem.
    I mozesz porownac temperatury, ja obstawiam ze ktorys jest walniety.
    Na jednym Ci pokaze np 90c a wejdziesz w drugi i pokaze 120. Wiec bedziesz wiedzial ktory, jak oba beda pokazywac duzoo tzn ze cos nie tak innego czyli np obieg przypchany, chlodnica lub termostat nie otwiera

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Naczynie plynu wyrownawczego do wymiany. Chyba ze jest problem z sama kostka co wpina sie w naczynie, czyli korozja stykow lub luzne styki w kosci. Naczynie w aso nie jest drogie i bedziesz mial spokoj. Czujnik temp plynu nie ma tu nic do rzeczy, on mierzy temperature a nie stan plynu w ukladzie.

    Ps. Czujnik temp plynu (ten z prawej strony bloku) MUSI byc oryginalny, zamienniki sa goowno warte, one juz w pidelkach na polce pokazuja co chca..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •