Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Wątek: Zaciaganie recznego na swiatlach przy DSG jest bezpieczne dla skrzyni?

  1. #16
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Wybor jest spory i juz mialem audi a8 z elektrycznym recznym hamulcem awaryjnym . Nie jestem obeznany z tt dlatego pytam . A tej funkcji troszke brakuje poprostu trzeba sie przyzwyczaic . 8s nie jest jeszcze w planach.ogolnie szkoda troszke ze tt 8j nie ma tej funkcji chociazby opcjonalnie bo w a5 nawet w recznej skrzyni jest taka opcja... no ale wiadomo audi chcialo zejsc z wagi a montaz elektrycznego hamulca zwiekszylaby wage ...
    Nic trzeba sie przyzwyczaic dzieki za odpowiedzi
    Ps wiem ze sa wieksze korki np w japoni haha
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 19-04-2020 o 17:15

  2. #17
    Awatar Wojti2
    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Pyskowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2013
    Kolor
    BORDO
    Posty
    94
    TT 8J konstrukcyjnie jest nieco starawe i takich udogodniem jak autohold brak. Jednak trzymanie nogi na hamulcu w korku lub na światłach mniej obciąża skrzynię niż rozłączanie napędu czyli zmiana z D na P.

  3. #18
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Wojti2 Zobacz posta
    TT 8J konstrukcyjnie jest nieco starawe i takich udogodniem jak autohold brak. Jednak trzymanie nogi na hamulcu w korku lub na światłach mniej obciąża skrzynię niż rozłączanie napędu czyli zmiana z D na P.
    Nie zawsze coś jest dla kogoś zrozumiałe.

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...l=1#post298679

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...l=1#post298691
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 19-04-2020 o 22:05
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #19
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    No wlasnie nie dla wszystkich jest to zrozumiale jezeli gosc w korku stoi przed toba noca na dodatek pada i wali 3ma swiatlami stop po oczach w tym srofkowym ledem jehe lub dla zmylki przeleci przez bieg wsteczny zeby p wrzucic no powiedzcie czy nigdy takiej sytuacji nie mieliscie i nie irytowalo was troche bo skad macie wiedziec czy ktos ma automat czy nie. Czy chce sie wycofac w korku czy ma lenia i stoi na stopie heh .
    Tej rzeczy nie wiedzialem ze w tt reczny pominawszy fakt ze na lince nie rozlacza skrzyni ... tym bardziej ze osobiscie rowniez 7wazam ze wahlowanie biegami do p nie jest najszczesliwasze dla skrzyni .autko leciwe moze i tak ale do ktorego roku produkowano .wiec nie az tak stare autko hehe
    Dzieki raz jeszcze za odpowiedzi

  5. #20

    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Brak
    Posty
    116
    Jako ciekawostka: nie we wszystkich samochodach autohold jest oparty na hamulcu postojowym ("ręcznym") więc nawet auta z autoholdem potrafią walić światłami stop po oczach.

  6. #21

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Jak już masz trzymać hamulec nożny, to równie dobrze możesz zaciągnąć ręczny. Jak Ci pojedzie, to znaczy, że hamulce z tyłu do ogarnięcia.

  7. #22
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    No wlasnie chyba nie bardzo jest z tym zwyklym recznym bo on nie rozlacza skrzyni a nozny z ala pewnoscia sprawdz sam bo juz testowalem . Fakt nie ruszyl na recznym ale czuc ze skrzynia ciagnie napiera a po wcisnieciu noznego ewidentnie tego nie zauwazylem .
    Wracajac do funkcji autohold czy tez el recznego jest to bardzo wygodna funkcja i nie jest zadna nowoscia o dawna montowana w koncernie audi...
    Ah jest wygodny poniewaz automatycznie za iaga reczny po zatrzymaniu
    El reczny bez ah trzeba uru homic samemu
    W obu przypadka h skrzynia jest rozlanczana nawet w wersji ze skrzynia manualna
    I auto rusza automatycznie po nacisnie iu pedalu przyspieszenia co jest dodatkowym atutem
    Automatyczna skrzynia podczas ruszania pod wzniezienie w trakcie zatrzymania utrzymuje auto w miejscu jezeli nie jest zbyt stromo jezeli jest zbyt stromo kierowca dostanie info o koniecznosci nacisnie ia hamul a roboczego lub el recznego ktory po nacisnie iu pedalu przyspieszenia automatycznie bez staczania sie pojazdu . A audi nie zauwazylem by f.ah lub reczny el.zLaczal automaty znie swiatla stop byc moze w inne marki maja takie rozwiazanie .
    Heh dzieki za odpowiedzi zawsze mozna dowiedziec sie czegos pozytecznego .
    W 8j nie ma el awaryjnego i zaciagniecie recznego nie rozlancza skrzyni biegow a zaciaganie recznego nie jest najlepszym pomyslem w poz drive przy zatrzymaniu na czerwonym ani tez przelaczanie na P na skrzyzowaniach
    Dzieki za pomoc i odpowiezi
    Pozdrawiam

  8. #23
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    A jak bys podpial przycisk recznego pod czujnik od stopa noznego zeby sygnal brało ze wcisniety nozny a naprawde stoisz na recznym? Tylko trzeba bylo by zobaczyc po ktorym przewodzie sygnal rozlacza skrzynie, bo moze byc opcjq ze wciwkajac reczny zapala sie stopy z tylu wiec bez sensu bo niby nie trzymasz hamulca noga ale światła swieca, musial bys sprawdzic

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  9. #24
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Ok jezeli czujnik przy pedale ma 4 wyjscia dwa na skrzynie i dwa na wsiatlo stop to jest to dobre rowiazanie tak myslalem wlasnie ale nie mam pojecia jak jest to realizowane podejrzewam ze moze pompa abs steruje dzialaniem skrzyni to byloby raczej najrozsadniejsze rozwiazanie

  10. #25
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Musza się mądrzejsi w tym temacie odezwać, nie wiem do końca jak jest dokładne rozwiązanie rozłączania skrzyni wiec poddałem pomysł który mógł by zadziałać żeby auto nie ruszało stało na pewno i nie waliło światłami i nie trzeba machać skrzynia.


    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  11. #26

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam,
    Czujnik przy pedale hamulca ma 4 wyjścia, czyli światło stop oraz rozłączanie tempomatu. A czy idzie jakiś impuls do skrzyni - nie wiem.
    Pozdrawiam.

  12. #27
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    O to wyszloby wtedy ze na stop i na tempomat nie pomogloby w sprawie h.awaryjnego . Ewentualnie jezeli by zadzialalo to cos w stylu swiatel stop na h.recznym mowie jezeli... to i tak ogolnie daloby efekt palenia swiatel mimowolnie chociazby nawet hipotetycznie by zadzialalo .
    Rozwiazania sa oczywiscie ale musialby nad tym posiedziwc elektryk /elektronij by zatrzymac sygnal podawany na swiatlo stop podawanym jedynie przez reczny h . Ewentualnie bylvy efekt po zaciagnieciy zapala sie stop co daje sygnal do urzadzenia ktore wylaczalo by sygbal dla obwodu swiatel ale nie dla skrzyni. Iczywiscie jezeli wogole byloby mizliwe cze czujnuk rozlacza automat
    Inne so jeszcze znane spodoby to wymiana pompy abs sterownika byc moze i bortnez na specjalny high zaprogramowanie tego
    Lub tez zapozyczenie i upchanie
    Osprzetu od bmw gdzie h.awaryjny sterowany linka ale jest jednak elektryczny wiem brzmi zawile ale tak niektore bmw mialy ... o ile nawet samozaadaptowanie osprzetu mogloby sie udac to tyle klopot z jednostka sterujaca sprawdzajaca grubosc klockow/autodiagnoza/ autoczysz c zenie z pylu byloby trudne a wrecz byc moze niem9zliwe.
    Tak wiec Panowie dzieki za super zainteresowanie i odp ale raczej temat do odpuszczenia bo bylby przerost formy nad trescia... no chyba ze ktos kto ma wiecej ogarniecia w dziedzinie automatyki da nam proste rozwiazanie
    Wiem ze w Pl sa 2 firmy zajmujace sie retrofitami w audi i wyposazaniem / doposazaniem audi podmieniaja pompy abs moduly komfortu itp ale koszta tez sa wysokie wiec odpuszczam...
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •