Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Moje pierwsze logi, prośba o analizę.

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80

    Moje pierwsze logi, prośba o analizę.

    Witam szanownych forumowiczów.
    Samochód ostatnio przerywa mi podczas przyspieszania. Na jałowym biegu potrafią dziwnie falować obroty, schodzą nisko.
    Zrobiłem pierwsze logi. Nigdy wcześniej tego nie robiłem dlatego proszę o wyrozumiałość.

    Szczęście w nieszczęściu zrobiłem osiem różnych logów i samochód zachowywał się wzorowo. Bez najmniejszego zająknięcia.
    Moje auto to zwykła 180KM z napędem na jedną oś.

    Proszę o zerknięcie, może coś rzuci się wam w oczy:

    002, 020, 031
    http://vaglogi.pl/log-002_020_031_590k9Kr.html

    003, 115, 118
    http://vaglogi.pl/log-115_118_003_KybCl.html


    Wyczytałem, że szarpanie może mieć związek z cewkami, albo świecami. Nie wiem za bardzo jak rozumieć logi z kanału 020.
    Od razu przyznaję, że benzyna 95, ale przy serii 180 chyba i tak cofanie zapłonu za wysokie. Świece NGK PFR6Q wymieniane jakoś dwa lata temu.

    EDYCJA
    Przed chwilą zrobiłem przejażdżkę 10km, to myślałem, że do domu już nie wrócę. Jechałem maks 70km/h cały samochód się trzęsie. Przy dociśnięciu gazu od ciągle przerywa.
    Bałem się żeby nie wybuchł. Na postoju to samo, cały samochód się trzęsie tak obroty falują.
    Planowałem od razu podłączyć laptopa, ale kilometr od domu docisnąłem mocniej gaz, o dziwo normalnie wszedł na obroty i nagle wszystko jak ręką odjął.
    Nagle znowu działa normalnie. To jest najgorsze. Mogę gdzieś pojechać i wszystko wydaje się ok, a za chwilę zaczyna pracować jak traktor i strach dalej jechać.
    Będę chyba woził komputer zawsze ze sobą, żeby to zarejestrować. Logi z jakich jeszcze kanałów mogą być wartościowe?
    Ostatnio edytowane przez Marcin_1 ; 13-04-2020 o 19:11

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Logow Ci nie zerkne bo nie znam sie, ale wywalilo Ci bledy przy szarpaniu braku mocy i chodzeniu jak traktor? Jak masz vaga to zerknij czy nie ma bledow zapisanych.
    Takie objawy szarpania trzesienia traktorowania to zregoly objawy cewek lub swiec, czesto czuc jadac jak by na sekunde brakowalo paradu. Powinno Ci wywalic blad w kompie jak cewki przerywaja i pokaze Ci nawet ktora, nawet chyba czek bedzie Ci przy prerywaniu cewek migal. Sprawdz to w pierwszej kolejnosci.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Właśnie problem w tym, że żadnego błędu nie mam. Najdziwniejsze, że czasami silnik chodzi w miarę normalnie innym razem traktor. Będę musiał chyba manualnie sprawdzić cewki, odłączać po kolei żeby stwierdzić która nie działa tak jak powinna. Ew. wykluczę winę cewek/świec.

  4. #4
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Mi w innym aucie jak deplem do oporu to tak jak by brakowalo pradu i migal czek, w logach byl missfire cewki czyli ze przerywa.
    Poszukaj bo jakos dalo sie sprawdzic cewki czy sa okey. Jak chodzi jak traktor otworz maske i po kolei odpinaj cewki, trafisz wtedy ktora nie dziala bo na tej co nie dziala po odpieci nie zmieni sie nic. Wtedy podmianka miejscami cewk czyli np 1 na 3 i zobaczysz czy nastepnym razem gdy zacznie chodzic jak traktor to czy przeniesie się blad.
    Jak nie to sa 3 opcje.
    Swieca
    Kable
    Komputer

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Zatankowałem 98, wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów (cewki pływały w oleju), zmieniłem na próbę cewkę na czwartym zaworze (BERU) i mam komplet nowych świec.
    Oto efekt:

    http://vaglogi.pl/log-002_020_031_ZPMJp3U.html
    http://vaglogi.pl/log-002_020_031_6n27Uz.html

    Przynajmniej na logach wyraźna poprawa. Cofanie zapłonu na czwartym zaworze przy którym jest nowiutka cewka mnie zastanawia.
    Trzeci też nie jest idealnie. Planowałem kupić wszystkie nowe, ale teraz zacząłem się zastanawiać.
    Dwa pierwsze idealnie, same zera.

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Wygląda na to, że rzeczywiście jedna cewka czasami przerywała. Udało się dokładnie taką metodą jak opisałeś.
    Po kolei wkładałem nową cewkę w jedną pozycję i jeździłem. W obecnym ustawieniu zrobiłem już 400km i jest ok

  7. #7
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Ciesze sie bardzo ze pomoglem

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •