Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nadsterowność

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209

    Nadsterowność

    Panowie,

    Czy to normalne, że podczas wcale nie za szybko pokonywanych zakrętach, łukach dość szybko tył chce uciec na zewnątrz?
    Oczywiście ingeruje esp ale jest to dość nieprzyjemne uczucie...
    Mam zwykłą ośkę bez modyfikacji zawieszenia, koła 18. Auto fabrycznie jest dość twarde i może to jest powód, że zawias ugina się niewiele i siła odśrodkowa chce wypluć tył?

    Jakie są Wasze odczucia?

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Seryjne lub prawie seryjne maja tendecje do podsterownosci:/
    Moze masz krzywa tylna belke i koła toczą się inaczej niż kierunek jazdy co wywoła taki efekt...
    Kiepska opona na tyle vs przód też taki efekt spowoduje. Jesli masz z gumami masz ok skontroluj geometrie i sprawnosc zawieszenia..

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Hmmm...
    Samochód prosty, geometria idealna robiona na dobrym sprzęcie, opony letnie znakomite. Czy belka prosta nie wiem. Raczej dzwona samochód nie miał choć miom zdaniem jakiś plener zaliczył bo jak go kupiłem to np. prawa sprężyna tylna nie siedziała idealnie na swoim miejscu

    Mówiąc szczerze moje odczucia odnośnie TT, a w każdym razie odnośnie mojego egzemplarza są takie, że właśnie jest odwrotnie niż piszesz Paweł. Jak na przednionapedówkę prowadzi się dość neutralnie, przód nie płóży jak w przypadku większości tego typu aut. Jeżdżę równolegle BMW i Volvo, które doskonale się prowadzą więc mam bieżące porównanie
    No a w związku z tym co pisałem wcześniej w szybkim łuku uciec chcę bardziej tył...

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Skoro sprezyna nie siedziala na swoim miejscu to dokladnie zbadaj ta strone. Nie ma opcji ze sprezyna ot tak przeskoczy przy normalnej jezdzie, ba, nawet przy zabawach zostanie tam gdzie trzeba... takze no..

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    209
    Wygląda na to, że z autem od strony technicznej jest wszytko ok

    Zadając pytanie chciałem poznać odczucia innych użytkowników. Być może ten typ tak ma...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •