Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 21 z 21

Wątek: TT a TTS

  1. #16
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ogólnie podsumowując pomysł, by zwykłe TT przerabiać na TTS jest złym pomysłem.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  2. #17
    Awatar AdrianTT250
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Nowy Sącz
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    16
    Nie ma co porównywać 4 cylindry do vr6. Seryjny wydech w tt 8j 3.2 dupy nie urywa ,duzo lepiej brzmi w golfie 5 r32 ale jak wydech zmienisz w tt to powietrze drży i takiego efektu zadnym 2.0 nie osiągniesz.

  3. #18
    Awatar Nikosnikos
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    2.0T
    KM
    334
    Rocznik
    2009
    Kolor
    red TTS
    Posty
    124
    Może też dwa zdania sklecę Kilka aut temu, po bardzo dużej ilości zmian wprowadzonych w VC 3.2 (w pogoni za full wersją wyposażeniową i miksem Irmscher/OPC z zewnątrz), stwierdziłem, że nigdy więcej nie inwestuję w tego typu tematy. Frajda jakaś wprawdzie była, ale kosztowo zwrot przy sprzedaży był minimalny. Akurat w przypadku TTS’a nic nie robiłem - moc, osiągi i wygląd były odpowiednie, więc nie było za czym gonić. Aktualnie znowu wpadłem w ten „wir” - i z A6 robiłem S6. Po mega zadymie z silnikiem wszedłem na takie poziomy cenowe, że już bym się mógł za pełnoprawnym S6 oglądać. Wprawdzie wygląd i osiągi są teraz ok, ale... i tak w przedmiotowym temacie doradzałbym od razu zakup TTS’a!

  4. #19
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez AdrianTT250 Zobacz posta
    Nie ma co porównywać 4 cylindry do vr6. Seryjny wydech w tt 8j 3.2 dupy nie urywa ,duzo lepiej brzmi w golfie 5 r32 ale jak wydech zmienisz w tt to powietrze drży i takiego efektu zadnym 2.0 nie osiągniesz.
    Słyszałem cztery AUDI TT z silnikami R4 2.0, w których układy wydechowe robiły niesamowitą robotę. Znacznie lepsze brzmienie, niż seryjne VR6. Cały czas mowa o AUDI TT 8J.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #20
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    W pełni zgadzam się z kolegami. Zauważ, że na rynku pełno osiek 8J, które faktycznie może i są tanie, ale to ośki. Poczytaj sobie też o tych wczesnych 2.0 TFSI, one nie są idealne. Jak zaczniesz szukać quattro, to po kalkulacji wyjdzie, że TTs będzie jednak bardziej opłacalnym wyborem. Inną opcją jest TDI, tak jak kris wspomniał. A jak dla mnie najlepszą opcją jest 3.2 <3, z tym, że to nie jest silnik rozwojowy jak nie masz wagonu pieniędzy.

  6. #21
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Poczytaj sobie lepiej o tych 2.0 po lifcie te dopiero nie sa idealne.. i kosztowniejsze w utrzymaniu...
    Sam pakiet stylistyczny jak masz cierpliwosc i czas skompletujesz w 6mcy w naprawde dobrych cenach .
    Dajac przyklad ile kosztuje oryginalny wydech 3.2 ? Szukajac na necie minimum znalazlem za 170e co jest i tak dobrym wyczynem . Bylem cierpliwy czekalem polowalem i po 2 mce za 40 e mozna ? Mozna .
    Jezeli chcesz Q to trzeba wiecej szykowac bo 2.0q wystepowalo tylko po lifcie przed liftem bylo do wyboru 3.2 . Wiec wiadomo cena bedzie rozna chociazby na rocznik . Ogolnie jezeli masz czasu i cierpliwosci to taki projeekt mozesz wykonac w rozsadnej cenie . Ale jezeli chcesz dokladac Q to tutaj zagraniczne aukcje czasami sa bardzo oplacalne .. ale i w pl mozna komplet gratow wyrwac . Lecz tu nie oplacalne i tak bedzie .
    A jezeli juz tak sie wszystko wokol mocy kreci ...

    To ile mozna samym chipsem bezpiecznie wyciagnac z 2.0 przed i po fl?
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 11-05-2020 o 12:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •