Witam,
Posiadam TT 2008 z nagłośnieniem bose i radiem BNS 5.0 (rns low), problem polega na tym, że w czasie słuchania muzyki słychać coś co brzmi jak trzeszczenie lewego tylnego boczku.
Na początku byłem przekonany, że po prostu wibruje tapicerka natomiast po ustawieniu dźwięku maksymalnie na lewy tył (tam gdzie jest subwoofer) mam wrażenie jakby on tylko trzeszczał zamiast generować niskie tony.
Podpiąłem VCDS i w błędach wyskoczył mi 2 razy błąd 16349 (uszkodzona końcówka mocy) i teraz się zastanawiam, gdzie szukać problemu, bo mogą być 3 powody:
1. Uszkodzony wzmacniacz
2. Uszkodzony subwoofer
3. Faktycznie trzeszczy tylko boczne obcicie, ale odnoszę wrażenie jakby tylny subwoofer działał jak głośnik z uszkodzoną membraną, a auto sprawia wrażenie solidnie spasowanego.

Brzmi to bardzo podobnie jak na tym filmiku w 35s: https://www.youtube.com/watch?v=1bD3qzRwBSg

Czy jest to jakaś typowa usterka tego systemu?
Znalazłem wątek na forum odnośnie uszkodzonej końcówki mocy i jeżeli nie ma jakiś bardzo poważnych uszkodzeń to poradzę sobie z naprawą, aczkolwiek błąd wyskoczył mi tylko 2 razy według VCDS.