Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: Jaki rozmiar opoy do felgi 19 et50 9cali

  1. #1
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149

    Jaki rozmiar opoy do felgi 19 et50 9cali

    Witam prosze o podpowiedz jaki rozmiar opon na felge 19 cali et50 szer 9 przy standardowym zawieszeniu
    Tak zeby nic nie ocierało i mozna było w bagażniku cos przewiezc wiecej niz laptopa bez klopotu ze lekka dziura/görka i trz trz

    Myślałem nad rozmiarem 245/35 lub 245/30 lub 235/35 czy jeden z nich będzie wlasciwym
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 06-04-2020 o 09:36

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Przy tym rozmiarze felg możesz założyć opony 255/35/19 ( standard TTS ). Jak dasz 245/35/19 to też będzie dobrze.
    Nic nie będzie obcierało, felgi też będą bardziej zabezpieczone, niż przy rozmiarach 245/30/19 i 235/35/19.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Ok tylko ze tts ma sportowe zawieszenie chyba bardziej twarde a w standardzie tez jest twarde ale nie az tak . bardzo chyba. Wazne dla mnie jest zachowanie uzytecznosci i komfortu hah i ile mozna powiedziec za na 19 bedzie . Bo obecnie mam 225 na 55 r 16 et 45 zima i mam do tego takie same opony lato ale 16 wyglada dziwnie na takim balonie .
    Brałeś u mnie pod uwagę ze mam Et 50 ? Bo Tts jest chyba 52 . Nie chce sie wkopac z oponami ktore beda mi od srodka o nadkole robic trz trz hehe
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 06-04-2020 o 11:35

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Wszystko brałem pod uwagę.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Sory ze tak pozno odpisuje . Dzie ki za odpiwiedz wolalem sie upewnic
    A jeszcze jedno po glowie mi chodzi a jaka oponke by mozna bylo wsadzic by byl lekki naciag i czy przy wiekszych predkossciach jest to zalecane ?

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Z felgą 9J osobiście nie kombinowałbym z niczym, co jest mniejsze od 225. Pomyśl, że auto czasem szybko pokonuje zakręty...
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Schodzisz troszke z szerokosci opony po prostu, czyli np 225 i bedziesz mial naciag, poszukaj na internecie sa takie kalkulatory ktore pokaza Ci jak bedzie opona wygladala na feldze w wpisanych przez Ciebie rozmiarach.
    Jak pisze kolega nie dawaj mniej, lekki naciag okey i suoer trzyma w zakretach ale przy duzym naciagu bal bym sie chyba szybko w zakrecie lecieć.
    Ja mialem 195/40 naciagniete na 8j i bylo super.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    No wlasnie Panowie mam tez takie obawy przy wieszej V na zakretach opona moze zeskoczyc lub rozbebeszyc tak sie wlasnie nad tym zastanawialem zwlaszcza jak szybsza jazda na 19/9j to opor bedzie i przeciazenie takie mam tez przeczucie a nie jestem zainteresowany skasowaniem TT .
    Wiec albo 245 albo 235 na tej 235 bylby naciag delukatny przy tym rozmiarze felgi co myslicie i jak w sprawie bezpieczenstwa przy wiekszych V . Bo martwi mnie jeszcze jedno czy przy 245 /35 19 9j wspomaganie nie bedzie sie meczylo?

  9. #9
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Osobiscie wsadzil bym zapewne 235/30
    Powinien byc delikatny naciag, i opony przy takim malym naciagu nie zdejmiesz, tylko zdajesz sobie sprawe ze wysokosc ci się jeszcze pare mm zmniejszy i mega malo ochrony felgi jest i mniej konfortu

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez TT666 Zobacz posta
    No wlasnie Panowie mam tez takie obawy przy wieszej V na zakretach opona moze zeskoczyc lub rozbebeszyc tak sie wlasnie nad tym zastanawialem zwlaszcza jak szybsza jazda na 19/9j to opor bedzie i przeciazenie takie mam tez przeczucie a nie jestem zainteresowany skasowaniem TT .
    Wiec albo 245 albo 235 na tej 235 bylby naciag delukatny przy tym rozmiarze felgi co myslicie i jak w sprawie bezpieczenstwa przy wiekszych V . Bo martwi mnie jeszcze jedno czy przy 245 /35 19 9j wspomaganie nie bedzie sie meczylo?
    Wszystko zależy jaki styl jazdy preferujesz.
    Co do wspomagania, to podpowiem tak:
    We wszystkich AUDI TT 8J jest dokładnie takie samo wspomaganie ( elektryczne ) i spokojnie daje radę przy oponach 255/35/19 ( fabryczny rozmiar dla TTS i chyba dla TT-RS ).
    Wkładając do felgi 19" oponę o mniejszej szerokości, ale z takim samym profilem zmniejszysz obwód koła, tym samym jego wysokość, tym samym prześwit samochodu ( czasem to dobrze, czasem źle ), oraz zmienisz wypełnienie nadkola przez koło. Podpowiem, będzie mniejsze koło w większej wnęce.

    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Osobiscie wsadzil bym zapewne 235/30
    Powinien byc delikatny naciag, i opony przy takim malym naciagu nie zdejmiesz, tylko zdajesz sobie sprawe ze wysokosc ci się jeszcze pare mm zmniejszy i mega malo ochrony felgi jest i mniej konfortu

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Popatrz co napisałem wyżej i wyciągnij proszę wnioski.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Wszystko zależy jaki styl jazdy preferujesz.
    Co do wspomagania, to podpowiem tak:
    We wszystkich AUDI TT 8J jest dokładnie takie samo wspomaganie ( elektryczne ) i spokojnie daje radę przy oponach 255/35/19 ( fabryczny rozmiar dla TTS i chyba dla TT-RS ).
    Wkładając do felgi 19" oponę o mniejszej szerokości, ale z takim samym profilem zmniejszysz obwód koła, tym samym jego wysokość, tym samym prześwit samochodu ( czasem to dobrze, czasem źle ), oraz zmienisz wypełnienie nadkola przez koło. Podpowiem, będzie mniejsze koło w większej wnęce.



    Popatrz co napisałem wyżej i wyciągnij proszę wnioski.
    No tak, o nadkolu nie wspomniałem ale wydawalo mi się oczywiste ze skoro mniej opony na feldze tym wypełnienie nadkola sie zmniejsza, kolega chce lekki naciag wiec taki by byl, i ostrzeglem ze tym samym wysokosc opony sie zmniejsza wiec wypelnienie oraz ochrona felgi gdzie przy tym profilu juz jest mega znikoma

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

    Faktycznie, pogrzebalem troche i moze fajny naciag ale kolo w budzie bedzie wygladac srednio, musial bys auto obnizac do profilu opony bo będzie duza przestrzen miedzy opona a nadkolem i moze wyjsc efekt jak bys kola 15" zalozyl. Elmacho zawsze na straży
    Ostatnio edytowane przez vixen03 ; 10-04-2020 o 11:18

  12. #12
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Omg Panowie to zeby to wygladalo normalnie to musialbym zawieszenie wymienic ... az takiej inwazji chyba teraz nie zdecyduje sie dokonac poniewaz obecne jest naprawde dobre... chociaz kusi mnie to 235 ale jak ma byc efekt jak na 15 to lipa bo tera mam 16 i felga wyglada smiesznie . Ciekawe jaka bylaby wysokosc kola przy tym naciagu . Bo obecnie jest na 16stkach 225/55 7,5J jakies 61cm na tych 19 przy oponie 255/40 9J et50 wys jest jakies 68 cm
    Efekt malo przrstrzeni miedzy nadkolem a gorna krawedzia juz nie pamietam ile ale malo . Wchodza spokojnie tylko.... od wew netrznej strony na gorkach czy dolkach jest trz trz tego tez sie spodziewalem ale to tylko na probe zalozylem . Na prostej drodze da sie jechac i powoli na gorkach i dolkach ale szybciej na krzywiznie odpada . Test zrobiony z kierowca i zapasowka 16 w bagazu. Ale wyglad byl zadowalajacy mnie .kolo zmiescilo sie na styk w nadkolu ladnie wypelnialo . Z tym ze nie da sie na tym jezdzic hehe na standardowym zawieszeniu TT
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 10-04-2020 o 11:49

  13. #13
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Tutaj masz tt na 245/35/19 jak wygląda
    http://www.topdealer.pl/oferta/216-a...coupe-warszawa

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  14. #14
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    jest jeszcze opcja, która pogodzi wszystkie zagadnienia i wytyczne.
    Można dać oponę z mniejszą szerokością, a z większym profilem. Dla przykładu 225/40/19
    Wtedy będzie bezpieczny naciąg, zachowany zostanie komfort ( oponę nawet będzie trudniej uszkodzić na dziurach w związku z delikatnym naciągiem i większym profilem ), a wnęka koła będzie ładnie wypełniona.
    Zakładając, że producenci opon stosują znormalizowane wymiary, to w tym konkretnym przypadku różnica wysokości koła wynosiłaby tylko 1,5 mm ( czyli praktycznie koła były by takie same ) w stosunku do rozmiaru 255/35/19, którego wysokość tak na marginesie wynosi 660 mm.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  15. #15
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    No to teraz mam do myslenia hmm bo to jest bardzo interesujaca opcja jezeli wyskoscia sie bym miescil bo.... przy 255/40 miescilo sie tylko ze za szeroko troche na dziury i ocieralo lub poprostu za wysoka ale to bylo 68 a ty 66 mowisz wygladaloby optymalnie bo wys 40 by zaszla troche czyli jakies 2 cm a to tyle wydaje misie co wlasnie ocieralo... bo slady byly niewielkie ale wlasnie od srodka .

    Patrzylem teraz na te n link z audi tt i powiem ze rzeczywiscie wyglada troche skromnie ... bez obnizenia teoche lipa
    Rozumiem ze to 245 / 35

    Ciekawe jak by bylo na 225/40 r19 j9 z naciagiem byloby wyzej niz na 245/35 jezeli tak to byloby super
    Ostatnio edytowane przez TT666 ; 10-04-2020 o 16:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •