Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Rozładowany akumulator.

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    niebieski
    Posty
    7

    Rozładowany akumulator.

    Po kilku tygodniach niejeżdżenia padł mi akumulator. Chciałem go wyjąć i naładować, ale znajduje się w bagażniku, który otwierany jest elektrycznie. Jak mogę wyjść z takiego pata?

    PS. Mam nadzieję, że nie ma żadnych przeciwwskazań co do odłączania akumulatora? Nie zresetuje mi się coś i nie będę musiał na nowo ustawiać/kodować? Kluczyki? Radio? Coś innego? Akumulator nie padł jeszcze zupełnie i może nawet z kabli bym po prostu odpalił jeżeli wyjmowanie go może dużo namieszać.

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    A drzwi kluczykiem od kierowcy nie otworzysz? Bo jak nie, to większy problem pt "Jak włamać się do samochodu"
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    niebieski
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    A drzwi kluczykiem od kierowcy nie otworzysz? Bo jak nie, to większy problem pt "Jak włamać się do samochodu"
    Drzwi otworzę nawet z pilota (choć ledwo), a jak nie to normalnie kluczykiem, ale nie chce mi się wierzyć, że nie ma wygodniejszego sposobu na wyjęcie aku niż wyciąganie go przez tylną kanapę.
    Podpiąłbym ładowarkę pod maską, ale nie mam w garażu gniazdka.
    Ostatnio edytowane przez mihil ; 01-04-2020 o 17:06

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez mihil Zobacz posta
    Drzwi otworzę nawet z pilota (choć ledwo), a jak nie to normalnie kluczykiem, ale nie chce mi się wierzyć, że nie ma wygodniejszego sposobu na wyjęcie aku niż wyciąganie go przez tylną kanapę.
    Podpiąłbym ładowarkę pod maską, ale nie mam w garażu gniazdka.
    Albo podepniesz jakoś ładowarkę / prostownik pod maską, albo do akumulatora dostawać się będziesz przez bagażnik. Jeśli wybierzesz bagażnik, to w wewnętrznej osłonie klapy bagażnika z lewej strony jest owalna zaślepka. Pod nią jest cięgno do zwolnienia zamka klapy.
    Ciesz się, że jest taki dostęp, bo np. w R8 42x jest znacznie mniej komfortowo.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Otworz za wczasu bagaznik skoro pilot dziala to bagaznik sie powinien otwozyc a drzwi z klucza najpierw. I procz kodowania radia i ew pilota ale nie powinno to nic się nie powinno działać innego.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Tez ostatnio to przerabiałem , ze względu że auto stoi bo nie ma kiedy użytkować, autto otwierałem z kluczyka drzwi kierowcy i jak zlożysz oparcie to z prawej strony w tapicerce klapy bagażnika jest owalne wycięcie wchodzi tam kluczyk albo śrubokrętem podważasz zaślepkę pociągasz element i bagażnik się otwiera

    Wygląda to w podobny sposób:

    http://www.manualesaudi.com/AudiTT/p...page_00077.htm

    Chociaż skoro mówisz że z pilota się drzwi otwierają, to może otwarcie bagaznika też zadziała. Pamiętaj że otwarcie bagaznika z pilota należy chwile przytrzymać wcisnięty guzik, nie jak w przypadku zwykłego otwierania drzwi
    Ostatnio edytowane przez Mateov ; 01-04-2020 o 19:19

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    niebieski
    Posty
    7
    Dzięki! Znalazłem, otworzyłem, wyjąłem akumulator, naładowałem, włożyłem i samochód znów żyje Mam tylko 2 małe problemy po tej operacji:

    1. W związku z tym, że mało jeżdżę, a akumulator rozładowuje się dość szybko (pewnie przez alarm) chciałem po prostu odłączyć klemę na czas niekorzystania. Niestety alarm ma zasilanie awaryjne i po odłączeniu akumulatora zaczyna wyć bez możliwości wyłączenia z pilota. Jest jakiś sposób żeby temu zaradzić i wyłączyć alarm gdy chcę odłączyć akumulator?

    2. Od czasu ponownego podłączenia akumulatora przestało mi działać domykanie szyb po zamknięciu drzwi. Ciągnę za klamkę, szyba opuszcza się o te 0,5 - 1cm, zamykam, szyba zostaje. Jeżeli jestem w środku i mam włączony zapłon, mogę domknąć szybę przyciskiem na drzwiach, ale jak wysiadam i zamykam samochód z zewnątrz szyba zostaje uchylona bez możliwości całkowitego zamknięcia. Dodatkowo przestało działać sterowanie szyb z pilota (wcześniej przytrzymując przyciski otwarcia/zamknięcia drzwi mogłem opuszczać/podnosić szyby). Wiecie czy to jakaś usterka, czy tylko coś się rozkodowało? Mogę to jakoś ogarnąć bez wycieczki do serwisu?

  8. #8
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Co do szyb, po odpieciu aku trzeba je zaprogramowac.
    Wsiadasz odpalasz auto
    Opuszczasz szybe do końca trzymajac przycisk caly czas i jak opusci sie trzymaj dalej z pare sekund i zamykasz robiac to samo gora i trzymasz, i druga szyba tak samo.
    W innym aucie bylo slychac takie klikniecie ze sie zaprogramowala w TT nie słychać.
    Oczywiscie robisz to na zamknietych drzwiach siedzac w srodku
    Co do 1 nie powiwm bo nie wiem, ale pewnie mozna vagiem wylaczyc ta opcje

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Co do 1 nie powiwm bo nie wiem, ale pewnie mozna vagiem wylaczyc ta opcje
    Wiesz, myślę, że ta przypadłość nie dotyczy fabrycznego alarmu, a jakiegoś dokładanego.
    Jeśli tak, VCDS nic tu nie pomoże.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  10. #10
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Jezsli dokladany trzeba znalesc co to za alarm instrukcje do niego i wylaczyc bo na pewno sie da.
    Myslalem ze w TT mk2 jest opcja takiego alarmu, stad vcds

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  11. #11
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Sam zainteresowany powinienem się wypowiedzieć co to za alarm. Będzie więcej wiadomo.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2019
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    niebieski
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Co do szyb, po odpieciu aku trzeba je zaprogramowac.
    Dzięki, zadziałało! Nawet było słychać te kliknięcia (widać w TT też są, nie wiem czemu u siebie nie słyszałeś).

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Wiesz, myślę, że ta przypadłość nie dotyczy fabrycznego alarmu, a jakiegoś dokładanego.
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Sam zainteresowany powinienem się wypowiedzieć co to za alarm. Będzie więcej wiadomo.
    Alarm fabryczny. I udało mi się już ogarnąć temat. Jakby ktoś miał kiedyś podobny problem:
    PRZED ODŁĄCZENIEM AKUMULATORA NALEŻY ROZBROIĆ ALARM! (a ja głupi zamknąłem samochód z pilota, otworzyłem bagażnik bez rozbrajania alarmu i odpiąłem aku - wtedy fabryczny alarm wyje!)

  13. #13
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Bardzo mozliwe, nie chcialem się do konca wypowiadac bo elmacho ma wieksze doświadczenie w TT odemnie, więc posluchalem speca.
    Nie odpinalem klem wiec nie wiem
    A co do klikania moze nie zwrocilem uwagi raz mi sie zdarzylo programowac w tt po kupnie i nie slyszalem

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  14. #14
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ciekawe. Ja niejednokrotnie odpinałem klemy akumulatora i alarm się nigdy nie aktywował. I to w kilku samochodach.
    Ważne, że doszedłeś co i jak.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  15. #15
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Jezeli dobrze wydaje mi sie to TT mialo opcjonalnue na wyposazeniu 2 syrenki ... jedna z przodu druga z tylu ... bynajmbiej jedna z nich posiadala baterie jezeli byla sprawna to syrena wyla ... ale nie jestem pewien ja u siebie nie slyszalem syrenki po odcieciu aku ale jak zamknalem auto siedzac w srodku to chyba jakos po minucie zaczela wyc pewnie jest jakis czas na uzbrojenie...
    Ciekawy jestem czy jest mozliwosc potwierdzenia zamkniecia i otwarcia dzwiekiem i kierunkami

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •