Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pierwszy bieg haczy

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    28

    Pierwszy bieg haczy

    Może ktoś doradzi co jest przyczyną następującego problemu:
    w trakcie normalnej jazdy, powiedzmy miejskiej - 1 bieg wchodzi bezproblemowo, ale kiedy chce przesunąć drążek na luz żeby włożyć dwójkę, to trzyma na tej nieszczęsnej jedynce. Można się siłować i nic. Jednak wystarczy, że lekko musnę gaz i w tym momencie puszcza. Co ciekawe jeśli wkręcę silnik wysoko na 1 to wtedy nie ma problemu. Pozostałe biegi wchodzą dobrze, redukcja z 3 na 2 też ok.
    Olej w skrzyni wymieniony, ale bez rezultatu. Żeby nikt nie miał wątpliwości sprzęgło wciskam w podłogę ile sił.

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Podnies auto przodem jesli to fwd. Rozpedz lekko kola np na 1 biegu i zobacz w jakim momencie podczas wciskania sprzegla przestana sie krecic

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    28
    W tym przypadku "niestety" moja wersja to quattro.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zacigniety reczny powinien sprawic ze haldex sie nie zapnie.. ewentualnie wyjecie bezpiecznika 21 lub 23.. nie pamietam na szybko dokladnie, zerknij w schemat na klapce od bezpiecznikow.

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez sirius Zobacz posta
    W tym przypadku "niestety" moja wersja to quattro.
    W razie jak sie boisz podnies cale auto do gory ale tak pewnie. Bo trzeba sprawdzix jak sprzeglo wysprzegla czy na 100% nic nie ciagnie po wcisnieciu

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    28
    Panowie dziękuję za rady, przepraszam, że tak zamieszam trochę i zabawię się w gdybanie, bo na chwilę obecną mam ograniczoną możliwość podniesienia auta,
    a może przyczyna jest prozaiczna, może trzeba zacząć szukać przy pedałach, może pompa sprzęgła?? Raz na czas gdy naciskam pedał sprzęgła czuję jakby wciskało się na dwa, z takim lekkim uskokiem po środku.
    P.S. Sprawdziłem płyn - nie ubywa.

  7. #7
    Awatar Wojti2
    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Pyskowice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    211
    Rocznik
    2013
    Kolor
    BORDO
    Posty
    94
    Spróbuj włożyć nogę pod pedał sprzegła i przesunąć go do góry. Raz miałem taki przypadek w Ibizie że blaszka w pedale sprzęgła, która naciskała na siłownik się wygieła i ruch siłownika był mniejszy niż pierwotnie. Po podciągnięciu do góry było ok. Blaszka została pospawana i było git.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Podstawa to aby sprzeglo dobrze wysprzeglalo. Dlatego ten test jest dosyc istotny . A czy jak wbijasz bieg to jakby auto chcialo ciagnac do przodu?

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    28
    Mobilki wyregulowałem linki, WD nie żałowałem w okolicy tego plastikowego elementu przy linkach :P i teraz wszystko chodzi elegancko, nawet na zupełnie zimnym oleju. Pojeżdżę trochę i zobaczę czy pomogło. Widzę, że ta guma przy końcu linki jest mocno wypracowana, choć ten plastik o którym wcześniej wspomniałem też taki jakby miał się zsunąć i odpaść.
    Na razie jeszcze raz dzięki za pomoc. Znając życie to za kilka dni pewnie znowu będzie to samo więc wątku nie zamykam.

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez sirius Zobacz posta
    Mobilki wyregulowałem linki, WD nie żałowałem w okolicy tego plastikowego elementu przy linkach :P i teraz wszystko chodzi elegancko, nawet na zupełnie zimnym oleju. Pojeżdżę trochę i zobaczę czy pomogło. Widzę, że ta guma przy końcu linki jest mocno wypracowana, choć ten plastik o którym wcześniej wspomniałem też taki jakby miał się zsunąć i odpaść.
    Na razie jeszcze raz dzięki za pomoc. Znając życie to za kilka dni pewnie znowu będzie to samo więc wątku nie zamykam.
    Mialem pisax o regulacji ale najpierw chcialem sie dowiedziec czy sprzeglo wysprzegla. Jak widac wysprzegla bo w innym wypadku regulacja by nic nie dala...
    Tak dla potomnych jeszcze mozna bylo zrobic test. Wcisnac sprzeglo na odpalonym i jesli bylby opor przy wbijaniu np 1 biegu to go niewbijac na sile tylko trzymac lewarek. Druga reka zgasc auto i jak bieg wpadnie to znaczy ze to jednak wina sprzegla.
    Bedzie dla potomnych

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •