Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wycięcie katalizatora

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2019
    Płeć
    Skąd
    Tako
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    33

    Wycięcie katalizatora

    Witam (Głównie chodzi mi o dźwięk wydechu)
    Zmieniłem w Audi TT 8j 2.0 TFSI tłumik końcowy myślałem że będzie bardzo fajny efekt akustyczny ale było tylko gorzej niż w oryginale. Pomyślałem teraz o wycięciu katalizatora czy zmieni to dźwięk na lepszy, agresywniejszy?
    Czy będzie to spełniało normy emisji spalin i czy nie będzie za głośny wydech? Czy będzie w normie?
    I ostatnie pytanie, jeśli wytnę katalizator to co w jego miejsce wstawić? Czytałem o downpipe/katalizator sportowy ale mogę sie mylić.


    Czy może zrobienie czegos innego niż wycięcie katalizatora da mi efekt który chce uzyskać czyli polepszenie dźwięku wydechu? (Tak do 2.500 zł)

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    2.0 tfsi z dp 3 cale fajnie brzmi. Ale norm to juz raczej nie spelni chyba ze dasz sportowego kata...

  3. #3
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Wlasnie nie wiem jak to jest, mam w a4 dp 3 cale i spelniam normy, czasami musze go przepalowac autostrada np przed przegladem, lub na przegladzie przytrzyma go na 2.5k obrotow i lapie sie na lajcie w normie, ale w wiekszosci przypadkow normalnie spaliny wychodza, wiec raczej jak zdrowy silnik i wszystko ok to wpaliny tez sie zmieszcza w normie chyba ze euro wyzsze i juz mniejsze widelki zakresu sa to juz nie powiem bo nie wiem

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Ale tak jak Pawel mowi, za sportowego kata dasz z 800 i dziwiek poprawi sie itp i spaliny tez przejdzie.

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Co do norm emisji się nie wypowiem, ale u siebie zamontowałem DP 3" bez kata i środkowego tłumika. Tył zostawiłem z TTS. Dźwięk jest dużo lepszy, przy normalnej jeździe, typu 3 tys obrotów 120-140 km nie słuchać praktycznie żadnej różnicy, więc w trasie łba nie urywa. Za to jak sobie pośmigamy agresywniej, to banan nie schodzi z twarzy

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •