Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Stukanie/bulgotanie na 4 i 5 biegu

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    14

    Stukanie/bulgotanie na 4 i 5 biegu

    Dobry wieczór!

    Od pewnego czasu na 5 (i 4, ale jest mniej slyszalne) biegu przy obrotach w granicach 2500-3000 słyszę stukanie, brzmiące trochę jak regularne bulgotanie. Jest dosyć subtelne i ciche. Powoli przyspieszając można uchwycić ten dźwięk, natomiast jadąc ze stałą prędkością (5ty bieg, 2950 obrotów) słychać go caly czas. Po pewnym czasie spostrzegłem, że na 4 biegu dźwięk również istnieje, na niższych biegach już nie.
    Być może ktoś się spotkał z takim przypadkiem?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    14
    Dobry wieczór wszystkim, udało mi się nagrać wspomniane odgłosy, ale również zauważyłem, że na zimnym silniku pojawiają się przy niższych prędkościach, natomiast na rozgrzanym dopiero przy wyższych i są trudniejsze do uchwycenia.
    W nagraniu dźwięki uchwyciłem na 5 biegu przy prędkości 80kmh i obrotach 1800. Dźwięk słychać od 1 do 3 sekundy, od 4 do 6, od 8 do 9, od 11 do 15. Potem trochę już trochę słabiej. Dźwięk pojawia sie tylko przy dodawaniu gazu.

    https://youtu.be/VMkh1jQNInw

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Jesteś pewny, że to ma coś wspólnego z prędkościami obrotowymi silnika? Może w momencie gdy będziesz słyszał ten dźwięk jadąc ze stałą prędkością wciśnij sprzęgło.
    Jak dla mnie to drgania plastyku, osłony itp pod wpływem pędu powietrza.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2005
    Kolor
    Srebrna
    Posty
    14
    Też tak myślałem na początku, jednak dźwięk występuje tylko przy dodawaniu gazu z zapiętym biegiem. Na luzie nie ma tego dźwięku ani na postoju, ani w czasie jazdy w całym zakresie obrotomierza.
    Ostatnimi dniami stwierdzam, że sytuacja albo się zmienia albo stałem się bardziej wyczulony i mam wrażenie, że przy wyższych prędkościach dźwięk nie ustępuje, tylko poprostu z uwagi na hałas trudniej go usłyszeć. Czyli pojawia się około 80kmh lub później (w zależności od rozgrzania silnika?) i na określonych obrotach można go usłyszeć, aż do czasu gdy z uwagi na hałas staje się to niemożliwe.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •