Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 39

Wątek: witajcie! wrzucam logi , proszę was o sprawdzenie...

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44

    witajcie! wrzucam logi , proszę was o sprawdzenie...

    http://vaglogi.pl/log-003_020_7279wvI.html
    http://vaglogi.pl/log-115_118_9Vwe8.html
    http://vaglogi.pl/log-002_020_033_T82e1A.html
    http://vaglogi.pl/log-004_031_C46v0a.html


    opiszę co się dzieje z autkiem, otóż przy wciśnięciu gazu w podłogę auto muli i szarpnie, dzieje się tak na rozgrzanym silniku.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Filtr paliwa wymien i sprawdz ile cisnienia daje pompa paliwa. Wtryski masz zapetlone, a motor po koksie.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Filtr paliwa wymien i sprawdz ile cisnienia daje pompa paliwa. Wtryski masz zapetlone, a motor po koksie.
    Filtr paliwa niedawno wymieniałem, jak sprawdzić pompę paliwa i wtryski?

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    wszystko masz na forum, kiedys nawet ja gdzies pisalem jak sprawdzic pompe pod obciazeniem podczas jazdy. Wtryski zostaw, sprawdz pompe najpierw.

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    wszystko masz na forum, kiedys nawet ja gdzies pisalem jak sprawdzic pompe pod obciazeniem podczas jazdy. Wtryski zostaw, sprawdz pompe najpierw.
    Tak się zastanawiam co pompa paliwa może mieć wspólnego z mocą auta, jak by pompa nie działała, to chyba bym nie odpalił auta, chyba że się mylę?

  6. #6
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    A moze nie wyrabiac i podawac za malo paliwa? Jak masz auto po koksie to mogl ktos robic program na granicy pompy ale po dluzszym czasie okazuje sie ze jednak brakuje jej mocy i nie nadaza doladowywac paliwa, dlatego zmienia sie przy programach pompe na 4b np.
    Ewentualnie tak samo moze padac, i zamiast 3b masz co jakis czas 1.5b i beda dzialy sie cuda.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu28 Zobacz posta
    Tak się zastanawiam co pompa paliwa może mieć wspólnego z mocą auta, jak by pompa nie działała, to chyba bym nie odpalił auta, chyba że się mylę?
    Gdzie wyczytałeś, że pompa całkowicie nie działa?
    Jeśli pompa nie ma wystarczającej wydajności, to nie poda wystarczającej ilości paliwa i auto będzie miało problem z mocą.
    Zrozumiałeś, czy rozwinąć tłumaczenie?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu28 Zobacz posta
    Tak się zastanawiam co pompa paliwa może mieć wspólnego z mocą auta, jak by pompa nie działała, to chyba bym nie odpalił auta, chyba że się mylę?
    Tak jak koledzy Ci pisza, to ze pompa pracuje (jeszcze) to nie znaczy ze jest sprawna. Pompa musi byc odpowiednio wydajna, w przypadku 1.8T jest to ok 4barow. U Ciebie zapotrzebowanie na paliwo jest duze poniewaz masz zmieniony program i doladowanie podniesione na 1.3bara (fabrycznie w 180KM wersji jest 0.7bara). Masz czasy wtrysku na poziomie 27ms a tak dlugich czasow to ja tu chyba ani razu nie widzialem odkad jestem na forum. Normalnie w okolicach 20ms to juz jest bardzo slabo a 16-18ms idealnie takze sam widzisz ze masz u siebie kibel.. Sprawdz ile podaje pompa pod obciazeniem (czyli podczas jazdy 3bieg itd jak przy robieniu logow) i jesli jest zle to ja wymien na fabryczna ori vdo kupiona w ASO (albo od kolegi michal26 - sprawdzona osoba w takich tematach), nie patrz sie nawet przy takim programie na zamienniki lub niby ''oryginaly'' na smietniku alledrogo bo spuscisz motor i bedzie po zabawce.

    aha i nie paluj teraz auta bo masz duze korekty zaplonow a to bardzo niedobrze. Na wysokich obrotach AFR masz na granicy faulu a jak jest ubogo to sie robi goraco w cylindrach i poplyna tloki. Jesli juz musisz gdzies podskoczyc to jezdzij naprawde spokojnie poki nie ogarniesz tematu z pompa i nie doprowadzisz silnika do kultury.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 05-03-2020 o 12:24

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    A czy może być tak że wtryski są zapchane, jak wymieniałem filtr paliwa to był strasznie usyfiony, i jaki to jest log żeby sprawdzić pompę?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Tak jak koledzy Ci pisza, to ze pompa pracuje (jeszcze) to nie znaczy ze jest sprawna. Pompa musi byc odpowiednio wydajna, w przypadku 1.8T jest to ok 4barow. U Ciebie zapotrzebowanie na paliwo jest duze poniewaz masz zmieniony program i doladowanie podniesione na 1.3bara (fabrycznie w 180KM wersji jest 0.7bara). Masz czasy wtrysku na poziomie 27ms a tak dlugich czasow to ja tu chyba ani razu nie widzialem odkad jestem na forum. Normalnie w okolicach 20ms to juz jest bardzo slabo a 16-18ms idealnie takze sam widzisz ze masz u siebie kibel.. Sprawdz ile podaje pompa pod obciazeniem (czyli podczas jazdy 3bieg itd jak przy robieniu logow) i jesli jest zle to ja wymien na fabryczna ori vdo kupiona w ASO (albo od kolegi michal26 - sprawdzona osoba w takich tematach), nie patrz sie nawet przy takim programie na zamienniki lub niby ''oryginaly'' na smietniku alledrogo bo spuscisz motor i bedzie po zabawce.

    aha i nie paluj teraz auta bo masz duze korekty zaplonow a to bardzo niedobrze. Na wysokich obrotach AFR masz na granicy faulu a jak jest ubogo to sie robi goraco w cylindrach i poplyna tloki. Jesli juz musisz gdzies podskoczyc to jezdzij naprawde spokojnie poki nie ogarniesz tematu z pompa i nie doprowadzisz silnika do kultury.
    Jadę zaraz po manometr żeby sprawdzić ciśnienie pompy paliwa, masz może link lub mógł byś mi pokazać jak go się podłacza do listwy żeby sprawdzić jakie mam ciśnienie?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Tak jak koledzy Ci pisza, to ze pompa pracuje (jeszcze) to nie znaczy ze jest sprawna. Pompa musi byc odpowiednio wydajna, w przypadku 1.8T jest to ok 4barow. U Ciebie zapotrzebowanie na paliwo jest duze poniewaz masz zmieniony program i doladowanie podniesione na 1.3bara (fabrycznie w 180KM wersji jest 0.7bara). Masz czasy wtrysku na poziomie 27ms a tak dlugich czasow to ja tu chyba ani razu nie widzialem odkad jestem na forum. Normalnie w okolicach 20ms to juz jest bardzo slabo a 16-18ms idealnie takze sam widzisz ze masz u siebie kibel.. Sprawdz ile podaje pompa pod obciazeniem (czyli podczas jazdy 3bieg itd jak przy robieniu logow) i jesli jest zle to ja wymien na fabryczna ori vdo kupiona w ASO (albo od kolegi michal26 - sprawdzona osoba w takich tematach), nie patrz sie nawet przy takim programie na zamienniki lub niby ''oryginaly'' na smietniku alledrogo bo spuscisz motor i bedzie po zabawce.

    aha i nie paluj teraz auta bo masz duze korekty zaplonow a to bardzo niedobrze. Na wysokich obrotach AFR masz na granicy faulu a jak jest ubogo to sie robi goraco w cylindrach i poplyna tloki. Jesli juz musisz gdzies podskoczyc to jezdzij naprawde spokojnie poki nie ogarniesz tematu z pompa i nie doprowadzisz silnika do kultury.
    dzięki za info, bo ciągle mu dawałem w piz... z myślą że się samo naprawi, jakie ciśnienie musi mieć pompa paliwa u mnie ?

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Manometr do 6barow, waz (srednica taka sama jak na listwie wtryskowej) i na tyle dlugi zeby starczyl z lekkim zapasem od silnika do kabiny, trojnik metalowy, zdejmujesz waz zasilajacy listwe wtryskowa, dajesz krotki wezyk od trojnika do listwy wtryskowej, waz zasilajacy do trojnika i do 3 koncowki podpinasz manometr. Wszystkie polaczenia KONIECZNIE zabezpiecz metalowymi opaskami skrecanymi zeby nie sadzilo paliwem gdzies na wydech (!!) czy w kabinie. Waz do manometru dlugi zeby go miec w kabinie podczas jazdy (wrzucisz go sobie do srodka przez szybe w drzwiach). Zdejmij uszczelke na podszybiu zeby latwiej bylo Ci zamknac maske. Podczas jazdy patrzysz jakie masz cisnienie. Powinno byc ok 4barow. Po wylaczeniu silnika cisnienie powinno sie utrzymywac na poziomie 2.5bara i nie spadac nawet po np. godzinie wskazanie powinno byc dokladnie takie samo.. W logach nie sprawdzisz cisnienia paliwa bo tt nie posiada fizycznego czujnika cisnienia paliwa.

    Podchodz logicznie do tematu bo dawaniem w doope jeszcze nic sie nie naprawilo a duzo sie moze zepsuc. Mechanika ma to do siebie ze sama sie nie naprawia i naprawde bardzo okazjonalnie wybacza jakiekolwiek bledy w sztuce. Sam 1.8t to bardzo mocny silnik ale przez zaniedbania takie jak olewnie interwalow wymiany oleju, jezdzenie z nieszczelnosciami w dolocie, wydechu, ignorowaniem bledow, a do tego ciaglym palowaniem go do odciny mozna go stosunkowo szybko zajechac. Bedziesz traktowal auto bezmyslnie to nie pojezdzisz bezawaryjnie zbyt dlugo a ewentualne naprawy silnika lub jego remont bedzie kosztowal dobrych kilka tysiecy plnow wiec mysle ze warto czasem wlaczyc myslenie i zdjac noge z gazu, a ta kase przeznaczyc na modyfikacje auta jak wieksze heble, fajny wydech, zawias czy detailing lakieru..

    Poczytaj forum, masz tu wszystkie mozliwe informacje jak dbac o silnik, co i jak sprawdzic, jak wymienic i przede wszystkim na co, zeby motor banglal jak nalezy i reszta auta trzymala sie kupy. Naprawde warto zrobic sobie kubek kawy i przysiasc na pare godzin przed kompem. Moja drobna rada - zainteresuj sie takze czyszczeniem smoka pompy olejowej zebys nie mial niespodzianki zwiazanej z brakiem smarowania.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 06-03-2020 o 04:59

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Manometr do 6barow, waz (srednica taka sama jak na listwie wtryskowej) i na tyle dlugi zeby starczyl z lekkim zapasem od silnika do kabiny, trojnik metalowy, zdejmujesz waz zasilajacy listwe wtryskowa, dajesz krotki wezyk od trojnika do listwy wtryskowej, waz zasilajacy do trojnika i do 3 koncowki podpinasz manometr. Wszystkie polaczenia KONIECZNIE zabezpiecz metalowymi opaskami skrecanymi zeby nie sadzilo paliwem gdzies na wydech (!!) czy w kabinie. Waz do manometru dlugi zeby go miec w kabinie podczas jazdy (wrzucisz go sobie do srodka przez szybe w drzwiach). Zdejmij uszczelke na podszybiu zeby latwiej bylo Ci zamknac maske. Podczas jazdy patrzysz jakie masz cisnienie. Powinno byc ok 4barow. Po wylaczeniu silnika cisnienie powinno sie utrzymywac na poziomie 2.5bara i nie spadac nawet po np. godzinie wskazanie powinno byc dokladnie takie samo.. W logach nie sprawdzisz cisnienia paliwa bo tt nie posiada fizycznego czujnika cisnienia paliwa.

    Podchodz logicznie do tematu bo dawaniem w doope jeszcze nic sie nie naprawilo a duzo sie moze zepsuc. Mechanika ma to do siebie ze sama sie nie naprawia i naprawde bardzo okazjonalnie wybacza jakiekolwiek bledy w sztuce. Sam 1.8t to bardzo mocny silnik ale przez zaniedbania takie jak olewnie interwalow wymiany oleju, jezdzenie z nieszczelnosciami w dolocie, wydechu, ignorowaniem bledow, a do tego ciaglym palowaniem go do odciny mozna go stosunkowo szybko zajechac. Bedziesz traktowal auto bezmyslnie to nie pojezdzisz bezawaryjnie zbyt dlugo a ewentualne naprawy silnika lub jego remont bedzie kosztowal dobrych kilka tysiecy plnow wiec mysle ze warto czasem wlaczyc myslenie i zdjac noge z gazu, a ta kase przeznaczyc na modyfikacje auta jak wieksze heble, fajny wydech, zawias czy detailing lakieru..

    Poczytaj forum, masz tu wszystkie mozliwe informacje jak dbac o silnik, co i jak sprawdzic, jak wymienic i przede wszystkim na co, zeby motor banglal jak nalezy i reszta auta trzymala sie kupy. Naprawde warto zrobic sobie kubek kawy i przysiasc na pare godzin przed kompem. Moja drobna rada - zainteresuj sie takze czyszczeniem smoka pompy olejowej zebys nie mial niespodzianki zwiazanej z brakiem smarowania.
    Ok dzięki za dobre rady, dziś jak jeszcze będę miał czas to sprawdzę ciśnienie pompy i wszystko będę pisał co i jak.

  12. #12

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    Witam was ponownie, tak więc sprawdziłem manometrem ciśnienie pompy na 3 biegu i but w podłogę, pompa daje na początku 4 bar a przy większej prędkości spada do 3.5 bara. Na biegu jałowym jest 2.0 bar a pszy zgaszonym silniku utrzymuje się ciśnienie 2.5 bar.
    Co mam zrobić w tej sytuacji??
    Ostatnio edytowane przez Krzychu28 ; 10-03-2020 o 18:35

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    3 bary plus doladowanie w kolektorze. Pisalem o tym w roznych tematach. Jak masz 0.8 bara do odciny to 3.8 na listwie powinno byc itp

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    3 bary plus doladowanie w kolektorze. Pisalem o tym w roznych tematach. Jak masz 0.8 bara do odciny to 3.8 na listwie powinno byc itp

    Ale przy odpaleniu auta powinno od razu być te,, 4 bary,, czy jak dam mu na 3 biegu do odciny? I przy zwykłej jeździe np, na 4 biegu przy 100 km/h, też ma się trzymać 4 bary? I wgl ma się trzymać 4 bary nie ważne jak jeżdżę

  15. #15

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    szary
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Filtr paliwa wymien i sprawdz ile cisnienia daje pompa paliwa. Wtryski masz zapetlone, a motor po koksie.
    Siemka
    Chce wymienić pompe paliwa, powiedz mi czy muszę wymienić cała pompe czy tylko wkład?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •