Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Podwójny wydech do Audi TT MK1 1.8 180KM

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    5

    Podwójny wydech do Audi TT MK1 1.8 180KM

    Cześć!

    To mój pierwszy temat na forum. Dlatego za wszelkie błędy z dodawaniem wątku serdecznie przepraszam już na wstępie. Szukam kompletnego tłumika (podwójnego) do swojego audi TT z 2001 roku. Znalazłem coś takiego:

    1. Pierwsza część: https://www.ebay.pl/itm/STAINLESS-EX...XcVAh6NWujpbBw

    2. Druga część: https://www.ebay.pl/itm/3-STAINLESS-...Cm1Aw#shpCntId

    Pytałem się także sprzedawcy czy może mi powiedzieć, że będzie ona pasowała do fabrycznego katalizatora - niestety otrzymałem odpowiedź. że nie jest on w stanie tego zapewnić.

    "
    Hi there,

    Thanks for your email.

    I am sorry we are unable to confirm direct bolt on fitment for your application unfortunately.

    Regards"

    Czy ktoś miał do czynienia z tymi tłumikami i mógłby mi pomóc?

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Wyjdzie Ci prawie 2k. Czy w tej cenie czasem w polsce Ci ktoś nie zrobi tego? I miałbyś pewność, że będzie dopasowane, bo zrobią Ci na aucie.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    5
    Cytat Zamieszczone przez Sorprop Zobacz posta
    Wyjdzie Ci prawie 2k. Czy w tej cenie czasem w polsce Ci ktoś nie zrobi tego? I miałbyś pewność, że będzie dopasowane, bo zrobią Ci na aucie.
    Problem polega na tym, że to nie jest jedyna rzecz, którą musze zrobić w samochodzie. A zakład pracuje tylko na nowych częściach, które są trudno dostępne w Polsce. Dlatego starałem się dopytać tutaj czy mogę coś z tym zrobić - bo na razie auto średnio nadaje się do jazdy . Oto pełna lista tego co muszę zrobić:


    pokrywa zaworów uszczelnienie
    węże odpowietrzenia pokrywy
    rozrząd kpl z pompą wody
    pasek transmisyjny z napinaczem
    drązki kierownicze
    końcówki
    przekładnia
    wydech
    tłumik z katalizatorem
    tłumik środkowy
    tłumik końcowy
    częsci montażowe
    tuleje tylnej belki
    klocki tarcze przód
    klocki tarcze tył
    rozruszanie zacisków x4
    linki ręcznego
    wahacze przednie
    łączniki stabilizatorów przód i tył
    turbosprężarka - regeneracja
    zestaw montażowy
    przewody olejowe

    Także trochę tego jest...

  4. #4
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Pierwsze pytanie to czy masz 180 w Q bo bez tego wydech na 2 strony to rzeźbienie.
    A po drugie w tej cenie serio lepiej wyspawac wydech, tzn jak mechanik ogarnie tamto co masz do zrobienia pojedz gdzies gdzie spawaja wydechy i zrobia Ci to na aucie w podobnej cenie i na pewno pasujace, ew jak nie masz tam wydechu kup uzywki na chwile za pare zl a potem spawanie nowego.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A jesli masz quattro to srednica rur jest inna w 180 niz w 225. Takze bedziesz musial albo zastosowac redukcje jakas albo wyspawac dp ze sportowym katem.. druga sprawa to elementy ktore podales w linkach wygladaja na chinszczyzne a z ich jakoscia jest przewaznie slabo bo nierdzewka peka, nawet w millteki ktore jakosciowo sa niby lepsze tez pekaja i jest to bardzo trudne do powstrzymania bo nawet po spawaniu pekaja blisko spawow ponownie. Odezwij sie do Pawel-2005 moze cos Ci wyspawa. Sam korzystam z wydechu od Pawla i moge z czystym sumieniem polecic

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    5
    Serdeczne dzięki Panowie. Skontakotwałem się jeszcze z oficjalnym serwisem Audi - i wysałem im wcześniejsze zestawienie cenowe i wszystkie pytania. Także czekam od nich na odpowiedź i postaram się wam przekazać co i jak wygląda. Z tłumikiem jest ten problem, że, z tego co powiedział mi mechanik, jest w fatalnym stanie - nieszczelnośći w 7 miejscach, końcówka jednego wydechu w zasadzie odpada (widziałem wcześniejsze spawy).

  7. #7
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    To z nieszczelnoscia w 7 miejscach mysle ze doczolgasz sie do kogos kto wyspawa nowy na aucie, drugie pytanie, masz Q?

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    5
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    To z nieszczelnoscia w 7 miejscach mysle ze doczolgasz sie do kogos kto wyspawa nowy na aucie, drugie pytanie, masz Q?

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

    No i to jest dobre pytanie. Moim zdaniem to nie jest Q - mimo tego, że ma podwójny wydech. Jest skrzynia z pięcioma biegami, brak napisów quattro z tyłu oraz na schowku po stronie pasażera. Ale nie potrafię tego w 100% potwierdzić :/. Myślałem że 180 km z napędem tylko z przodu wychodziły z jednym wydechem - taką miałem kilka lat temu.

  9. #9
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    180 czy Q czy nie wychodzily z wydechem na jedna strone, ale w przypadku Q bez problemu mozna zrobic wydech x2
    Najlepiej schylic sie pod auto i zoczyc czy jest naped z tylu

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dokladnie tak jak mowi Vixen najlepiej sprawdz czy masz dyfer z tylu ale skoro nie masz napisu na schowku to obstawiam ze quattro raczej nie masz. Wersje quattro wychodzily ze skrzynia 5b takze, sam mam taka wersje.

  11. #11
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Skrzynia nie znaczy nic sam mam 6b z fabryki a mam Q
    Po drugie kurcze wytlumaczcie mi proszę jak wy te auta kupujecie?
    Po nr vin mogl bys z kodow wyposazenia zdekodowac, ale musial bys szukac jakiejs strony ew ktos moze zweryfikuje z forum

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  12. #12

    Dołączył
    Mar 2020
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    5
    Cześć,

    Sprawdziłem wszystko dokładnie. Tak jak myślałem 1.8 bez quattro. Poprzedni właściciel wymienił pojedynczy tłumik na podwójny - wymieniając także dolną część zderzaka tak by pasowała do nowego wydechu. Okazało się, że mechanik znalazł mi faceta w Gdańsku, który zrobi mi customowy tłumik za około 2000 brutto - także jest to miła alternatywa w stosunku do kupna brakujących nowych części za 5-6 tys. Audi jest już na ostatniej prostej w warsztacie i w 15 000 powinienem się zamknąć - jeśli chcecie mogę potem dodać listę ze wszystkimi naprawami oraz ich ceną. Dzięki za pomoc!

  13. #13
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    2k za tlumik? Za 2-2,5k robi sie wydech od katalizatora do konca na 2 tlumikach a nie jeden koncowy i az sie boje jak wykona podwojny wydech w osce, jest tam tak ciasno ze jest to bardzo ciezkie i wychodzq zregoly ulepy.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •