Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Konfiguracja zestawu audio, dobór sprzętu/instalacja

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    53

    Konfiguracja zestawu audio, dobór sprzętu/instalacja

    Hej.

    Przymierzam się do instalacji jakiegoś fajnego zestawu audio do swojej niedawno nabytej TTki. Jest to wersja USA. Fabrycznie siedział BOSE z nawigacją, ale wychodzi na to, że ktoś zdekompletował zestaw, a na pokładzie jest jednostka Alpine IDA-311RR. Jako, że od grania oczekuje czegoś więcej postanowiłem stworzyć jakaś fajną scenę od zera.

    W jednym ze swoich poprzednich samochodów (Audi A4 B5 sedan), miałem zainstalowany pewien zestaw, ale był niezbyt przemyślany (brak doświadczenia i ograniczone fundusze) i nie byłem do końca zadowolony. Zestaw był oparty na jednostce Alpine 9855RR i zestawie przednim DEGO SP-650 pod U.S.Amps XT 800.2. Drzwi były wyklejone matami polimerowymi (teraz nie popełnię tego błędu). Cały sprzęt się sprzedał poza zestawem przednim DEGO oraz okablowaniem.

    Jak to teraz będzie wyglądać? Plany są takie:

    - Jednostka Alpine CDA-137BTi - jako, że zależy mi na bezproblemowym BT oraz USB, a jednostkę mam do kupienia w rodzinie.
    - Woofery z zestawu DEGO SP 650 - leżą w garażu, byłem generalnie zadowolony

    - Zabudowa wewnętrznej konstrukcji drzwi blachą aluminiową 1mm + solidne zamocowanie wooferów na metalowej konstrukcji drzwi (też przy pomocy blachy alumiiowej lub MDF)
    - Wygłuszenie drzwi matami STP GOLD na dwie strony + wyklejenie tapicerki drzwi pianką STP Aeroflex 6mm
    - Przewody głośnikowe 2x2,5mm2 OFC + Srebro
    - Przewody zasilające 35mm2

    W planach brakuje:

    - Tweetery - tutaj muszę zrezygnować z tych z DEGO SP 650, gdyż wysokie tony były nie do ogarnięcia, ostro dawały po uszach w pewnych częstotliwościach.. Potrzebuję czegoś łagodnego..

    *Propozycja: Sinuslive Neo 25 lub Neo 30, Proa Simplex 25, Helix P1T, Helix HXS1

    - Wzmacniacz na zestaw przedni - tutaj szukam jakiejś używki

    *Propozycja: Rockford Fosgate P400-2, U-Dimension RM V41, JL Audio Slash 300/4 w mostku, U-Dimension Jr. 5.4 w mostku

    - Subwoofer tył -zastanawiam się czy 10" czy 12". Myślałem o 12" w zamkniętej.

    *Propozycje: JL Audio 12W6v2, Rockford Fosgate P3D412

    - Wzmacniacz pod subwoofer - jakiś monoblok, może od Rockford Fosgate lub JL Audio, coś co porządnie zasili powiedzmy takiego P3.. Jakieś propozycje?


    Czekam na sugestie i propozycje osób mających doświadczenie w tej dziedzinie. Zapraszam do dyskusji
    Ostatnio edytowane przez AdrianMMz ; 01-03-2020 o 13:24

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •