Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 20

Wątek: LPG a wartość auta.

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Jul 2013
    Płeć
    Skąd
    londyn
    Pojemność
    brak
    KM
    211
    Rocznik
    2013
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    23

    LPG a wartość auta.

    Witam, niecały rok temu sprowadziłem sobie A5 ze stanów.(Cabrio, Biala,2.0 quattro, 2013 rok)

    Niestety, pracuje zagranica i jeżdżę nią tylko dwa miesiące w roku. (na wakacje przylatuje do Polski :P )
    Przez te dwa miesiące zrobiłem jakieś 10tys km, w tym roku pewnie bedzie kolejne 15-20tys.(O ile tym razem nie zostanę na dłużej)

    W domu nie bardzo chcą nią jeździć ze względu na wysokie spalanie(Cala reszta domowników ma oszczędne auta, a wiadomo, auto nieużywane marnieje )

    Wcześniej 4 lata miałem TTke w LPG i bylem zachwycony, jazda jak za darmo... Pomyślałem aby w A5 tez zamontować lpg, Zwłaszcza ze jest dedykowana instalacja do tego kodu silnika(CPMA).

    Moje pytanie brzmi, jak to wygląda z wartością auta gdybym ją później sprzedawał? Instalacja zaniża czy zwiększa wartość pojazdu?

    Tylko proszę nie pisać rzeczy w stylu ze to profanacja itp

    Dzieki

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    LPG wartości auta nie zwiększy ( dla mnie zmniejszy ), co więcej pamiętaj, że masz silnik z wtryskiem bezpośrednim.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Zwiekszyc raczej nie zwiekszy, lecz z doświadczenia wiem ze latwiej sprzedać pozniej, kazdy sie wystrzega gazu itp a jak sprzedajesz auto to co 2 osoba dzwoniaca dopytuje czy jest jak nie ma to wiekszosc nie zainteresowana, więc moim zdaniem łatwiej poprostu spyrzedac pozniej jednak, tzn zawsze sie kupiec trafi ale moim zdaniem szybciej jak masz gaz, takie moje osobiste zdanie.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Zwiekszyc raczej nie zwiekszy, lecz z doświadczenia wiem ze latwiej sprzedać pozniej, kazdy sie wystrzega gazu itp a jak sprzedajesz auto to co 2 osoba dzwoniaca dopytuje czy jest jak nie ma to wiekszosc nie zainteresowana, więc moim zdaniem łatwiej poprostu spyrzedac pozniej jednak, tzn zawsze sie kupiec trafi ale moim zdaniem szybciej jak masz gaz, takie moje osobiste zdanie.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Jak uwazacie, to bylo moje subiektywne zdanie z doswiadczenia ze sprzedawaniem swoich aut, ja gazu nie mam i nie mialem i fakt osobiscie np szukajac auta odrzucam auta z instalacja gazowa.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Czytasz to co piszesz?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Łatwiej to sprzedać Dustera z lpg ale nie A5 Cabrio, takie auta rzadko są kupowane jako te jedyne w domu, tak więc imo zmniejszy zainteresowanie przyszłego odbiorcy.
    Ja w zeszłym roku szukałem cabrio i te z lpg do mnie nie przemawiały. Jest czarna tt na sprzedaż ponad rok i gościu nawet w tytule pisze ze ekonomiczne cabrio...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Też uważam, że będzie trudniej sprzedać z LPG. Są auta, które się kupuje bez względu na spalanie.

  7. #7
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Jak uwazacie, to bylo moje subiektywne zdanie z doswiadczenia ze sprzedawaniem swoich aut, ja gazu nie mam i nie mialem i fakt osobiscie np szukajac auta odrzucam auta z instalacja gazowa.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Pisze ze osobiście odrzucam auta z gazem, ale sprzedając auta to na 10 telefonow 8 zapytanie o gaz i jak nie mialo to dziękowali.
    Wiec nie rozumiem, może nie do konca skladnie cos napisalem z gory sry

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2013
    Płeć
    Skąd
    londyn
    Pojemność
    brak
    KM
    211
    Rocznik
    2013
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    23
    Dzieki wszystkim, rozumiem.

    Zobaczę jeszcze co i jak, a jak znajdę trochę czasu to powrzucam foty do działu nasze auta

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2020
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    32
    Ja myślę, że to zależy od modelu instalacji gazowej.
    .

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Akurat parę osób tu nie używa LPG w aucie więc uważa że ciężej będzie sprzedać potem auto bo to cabrio. Ja uważam inaczej - są ludzi którzy kupują auta z LPG i tacy którzy kupują bez więc to czy założysz LPG nie ma znaczenia mimo że to cabrio. Ktoś na pewno się znajdzie potem żeby je kupić.
    Ja bym bardziej się skupił jak to LPG współgra z tym silnikiem . Bo bezpośredni wtrysk jest trudniej i drożej zagazować. Często musi być dotrysk choć nie zawsze. Polecam forum-LPG - tam dowiesz się czy warto do tego silnika założyć gaz.
    Prywatny Detektyw https://bez-sladu.pl 501-466-215

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Czarny
    Posty
    32
    Jak dla mnie lpg nie powinno zaniżyć wartości auta, ale znajomy handlarz opowiadał mi, że ludzie częściej jednak szukają bez lpg, zwłaszcza w przypadku audi

  13. #13

    Dołączył
    Nov 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    100
    Rocznik
    87
    Kolor
    czarny
    Posty
    26
    LPG jest bardzo niepewne jak chodzi o wartość, ja bym jednak nie ryzykował.

  14. #14

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Starogard Gdański
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    150
    W dość okrutny sposób się przekonałem, że źle zamontowane LPG jest bardzo kosztownym dodatkiem do samochodu w tym aucie https://youtu.be/9ylBe6UEZLY remont silnika, katalizatorów itp. założyłem, że każdy montuje lpg tak jak ja czyli szuka bardzo dobrego warsztatu i po sprawdzeniu opinii montuje dobrą instalację nie oszczędzając niestety się myliłem więc musiałem lpg zamontować od początku i zrobić całą resztę.
    Sam nie mam w planach zakupu samochodu z LPG ponieważ często kto montuje LPG robi duże przebiegi a zatem auto będzie wyeksploatowane. W TT ogłoszenia z LPG odrzucałem od razu. Pewnie jak bym szukał mustanga czy inne fajne auto tez bym lpg odrzucił. Natomiast w Jeepie to lpg zamontował bym w moim warsztacie gdzie się na tym znają.

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2018
    Płeć
    Skąd
    Małopolska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    28
    Moim zdaniem gdy ktoś sprzedaje samochód z instalacją LPG na której przejechał 40/50 000 km można domniemać, że sprzedaje samochód bo instalacja dawno się wróciła. Bardziej niepokoją mnie ogłoszenia typu, "nowa instalacja gazowa" albo "półroczna". Jaki wówczas jest sens sprzedawać skoro dobra instalacja kosztuje ponad 3000 zł. Jedyny wniosek jest taki, że jest źle wykonana i ktoś się chce pozbyć problemu. Inny temat to przebiegi na gazie rzędu 100 000 km, to już wiadomo, że auto wyjeżdżone. Tak czy siak przy cenach jakie dzisiaj mamy LPG jest zbawienne, gdy się mocniej przyciśnie to tak nie boli :P

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •