Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Pomoc z wyborem silnika do 8j

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Żory
    Pojemność
    brak
    KM
    200
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    3

    Pomoc z wyborem silnika do 8j

    Witam,jestem tu nowy dlatego warto się przywitać :P
    Od dłuższego czasu moim celem jest zakup Audi tt 8J. Na zakup mam przeznaczone ok. 40 tysiecy złotych,ale potrzebuję pomocy z doborem silnika.
    Auto chcę kupić z rocznika ok 2008-2011,i szukam silnika który byłby najmniej awaryjny,z którm raczej nie było by większych problemów.Od razu zaznaczę,że nie interesuje mnie jak największa moc,gdyż przesiadam sie z Matiza
    Najlepiej zeby autko było również ze skrzynią manualną,bo wyczytałem że z DSG bywają problemy przy 200 tys km+.Jeśli można by było,to prosiłbym o doradzenie oraz wypisanie wad oraz zalet silników w tt 8j.
    Pozdrawiam serdecznie

  2. #2
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    2.0T, ale do 40 tysięcy warto też patrzeć na 2006-2007. Przedliftowe były dobre.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Najmniej awaryjny - 3.2.

    Jak chcesz, to się do mnie pofatyguj. Masz bardzo blisko. Opowiem co i jak w temacie silników i napędów w TT 8J.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Żory
    Pojemność
    brak
    KM
    200
    Rocznik
    2010
    Kolor
    czarny
    Posty
    3
    A co sądzisz o 2.0 TFSI? Bo o 3.2 słyszałem że rzeczywiście najmniej awaryjny,ale za to bardzo czesto wystepuje z DSG której akurat nie chce.No i oprocz tego spalanie większe,jak bez LPG.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Tylko 3.2 To już 4 lata jak nim jeżdżę i generalnie awarii brak.
    Zrobiłem rozrząd ale to dość powszechne zjawisko że łańcuch się wyciąga i wymieniłem sonde lambde. Z kosztami wymiany rozrządu proponuje pogodzić się przed zakupem. Szukałem skrzyni manualnej i taką posiadam. Nie chciałem dodatkowych kosztów związanych z jej serwisem i potencjalnymi usterkami. Oprócz tego w zeszlym roku założyłem LPG. Nie ma absolutnie żadnej różnicy a przy dojazadach do pracy przez wiochy spalanko wychodzi 13.5 l LPG - generalnie jeżdżę jak za darmo Z pozostałych rzeczy - elastyczność silnika, kultura pracy, dźwięk jest bez porównania do innych

  6. #6
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Polecam 2.0 bwa na pasku rozrzadu wystepowal chyba do polowy 08 roku ten silnik na pokrywie ma napisane 2.0 fsi a po lifcie silnika jest tfsi i ms lancuch z napinaczami . Oczywiscie oba to turbo.

  7. #7
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Co wy tak masowo powielacie głupotki, jedyny pełny lift był w roczniku 2011 i wtedy zmienili 2.0T FSI 200 na 2.0 TFSI 211, zmieniając moc, kod silnika, rozrząd i wiele innych rzeczy.
    Audi TTS 2011 Quattro S-Tronic

  8. #8
    Awatar AdrianTT250
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Nowy Sącz
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    srebrny
    Posty
    16
    Jak to mówią 2 litry??? - To może mieć mleko w kartonie a nie silnik Jak brać to 3.2 kultura pracy niesamowita i bezawaryjny.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    Zabrze
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2008
    Kolor
    gray
    Posty
    7
    Cytat Zamieszczone przez schabek17 Zobacz posta
    Tylko 3.2 To już 4 lata jak nim jeżdżę i generalnie awarii brak.
    Zrobiłem rozrząd ale to dość powszechne zjawisko że łańcuch się wyciąga i wymieniłem sonde lambde. Z kosztami wymiany rozrządu proponuje pogodzić się przed zakupem. Szukałem skrzyni manualnej i taką posiadam. Nie chciałem dodatkowych kosztów związanych z jej serwisem i potencjalnymi usterkami. Oprócz tego w zeszlym roku założyłem LPG. Nie ma absolutnie żadnej różnicy a przy dojazadach do pracy przez wiochy spalanko wychodzi 13.5 l LPG - generalnie jeżdżę jak za darmo Z pozostałych rzeczy - elastyczność silnika, kultura pracy, dźwięk jest bez porównania do innych
    Jaki jest przybliżony koszt wymiany rozrządu w 3.2?

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez szibel Zobacz posta
    Jaki jest przybliżony koszt wymiany rozrządu w 3.2?
    Zapłaciłem 7k za:

    * nowy rozrząd (łańcuchy, ślizgi, napinacz, koła zębate)
    * koło dwumasowe
    * kompletne sprzęgło
    * płyny i wszystkie potrzebne duperele żeby to poskładać.

    Myślę, że sam rozrząd to z 5k w normalnym zakładzie będzie kosztował. Tylko tak jak u mnie licz się z tym, że jak już wszystko jest totalnie rozebrane to szkoda
    było nie wymienić pozostałych zużytych rzeczy. No i tak się zrobiła niezła kwota.

    ASO proponuję naprawę od 13k

    Generalnie zrobiłem samochodem około 80kkm i nie było żadnych poważnych usterek.

    Większość to zwykły serwis lub usterki typowe dla każdego innego samochodu. Nic wielkiego.

    Nie zamienił bym tego silnika na nic innego.
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 07-08-2021 o 10:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •