Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: TT 1.8T 2003 - Złodziej prądu, rozładowany akumulator

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    184
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Nieb
    Posty
    2

    TT 1.8T 2003 - Złodziej prądu, rozładowany akumulator

    Cześć posiadam TT’ke 1.8T 2003r 180KM, po kilku dniach bez jazdy akumulator martwy.

    Akumulator jest nowy (na starym było to samo)

    Pobór prądu na postoju zmierzony multimetrem - 0.20A czyli czterokrotne max widełki normy

    Próbowałem szukać po bezpiecznikach, sprawdzone wszystkie i żadnej różnicy nadal 0.20A i nie drgnie.
    Oryginalne radio też sprawdzone, po odpięciu to samo.
    Jest w aucie alarm META system, 2 diody od strony drzwi migają po zamknięciu auta.
    Jest szansa że się rozbroił, albo mi bateria od guzika padła(będę wymieniał i weryfikował)

    Moje pytania - ma ktoś pomysł co może być przyczyną złodzieja? Czy diody alarmu mogą tyle pobierać z tego akumulatora? Jeżeli alarm się rozbroił to jak go ponownie zakodować?

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Ja mialem podobnie ze po paru dniach padal aku, winny byl czujnik otwarcia maski taki dzyndzel wciskany, na mase przebicie robil i rozladowywal aku, ale to byl dokladany alarm i w innym aucie, ale moze to jakis trop alarmowy

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    184
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Nieb
    Posty
    2
    Dzięki za sugestię

  4. #4
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Diody led zabierają bardzo malutko bo std. 20mA czyli 0.02A. Sprawdź czy to nie diody prostownicze alternatora są powodem rozładowania akumuloatora. Czyli musisz odłączyć plus od alternatora.

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2020
    Płeć
    Skąd
    ŁÓDŹ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    2
    Ja mam tak w swojej jak wkładam radio nie ori (mam bose a testowałem na paru radiach innych które mają kości do sterowania jak ori czyli blapunkt i becker) , jak zakładam ori to problem ginie , prawdopodobnie wzmak się nie wyłącza

  6. #6
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez marini Zobacz posta
    Diody led zabierają bardzo malutko bo std. 20mA czyli 0.02A. Sprawdź czy to nie diody prostownicze alternatora są powodem rozładowania akumuloatora. Czyli musisz odłączyć plus od alternatora.
    Ewentualnie problem z masą. Masa jest przykręcona do silnika. W moim przypadku miałem właśnie podobny problem z rozładowywaniem akumulatora, przelutowali mi diody prostownicze, wymieniłem regulator napięcia, a okazało się, że masa do końca nie stykała, zaśniedział kabel.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •