Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zimowych hitów ciąg dalszy - buzzer cofania i światła

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264

    Zimowych hitów ciąg dalszy - buzzer cofania i światła

    Koledzy i koleżanki pomocy


    Kolejne elektryzujące hity w TT.

    1. Buzzer cofania zaczyna brzęczeć - tak trochę ale się nasila - kiedy wrzucę lewy kierunkowskaz. Zapewne gdzieś robi się zwarcie i tutaj moje pytanie. Gdzie jest on zlokalizowany i co go odpala - czujnik w skrzyni czy może światło cofania? Jak zacząć szukać przyczyny.

    2. Ten błąd:

    02745 - Bulb for Daytime Running Light; Left - mam założone ledy dzienne więc błąd jest prawie OK , na fisie mam błąd left i right parking light, tutaj tylko dla jednej strony :/


    02736 - Bulb for Tail/Fog Light; Left --- o ten głównie błąd mi chodzi - wszystkie światła działają i pojęcia nie mam dlaczego to tutaj wisi.
    010 - Open or Short to Plus

    Która to żarówka? Byłem przekonany że chodzi o trzecie światło stopu które przestało działać. Wymieniłem i problem pozostał. Nie mam pojęcia która się nie świeci. Na moje oko świeci się wszystko.


    Jest jedna rzecz która to wszystko łączy. Załączony LEWY kierunkowskaz i błąd po LEWEJ stronie. Mianowicie przy kablach w LEWEJ lampie coś było przykombinowane. Wspomniałem o tym w innym wątki i ktoś mi wyjaśnił że były problemy z palącymi się ścieżkami i robiło się "obejście".

    HELP!
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 01-02-2020 o 15:53

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2011
    Płeć
    Skąd
    Poznań/Komorniki
    Pojemność
    2.0T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2007
    Kolor
    granatowy
    Posty
    217
    Nie miałem dokładnie takiego samego problemu jak Ty, ale miałem akcję z tylną lewą lampą, świeciło wszystko, a na Fisie waliło błędami żarówek, kierunkowskaz wariował itp. Okazało się, że w gnieździe lampy jeden pin był nadpalony - doczytałem ,że w TT 8j jest kijowo z uziemieniem, bo ten przewód jest za cienki i nadpala się pin i przez to traci styk. Początkowo wyczyściłem to i starczyło na pół roku. Potem wziąłem kupiłem cały wkład lampy i jest póki co spokój. Ponoć nie jest to rozwiązanie na zawsze, bo należałoby zrobić osobne grubsze uziemienie, ale liczę, że na dłuższy czas wystarczy. co ciekawe w prawej lampie nie ma żadnych oznak nadpalenia czy czegoś podobnego. Może warto abyś tam zajrzał?

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez badej Zobacz posta
    Nie miałem dokładnie takiego samego problemu jak Ty, ale miałem akcję z tylną lewą lampą, świeciło wszystko, a na Fisie waliło błędami żarówek, kierunkowskaz wariował itp. Okazało się, że w gnieździe lampy jeden pin był nadpalony - doczytałem ,że w TT 8j jest kijowo z uziemieniem, bo ten przewód jest za cienki i nadpala się pin i przez to traci styk. Początkowo wyczyściłem to i starczyło na pół roku. Potem wziąłem kupiłem cały wkład lampy i jest póki co spokój. Ponoć nie jest to rozwiązanie na zawsze, bo należałoby zrobić osobne grubsze uziemienie, ale liczę, że na dłuższy czas wystarczy. co ciekawe w prawej lampie nie ma żadnych oznak nadpalenia czy czegoś podobnego. Może warto abyś tam zajrzał?

    Zapewne była już taka akcja. Gniazdko przy jednym pinie jest przyjarane. Przy okazji wymiany żarówki zauważyłem że zrobiony jest mostek. Nie zmienia to faktu że przez 3 lata wszystko bylo ok. Znalazlem tylko blad na VAGu. Sprawdziłem wcześniejszej logi i też był. Nie zwróciłem na to uwagi. W każdym bądź razie na fisie mam tylko błąd dziennych ale to przez ledy. Co najbardziej mnie martwi to jakieś zwarcie. Gdy włączę lewy kierunek to skrzypi buzzer od cofania. Teraz to już właściwie normalne piszczenie jak przy wstecznym. Nawet nie wiem gdzie zacząć szukać. Bez sensu rozbierać TT od przodu do tylu :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •