Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Trzecie światło stop 3.2

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264

    Trzecie światło stop 3.2

    Witam

    Czy komuś tutaj zdarzył się przypadek spalenia trzeciego światła STOP - w klapie?
    Rozumie że mogła się przepalić któraś z żarówek ale żeby cała listwa przestała działać?
    Sprawdziłem miernikiem i prąd tam ewidentnie jest.

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    ÅšlÄ…sk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Mogła się do listwy dostać wilgoć. Gdzieś kiedyś spotkałem się z takim przypadkiem.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    a skoro to jest listwa ledowa stop, to nie jest tam zastosowane połączenie szeregowe czyli że jak się spali jedna to cala listwa nie swieci, tak jak to ma się w przypadku klasyki lampek świątecznych na choince ?
    Bo jakieś starsze auta to miały w stopie X małych żaróweczek, a tutaj jest z tego co słyszałem listwa LED prawda? Aczkolwiek taka moja myśl tylko

  4. #4
    Awatar tb1308
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Ruda ÅšlÄ…ska
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    33
    W moim samochodzie trzecie światło stopu również się wypaliło, jeśli można to tak nazwać :P. A mianowicie dwie diody z kilkunastu odmówiły posłuszeństwa, więc raczej nie są podłączone szeregowo . Wymiana światła jest prosta, na forum znajdziesz krok-po kroku co odkręcić itd. Co do samego trzeciego światła stopu to osobiście kupiłem w ASO, ponieważ gąbka uszczelniająca w używanych lampach jest już trochę zmęczona .

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Cytat Zamieszczone przez tb1308 Zobacz posta
    W moim samochodzie trzecie światło stopu również się wypaliło, jeśli można to tak nazwać :P. A mianowicie dwie diody z kilkunastu odmówiły posłuszeństwa, więc raczej nie są podłączone szeregowo . Wymiana światła jest prosta, na forum znajdziesz krok-po kroku co odkręcić itd. Co do samego trzeciego światła stopu to osobiście kupiłem w ASO, ponieważ gąbka uszczelniająca w używanych lampach jest już trochę zmęczona .
    Fakt wymiana jest prosta. Używana nie wchodzi w rachubę ze względu na uszczelnienie. Zastanawiam sie nad zakupem oryginału za trochę ponad 2 stówki lub od chińczykow - maja obudowę w kolorze czarnym za 8 dyszek - fajnie wygląda.

  6. #6
    Awatar tb1308
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Ruda ÅšlÄ…ska
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    33
    To już kwestia gustu.

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Jako że strach teraz zamawiać paczki z Chin to wjechało oryginalne światło stop. Oczywiście działa. Stary stop poddałem inspekcji ponieważ nie dało mi spokoju co w tak prostej konstrukcji mogło pójść źle.Sprawa jest bardzo prosta. Mianowicie - luty przy złączu z jednej strony puściły - to pewnie najczęstsza przyczyna awarii 3 światła stop. Jest to banalnie proste w naprawie, niestety lampa jest zgrzana i nie znalazłem sposobu na jej rozebranie bez zamiany obudowy w puzzle.

    Ps.

    Na FISie 3 światło stop nie wywala błędu - widać go tylko w VAGu. Tak też się dowiedziałem że nie działa.

    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 31-01-2020 o 11:13

  8. #8
    Awatar tb1308
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    SkÄ…d
    Ruda ÅšlÄ…ska
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    33
    Dobra robota

  9. #9
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Strach zamawiać? Myślisz ze dostaniesz koronawirusa w paczce? 😂 Chyba ze mówisz o czyms innym

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •