Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Łożysko przód luz niedługo po wymianie.

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187

    Łożysko przód luz niedługo po wymianie.

    Witajcie
    Wymieniałem łożysko w lewym przednim kole. Kupiłem Łożysko FAG a więc dobra firma. Po miesiącu na przeglądzie wyszło że na tym łożysku jest luz!!!!!
    Czy macie pomysł skąd się to wzięło??? Łożysko wprasowałem z godnie ze sztuką na 100% dobrze.
    Czy możliwe że sama piasta jest skrzywiona???
    Sam nie wiem czy to wina wadliwego łożyska czy piasty.
    Jeżeli zdecyduje się na wymianę piasty to uważacie że tak za ok 70 zł będzie ok czy kupić coś droższego???

    https://allegro.pl/oferta/gsp-piasta...2-9ce216f501ea

    Nakrętka od przegubu była dokręcana rurką więc to bym odrzucił. Zastanawiam się tylko czy jest możliwość że takie piasty się w jakiś sposób mogą skrzywić??? Podczas jazdy nic nie bije. Przegub wymieniałem na meyle . Ostatnio przy cofaniu na skręconych też słyszę pojedynczy stuk a na zakręcie słychać czasem to łożysko.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Albo nie dokreciles z odpowiednia sila, w sumie to tam jest bardzo wysoki niuton i trzeba dowalic bardzo konkretnie, zlapalo luzu i sie posypal koszyk w srodku. Albo puscila nakretka, zdarzylo mi sie to raz w innym aucie (nakretka sprasowana z wielu warstw, dokrecona po mesku a po tyg lozysko do wymiany bo nakretka sie odkontrowala), albo masz wywalona piaste.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •