Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Audi TT 8n - duszenie, kopcenie, wysokie spalanie

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    10

    Audi TT 8n - duszenie, kopcenie, wysokie spalanie

    Witam,
    samochód od niedawna TT 99 rok, zaczął dziwnie chodzić - jet słabszy, szarpie, nierówno chodzi zwłaszcza jak stoi w miejscu to to widać/czuć, zaczął kopcić dziwnie (zapach też taki inny niż zawsze) + rura jest okopcona ciemnym nalotem i do tego zaczął sporo palić. Zdarza mu się też zgasnąć. Zauważyłem, że często jak postoi trochę to chwilowo jest lepiej, jak się rozgrzeje to tragedia.

    Byłem u jednego mechanika i coś poczyścił ale stwierdził, że nie wie co to i trzeba będzie zacząć od wymiany świec i szukać w razie czego dalej. Podobno na komputrze nic nie wysokoczyło.

    Panowie i Panie - doradźcie co to może być, co jest duża szansa co może to powodować bo szczerze powiedziawszy jak usłyszałem że mechanik nie wie to od razu mam żółtą lampkę, że będzie kolejno szukał, wymieniał i pół auta wymienię zanim znajdzie przyczynę (a ja pójdę finansowo z torbami).

    Jeśli chodzi o spalanie - tankuję za 50 zł i pokazuje mi że to wystarczy na 50km, na chłopski rozum powinno być min 2x więcej km.

    Pomóżcie abym mógł mechanika jakoś nakierować Z góry dzięki.
    Ostatnio edytowane przez czarnett ; 12-01-2020 o 14:29

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Hm ja tankuje za 200 i pokazuje mi na 180 wiec spoko

    A po drugie Vag i zczytac bledy jakie pokazuje.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez vixen03 ; 12-01-2020 o 17:02

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    10
    podobno komputer nie pokazał błędów (tak mówił mechanik)

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Niech chociaz kompresje zmierzy...
    Jak kopci na czarno to moze sonda przeplywka itp.
    Jak na siwo/niebiesko to juz grubszy problem sie zapowiada...

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    10
    dzęki Paweł za wskazówki... świece odpadają czy też przy takim czymś wchodzą w grę?

  6. #6
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Ja bym radził poszukać na forum, jest mnóstwo o tym i bardziej rozwinięte są wątki.

    Zależy oczywiście jak szarpie się i jak dusi, ale...

    Szarpanie, duszenie się może być przyczyną brudnego/padniętego przepływomierza, świece, najprawdopodobniej padnięte cewki zapłonowe (ja tak miałem, szarpał się jak porąbany i ledwo przyspieszał, po wymianie było prawie idealnie) (jest na forum jak je sprawdzić).

    Nierówne chodzenie może być spowodowane brudną przepustnicą, przepływomierzem, najczęściej nieszczelnością w układzie (jak Paweł radził) + być może zawory np. PCV. Ale głównie chyba nieszczelności.

    Polecam ten wątek https://www.klubtt.pl/showthread.php...u-ja%C5%82owym

    Być może jeszcze brudne wtryski, nie szkodzi je obczaić (aczkolwiek niech ktoś się tutaj wypowie). Kiedys przeczytałem, że filtr paliwa.

    Być może sondy? Mogą zle pokazywać parametry , więc samochod zacznie wiecej/mniej paliwa dodawać i wtedy byc moze jest nierowna praca? Niech ktos poprawi jesli to bzdury, ale zle dzialajace nie sa dobre dla ogolu. Mi sie troche poprawilo jak wymienilem.

    Przepływkę możesz spróbować wyczyścić specjalnym preparatem do czyszczenia takich czujnikow. Kosztuje +/- 20zł, wiec nie drogie, a byc moze cos sie poprawi.

    Byc moze jeszcze ten czujnik temperatury powietrza przy przepustnicy? On kosztuje mało, a mam wraznie, ze gdzies o tym czytalem. Zawsze mozna go wyczyscic tym samym sprayem co do przeplywomierza.

    Ja bym najpierw cewki sprawdził (nierówne chodzenie, szarpanie, duszenie) i szczelność (!)

    + podłączyć pod komputer żeby sprawdzić czy są jakieś błędy a jak uda z szczelność sprawdzić to zrobić logi. Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 14-01-2020 o 16:48

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez czarnett Zobacz posta
    Witam,
    samochód od niedawna TT 99 rok, zaczął dziwnie chodzić - jet słabszy, szarpie, nierówno chodzi zwłaszcza jak stoi w miejscu to to widać/czuć, zaczął kopcić dziwnie (zapach też taki inny niż zawsze) + rura jest okopcona ciemnym nalotem i do tego zaczął sporo palić. Zdarza mu się też zgasnąć. Zauważyłem, że często jak postoi trochę to chwilowo jest lepiej, jak się rozgrzeje to tragedia.

    Byłem u jednego mechanika i coś poczyścił ale stwierdził, że nie wie co to i trzeba będzie zacząć od wymiany świec i szukać w razie czego dalej. Podobno na komputrze nic nie wysokoczyło.

    Panowie i Panie - doradźcie co to może być, co jest duża szansa co może to powodować bo szczerze powiedziawszy jak usłyszałem że mechanik nie wie to od razu mam żółtą lampkę, że będzie kolejno szukał, wymieniał i pół auta wymienię zanim znajdzie przyczynę (a ja pójdę finansowo z torbami).

    Jeśli chodzi o spalanie - tankuję za 50 zł i pokazuje mi że to wystarczy na 50km, na chłopski rozum powinno być min 2x więcej km.

    Pomóżcie abym mógł mechanika jakoś nakierować Z góry dzięki.
    Skąd jesteś?
    Może razem coś ogarniemy.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    10
    Dzięki za wszystkie rady

    Samochód był u mechanika (swoją drogą u poleconego tu na forum ze Świętochłowic) ale niewiele zdziałał tzn wg niego samochód całkiem fajnie jeździł - pomogła trochę wymiana termostatu ale dla mnie nadal coś jest nie tak.

    Zabrałem się więc za wyczyszczenie przepływki - zostawiłem na noc do wyschnięcia, zakładam i auto nie odpala Co to może znaczyć?

    Z tego co tu czytałem to z wyłączoną wtyczką przepływki powinien odpalać. Czy to jest równoznaczne z tym, że przy czyszczeniu uszkodziłem przepływkę i wymienić muszę na nową czy może być inny powód np uszkodzona sonda lambda? (swoją drogą to czyściłem tylko sprayem - zmywacz do gaźników, po czym trochę zanurzylem i lekko pomachałem w alkoholu izopropylowym ale nie wiem czy od tego coś się mogło uszkodzić )

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •