Witam forumowiczów
Jest to mój pierwszy post tutaj.
Auto zakupione jakiś miesiąc temu - jest kilka kwestii które nie dają mi spokoju )

1. Początkowo temperatura wg licznika nie rosła - czasami po kilkunastu km nagle wskakiwała na 90 stopni. Wymieniłem zielony czujnik 3 pinowy (oryginał) - pomogło - widzę od początku jak temperatura rośnie. Niestety wczoraj miałem dłuższy postój na wolnych obrotach i licznik pokazywał 110 - 120 stopni. Wentylator się załącza. Czym prędzej podłączyłem interfejs i sprawdziłem temperatury w blokach. Max 95 stopni... Czym może być spowodowana taka rozbieżność na liczniku?

2. Podobna sytuacja ze wskaźnikiem benzyny. Rezerwa(40 km zasięgu) pojawia się już na połowie wskaźnika. Robiłem testy wskaźnika i wydaje mi się że wskazówka jest poprostu źle ustawiona - na najniższym poziomie jest poziom 1 kreski...

3. Ostatni punkt - tu już sprawa trochę grubsza.
Tak - jest zima, ale wydaje mi się że dym z rury wydechowej jest zbyt biały i gęsty.
Widoczny również po rozgrzaniu silnika - dodatkowo mocno czuć benzynę.
Po przejechaniu kilkunastu km na rozgrzanym silniku - problem znika.
Niestety gdy auto postoi kilka minut na wolnych i dam mu gazu do odcinki to puszcza biało niebieską chmurę - oczywiście pojawia się również niezbyt przyjemny zapach ) Jest to jednorazowa chmurka - pozniej jej nie ma dopuki auto nie postoi znowu na wolnych obrotach.

Co wiem napewno:
- Nie ubywa płynu chłodzącego - nie jest on brudny ani nie śmierdzi olejem / benzyną.
- Po sciągnięciu rury od dolotu powietrza - nie widziałem znaczących ilości oleju - jedynie śladową ilość przy łączeniu rur.

Po zakupie auta sprawdziłem bagażnik - no niestety była wożona butelka z olejem - niewielkie ilości oleju we wnęce koła zapasowego. Być może od tego momentu włączyła mi się w głowie "faza" na branie oleju.
Wydaje mi się również że przy zakupie auta - stan oleju był max. Po przejechaniu ok 800 - 1000 km stan na bagnecie - prawie połowa.

Moje zmartwenie dotyczy głównie punktu 3.
Czy macie jakieś wskazówki dla mnie - co mogę dokładnie sprawdzić aby namierzyć usterkę ?
Wiadomo mogą to być pierścienie, bądź uszczelniacze na zaworach. Ale czytając forum natknąłem się jeszcze na kilka innych możliwości takich jak zawór DV