Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Kilka problemów po zakupie :)

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    12

    Kilka problemów po zakupie :)

    Witam forumowiczów
    Jest to mój pierwszy post tutaj.
    Auto zakupione jakiś miesiąc temu - jest kilka kwestii które nie dają mi spokoju )

    1. Początkowo temperatura wg licznika nie rosła - czasami po kilkunastu km nagle wskakiwała na 90 stopni. Wymieniłem zielony czujnik 3 pinowy (oryginał) - pomogło - widzę od początku jak temperatura rośnie. Niestety wczoraj miałem dłuższy postój na wolnych obrotach i licznik pokazywał 110 - 120 stopni. Wentylator się załącza. Czym prędzej podłączyłem interfejs i sprawdziłem temperatury w blokach. Max 95 stopni... Czym może być spowodowana taka rozbieżność na liczniku?

    2. Podobna sytuacja ze wskaźnikiem benzyny. Rezerwa(40 km zasięgu) pojawia się już na połowie wskaźnika. Robiłem testy wskaźnika i wydaje mi się że wskazówka jest poprostu źle ustawiona - na najniższym poziomie jest poziom 1 kreski...

    3. Ostatni punkt - tu już sprawa trochę grubsza.
    Tak - jest zima, ale wydaje mi się że dym z rury wydechowej jest zbyt biały i gęsty.
    Widoczny również po rozgrzaniu silnika - dodatkowo mocno czuć benzynę.
    Po przejechaniu kilkunastu km na rozgrzanym silniku - problem znika.
    Niestety gdy auto postoi kilka minut na wolnych i dam mu gazu do odcinki to puszcza biało niebieską chmurę - oczywiście pojawia się również niezbyt przyjemny zapach ) Jest to jednorazowa chmurka - pozniej jej nie ma dopuki auto nie postoi znowu na wolnych obrotach.

    Co wiem napewno:
    - Nie ubywa płynu chłodzącego - nie jest on brudny ani nie śmierdzi olejem / benzyną.
    - Po sciągnięciu rury od dolotu powietrza - nie widziałem znaczących ilości oleju - jedynie śladową ilość przy łączeniu rur.

    Po zakupie auta sprawdziłem bagażnik - no niestety była wożona butelka z olejem - niewielkie ilości oleju we wnęce koła zapasowego. Być może od tego momentu włączyła mi się w głowie "faza" na branie oleju.
    Wydaje mi się również że przy zakupie auta - stan oleju był max. Po przejechaniu ok 800 - 1000 km stan na bagnecie - prawie połowa.

    Moje zmartwenie dotyczy głównie punktu 3.
    Czy macie jakieś wskazówki dla mnie - co mogę dokładnie sprawdzić aby namierzyć usterkę ?
    Wiadomo mogą to być pierścienie, bądź uszczelniacze na zaworach. Ale czytając forum natknąłem się jeszcze na kilka innych możliwości takich jak zawór DV

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Moge powiedziec tylko co do ptk1 i 2 najprawdopodbniej winne sa zegary, niestety ale nasz TT ma problemy z zegarami ze swiruja, najlepiej posprawdzac wskazniki wagiem, co do paliwa moze sie plywak zawiesza i zla rezystancje pokazuje? W wagu chyba dalo sie sprawdzic poziom paliwa jaki komp widzi?

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    12
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Moge powiedziec tylko co do ptk1 i 2 najprawdopodbniej winne sa zegary, niestety ale nasz TT ma problemy z zegarami ze swiruja, najlepiej posprawdzac wskazniki wagiem, co do paliwa moze sie plywak zawiesza i zla rezystancje pokazuje? W wagu chyba dalo sie sprawdzic poziom paliwa jaki komp widzi?

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Sam już nie wiem.
    Dzisiaj z kolei dłuższa trasa - jechałem sprawdzić co powie hamownia.
    W trasie dałem buta - wskaźnik temp na max i informacja na wyświetlaczu (FIS) żeby wyłączyć silnik (ten znaczek od chłodzenia). Zjechałem na pobocze - wszystko wyglądało ok. Auto nie kopciło na biało.
    Postanowiłem wejść w menu climatronic, na kanał numer 51 i ku mojemu zdziwieniu tu temperatura 90 stopni.

    Kontynuowałem jazde. Auto dojechało do celu, pomiar na hamowni + powrót do domu i nic się nie działo.
    Oczywiście kanał 51 na klimatroniku bacznie obserwowany podczas trasy.

    Czy możliwe że tylko przez same zegary tak by wariowało ?

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Cytat Zamieszczone przez richard Zobacz posta
    Czy możliwe że tylko przez same zegary tak by wariowało ?
    Tak, możliwe, tu masz pomoc w naprawie licznika:

    https://www.klubtt.pl/showthread.php...-kach-Warszawa
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Mozliwe, nie pamietam jak to bylo do konca, zegary braly temp z czujnika i kompa chyba średnia a komp z 2 czujnikow tych zielonych, ale czy dobrze pamietam ze to tak bylo nie jestem pewien, ale wiem ze zegary swiruja mi sie zdarzylo pare razy ze caly czas mialem 90c a zgasilem auto i po chwili dalem zaplon to dobijala wskazowka do 120.
    Na wagu ok temp okolice 80 pare.
    Najprawdopodobniej wymiana silniczkow w zegarach lub calych zegarow ale to znoqu nie takie proste podobno bo numery sie musza zgadzac jak dobrze mi wiadomo.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    12
    Jak najlepiej bedzie zweryfikowac ze to licznik?
    Dziś rano śmieszna sytuacja. Daje autko na zapłon - wskaźnik pokazuje 90.
    Podmieniłem czujnik tempy na ten stary - uszkodzony. Wskaznik pokazywał 0.

    No ok. wyglada na problem z czujnikiem.
    Wrzuciłem spowrotem ten nowy - 90 stopni.
    Ponownie rozgrzalem auto wg vaga do 85, wg climatronica do 90 stopni.
    Na zegarach znowu 130...

    Jak najlepiej zweryfikować co wywołuje problem?
    Czujnik o którym mówie - zielony 4 pin - oznaczenie na nim E142 znajduje się na weżu płynu chłodzącego po stronie kierowcy.

  7. #7
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    W vagu poszukaj na necie tematu o czujnikach wody, na ktoryms kanale mozna sprawdzic jaka wartosc wskazuje, moze byc walniety nowy, te czujniki kupuje sie w aso kosztuja okolo 100zl i napewno sa ori. Te z alegro niby tez ale wymienialem bo zwalony byl nowy. I kupilem w aso i 0 problemow.
    Tylko mi w druga strone zle pokazywalo ze jest niby minus 100cos i auto odpalalo i gaslo.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez richard Zobacz posta
    Sam już nie wiem.
    Dzisiaj z kolei dłuższa trasa - jechałem sprawdzić co powie hamownia.
    W trasie dałem buta - wskaźnik temp na max i informacja na wyświetlaczu (FIS) żeby wyłączyć silnik (ten znaczek od chłodzenia). Zjechałem na pobocze - wszystko wyglądało ok. Auto nie kopciło na biało.
    Postanowiłem wejść w menu climatronic, na kanał numer 51 i ku mojemu zdziwieniu tu temperatura 90 stopni.

    Kontynuowałem jazde. Auto dojechało do celu, pomiar na hamowni + powrót do domu i nic się nie działo.
    Oczywiście kanał 51 na klimatroniku bacznie obserwowany podczas trasy.

    Czy możliwe że tylko przez same zegary tak by wariowało ?
    Hmmm....tylko że nie sprawdzamy kanału 51 a kanał 49...na 51 będziesz miał 90 bo to jest oczekiwana wartość a realną masz na kanale 49.

    Także tego...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  9. #9

    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    12
    Ok, mamy mróz na zewnątrz.
    Auto stało całą noc. Włączam zapłon - 0 stopni.
    Wyłączam i włączam zapłon (bez odpalania) - pokazuje teraz 70 stopni Na klimatroniku skacze sobie na kanale 49 pomiędzy 60 - 68 stopni.
    Nawet nie odpalałem jeszcze auta.

    Vag - bloki pomiarowe grupa 2 oraz 4 - 0 stopni.

    Po odpaleniu - auto nie chodzi zbyt równo na początku. temperatura zaczyna rosnąć.
    Poczekam chwile co dalej będzie sie działo.

  10. #10
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Powiedz mi gdzie kupowales owy czujnik?

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    12
    Ok po dalszych testach moge stwierdzić że to chyba problem z czujnikiem.
    Auto stało chwilę - na climatronicu pokazywało 105 stopni.
    Postanowiłem zrobić krótką trasę. Na liczniku doszło do maxa 130 stopni i znowu wyskoczył komunikat o konieczności zatrzymania auta.

    Cały czas auto podłączone pod złącze diagnostyczne i monitorowane bloki 02 i 04.
    Tam temperatury 85 - 89 Stopni.



    Po odłączeniu czujnika pokazywało -10 stopni na climatronicu.

    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Powiedz mi gdzie kupowales owy czujnik?

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Czujnik kupiłem w sklepie motoryzacyjnym - oryginalny Audi.

  12. #12
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Taaa oryginalny.
    Ja tez kupilem. Na alidrogo oryginalny po tyg pojechalem do aso skody i zaplacilem 100 zl i mam pewnosc ze ori, a tamten zareklamowalem.
    Nie kupuje sie niby oryginalow na allegro bo one juz na polce sa zepsute, to ze wygladaja jak oryginal daleko im do niego niestety.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    12
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Taaa oryginalny.
    Ja tez kupilem. Na alidrogo oryginalny po tyg pojechalem do aso skody i zaplacilem 100 zl i mam pewnosc ze ori, a tamten zareklamowalem.
    Nie kupuje sie niby oryginalow na allegro bo one juz na polce sa zepsute, to ze wygladaja jak oryginal daleko im do niego niestety.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Hmm dziwne. Trudno w takim razie poszukam innego czujnika.
    Co prawda przy rozbieraniu starego wysypała się wtyczka - sama jej obudowa, być może dostała się wilgoć do środka... Przynajmniej tak mi się wydawało po ściągnięciu czujnika.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •