Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: 8J VR6 w DSG

  1. #61
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Witam ponownie po "krótkiej przerwie" :

    TT jakiś czas temu waliła błędem B1S1 chociaż nie było czuć żadnych spadków mocy, gdy Check wyskakiwał, ale sam fakt denerwowania kontrolką poszła TT na mały serwis:

    - Nowa sonda NGK przed katem
    - Nowe świeczki zapłonowe Bosch
    - Nowe rolki + pasek wielorowkowy (poprzedni był na ostatnich tchnieniach życia)

    Uporałem się też jakiś czas temu (mam nadzieje) z urywającymi się klamkami od otwierania maski - finalnie zauważyłem, że strasznie ciężko chodzi mechanizm na pasie przednim, więc mechanizm przesmarowany i odpukać wszystko jest okej

    Jakiś czas temu szukałem chyba myślę znanego dla większości osób "KITu" za fotelami, żeby pozbyć się draństwa w postaci bezużytecznej ładowarki, więc szukałem któregoś dnia tego elementu, czy to alli czy to ebay i chyba cały taki zestaw kosztował z 90zł, a przy głupocie szukałem czarnego elementu tunelu (bo gdzieś tam w planach jest czarny środek - dywanów szukałem, ale cięzka sprawa, więc narazie podłoga zostaje) i znalazłem za mniej niż tamten zestaw na telefon, wraz z konsolą, więc grzechem było nie wziąc całości Także poniżej kilka zdjęć z operacji:









    Dla mnie mod na duży plus, raz że czarne ładniejsze dla oczu, a dwa że jest gdzie trzymać telefon

    Z rzeczy z którymi się borykam to durny komunikat o spalonej postojówce, któregoś dnia wyskoczył błąd, więc wyciagnalem lampe i spalona była i wkładałem już kilka żarówek i żadna nie bangla, więc chyba to tak zostanie dopóki nie wpadną lampy ledowe...

    Chyba tyle pozdro !

  2. #62
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Spróbuj przeczyścić styki od żarówek , kiedyś mi przysniedziala i waliło błędem chociaż żarówka działała prawidlowo , po przeczyszczeniu wszystko było ok.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  3. #63
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    właśnie u mnie jest problem, że nie działa. Działała do czasu pojawienia się błędu, wyciagnalem wtedy spaloną czarną żarówkę no i włożyłem nową, od tej pory kilkukrotnie rozbierałem, styki nie wyglądają na zaśniedziałe, w kostce piny tez nie są zadne uszkodzone ani nic, sam już nie wiem co o tym myśleć

  4. #64

    Dołączył
    Jan 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Biały
    Posty
    37
    Gdzie udało Ci się znaleźć zastępstwo dla mocowania telefonu? Pod jaką nazwą tego szukać?

  5. #65
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    https://www.ebay.com/itm/Genuine-AUD...-/192834857282


    Tu masz cały zestaw, tylko tak jak mowie przy głupocie szukałem czarnego elementu tunelu i było w cenie i zapłaciłem za całość polowe tej ceny

  6. #66
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Cześć,

    Jako że był troche zastój, bo gdzieś była chęć sprzedaży, z kilku powodów, jednym z nich była niekoniecznie chęć do montażu LPG w tym autku, bo będę zmieniał pracę i niestety służbówce mówię PaPa No, ale że ludzie dzwonili z takimi śmiesznymi ofertami, że najchętniej za 25tys by wzieli auto, którego jednak trochę się naszukałem i pod względem wyposażenia jest bardzo dobrze, to sobie i im narazie podziękuję i TT zostanie przynajmniej przez okres dopóki podtlenek LPG się nie zwróci.

    Rzeczy wykonane w jakiś ostatnich miesiącach:

    - Nowe tarcze i klocki zarówno z przodu jak i tyłu
    - Nowy czujnik połozenia wału korbowego (zaskoczyło pewnego dnia szarpiąc po zapłonie)
    - Zakupiłem śrubki regulacyjne reflektora (dwie z nich były zapieczone i kontra nie działała która miała dociągać lampę od dołu)
    - Nowe żarniki BOSMA 6000K (miały być osramy, ale już durne te co kupiłem były drogie, a ponad 400 zł jakoś mi się nie widziało za osramy)
    - Wpadły LEDy wsteczne ponownie, bo moje poszły do kobiety do autka, zatem dziś były wmontowane na nowo

    A dosłownie zmiana z wczoraj, przed:



    Po:



    Więc kolejny element układanki doszedł i bardzo mnie cieszy
    Zamówiłem również boczki z alcantarą, ale były UK, liczyłem że je przełoże, lecz nie przewidziałem jednej opcji z przyciskami od wlewu/bagażnika, a nie widzę tam opcji żeby to wyciągnąć, więc miałbym guziki u pasażera, więc boczki idą do odsyłki i będę czekał na jakąś okazje. No a w poniędziałek TT trafia pod podtlenek azotu, więc napewno będzie większa uciecha, jeśli chodzi o ekonomikę jazdy, zwłaszcza jeśli o dojazd do pracy chodzi, którego wcześniej nie było.

    Pozdro

  7. #67
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Jako, że od jakiegoś czasu szyba pasażera umarła, bo przekonałem się o tym po dużych mrozach gdy opuściłem szybę i już się nie dźwigła i był dźwięk jakby szkło pękało, po rozbiórce w wolnej chwili boczka ukazal się mi widok:



    Jak widać linka się rozstrzępiła i na kółku się blokowała. Wpadł szybko mechanizm z allegro od firmy, która regeneruje oryginalne mechanizmy, bo słyszałem słabe opinie o zamiennikach jeśli chodzi o regulację, szyba wyregulowana leży idealnie, zatem problem z głowy.

    No i oficjalnie od 2 dni TT jeździ na gazie kuchenkowym, może nie do końca mi to pasowało do tego auta i mam mieszane uczucia, ale że auto stanie się dailym w najbliższym czasie, no to był to jedyny logiczny wybór... butla 58L, tragedii z bagażnikiem nie ma, udało się dociąc oryginalne styropiany żeby jakoś pomieścić podnośnik itp pod matą bagażnika. Ostatnio po montażu nowego sufitu (czarnego) przestały bzdynkać czujniki, a dokładnie głośnik, rozbierałem dziś 2 razy te same boczki bo nie widziałem głośnika, a dla kogoś kto by szukał to jest w tapicerce tylnego pasażera (nie w boczku bagażniku). Głośniczek jest schowany pod fabryczną pianką zatem za pierwszym razem go nie zauważyłem, może ktoś będzie potrzebował

    Natomiast odkryłem przy okazji, że ktoś chyba kiedyś rozbierał boczek od kierowcy, bo leżała urwany konektor od głośnika wysokotonowego w boczku, już zamowiony nowy więc będzie podmianka, żeby wszystko grało. Jak to przy rozbieraniu praktycznie całej tapicerki samochodu pare klipsów się połamało i czekam na dostawę z ASO spinek do tapicerki bagażnika (ten środkowy element najbliżej zderzaka) jak i kołków tapicerki pasażerów z tyłu. Zatem za niedługo znów rozbiórka, a póki co poluję na boczki przednie jak i fotele

  8. #68
    Awatar Mateov
    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Blue
    Posty
    196
    Witam,

    Środek doczekał się kompletu czarnego, wpadły angliki, bo EU nie widać, podmieniłem tylko isofix z pasażerem i zapinki pasów z moich starych foteli i jest wreszcie czarna Alcantara podgrzewana, jedyny minus że nie ma sterowania lędźwiami, a w poprzednim było, ale to akurat dla mnie najmniej ważne, liczy się że fotele grzeją. Po zmontowaniu był problem, bo nie działały żadne funkcje, boczki były z 2008 roku, moje fabryczne z 2007, myślałem że zmiana wiązek była później, ale widocznie nie. Po przerzuceniu starych wiązek wszystko śmiga. Przy okazji demontażu tapicerki, udało się mi wyregulować szyby obie i chyba jest idealnie, miałem się udać do @elmacho, ale udało się w 10 min na podstawie tutoriala z YT i była okazja przetestować na autostradzie do Krakowa i grama świstu nie słychać, zatem temat zakończony, aczkolwiek muszę kupić uszczelkę drzwi kierowcy, raczej używaną bo odkąd samochód kupiłem u dołu jest lekko poszarpana, będzie widoczne na zdjęciach

    Środek jeden z foteli jak bedzie cieplej bedzie trzeba trochę przeprać, a co do środka do szczęścia brakuje mi tyłko gałki S-tronic z TTS'a/S-line'a.

    Kilka fotek:









    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •