Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Tunning

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    oborniki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4

    Tunning

    Witam na Wiosne planuje zwiększyć moc swojej TiTi mk1 1.8t 180km 98r co polecacie ? możecie podsyłać link do stron gdzie kupiliście części jak sami kupowaliście do swojej tt

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Polecamy poczytać forum...

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    oborniki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    4
    troszkę nie ogarniam tego forum albo jestem ślepy znaczy napewno i nie widzę można prosić o link ?

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Skillu1337 Zobacz posta
    troszkę nie ogarniam tego forum albo jestem ślepy znaczy napewno i nie widzę można prosić o link ?
    Napisz jakie masz oczekiwania i budzet to mozna cos doradzić a tak to nikt Ci nic nie doradzi

  5. #5
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Kolego sympatyczny, wszystko na forum jest poczawszy od tego jaka masz turbine w aucie do tego na co mozna zamienic do uzyskania lepszych przyrostow a żeby pasowalo plug and play, ew co pozmieniac pod lepsze turbiny hm kwestia tylko pieniedzy
    Masz 180 więc zapewne k03 max przy dobrych wiatrach to moze z 210km wyciagniesz, do tego downpipe intercooler i zrobienie nowej mapy, jak chcesz z 250 to zmieniasz turbo na k03s wtryski raczej wyrobia i nowa mapa, jak cos wiecej to mozesz wsadzić k04 lub k04s zrobisz pewnie okolo 280km ale muszz zmieniac kolektor, turbo, wtryski pompe dp, tip, wydech i mapa koszt powinienes się w 4 lub 5tys zmiescic, to tak ogolnikowo jak masz zdrowy motor i nie trzeba grubszych napraw porobic wczsaniej.

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    mozesz wsadzić k04 lub k04s zrobisz pewnie okolo 280km ale muszz zmieniac kolektor, turbo, wtryski pompe dp, tip, wydech i mapa koszt powinienes się w 4 lub 5tys zmiescic
    Mamy juz po swietach i okres cudow sie juz skonczyl, 4-5 tys z wtryskami, fmicem (do tego orurowanie), pompa paliwa i dp i wydechem i tipem i k04 TURBO z niepopekanym zeliwem (a jak k04 to linie wodne olejowe i kolektor wydechowy oczywiscie niepopekany ori ,lub custom) i mapa??? chyba pomnozyc kwote razy 2 i to przyjmujac ze wydech zostaje ori lub jakis mega budzetowy mod na ori.. i oczywiscie robocizna we wlasnym zakresie

    Przerabialem remont i modyfikacje 180 konnego silnika ze wszystkim co wyzej wymienione, z tym ze na hybrydzie k03s zeby olac zabawe z kolektorem i zasilaniem olejem i woda, i wiem ile to kosztuje. No ok kupilem wydech neuspeed wiec to kosztowalo cos ekstra ale i tak w wymienionej kwocie sie nie wyrobisz zakladajac ze utrzymasz zmodyfikowany wydech ori. Oczywiscie jesli mowimy o czesciach nowych custom (lub gotowcach bardzo dobrej jakosci a nie z chin lub uzywanych 100% sprawnych - a nie dp z alliexpress + wtryski BOSCH gratis do tego trzeba to i tamto pospawac, spasowac, wiec jesli robota we wlasnym zakresie to napewno obnizy troche koszt.. zakladajac ze takie umiejetnosci, warunki, sprzet oraz WIEDZE jak tym sie zajac posiadamy..

    ps. nie, nie dodalem kosztu remontu do calej kwoty, mowie tylko o gratach i kosztach modyfikacji.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 28-12-2019 o 07:46

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Mamy juz po swietach i okres cudow sie juz skonczyl, 4-5 tys z wtryskami, fmicem (do tego orurowanie), pompa paliwa i dp i wydechem i tipem i k04 TURBO z niepopekanym zeliwem (a jak k04 to linie wodne olejowe i kolektor wydechowy oczywiscie niepopekany ori ,lub custom) i mapa??? chyba pomnozyc kwote razy 2 i to przyjmujac ze wydech zostaje ori lub jakis mega budzetowy mod na ori.. i oczywiscie robocizna we wlasnym zakresie

    Przerabialem remont i modyfikacje 180 konnego silnika ze wszystkim co wyzej wymienione, z tym ze na hybrydzie k03s zeby olac zabawe z kolektorem i zasilaniem olejem i woda, i wiem ile to kosztuje. No ok kupilem wydech neuspeed wiec to kosztowalo cos ekstra ale i tak w wymienionej kwocie sie nie wyrobisz zakladajac ze utrzymasz zmodyfikowany wydech ori. Oczywiscie jesli mowimy o czesciach nowych custom (lub gotowcach bardzo dobrej jakosci a nie z chin lub uzywanych 100% sprawnych - a nie dp z alliexpress + wtryski BOSCH gratis do tego trzeba to i tamto pospawac, spasowac, wiec jesli robota we wlasnym zakresie to napewno obnizy troche koszt.. zakladajac ze takie umiejetnosci, warunki, sprzet oraz WIEDZE jak tym sie zajac posiadamy..

    ps. nie, nie dodalem kosztu remontu do calej kwoty, mowie tylko o gratach i kosztach modyfikacji.
    Obecnie robie stage 180tki z totalnej serii;
    Nazwa:  20191215_150215.jpg
Wyświetleń: 657
Rozmiar:  498.2 KB
    Jak widać osiągi są mało imponujące i sprint 100-200 to już nie taki sprint a oczekiwanie.
    Zobaczymy jaki efekt będzie po modach . Cenowo wyjdzie sporawo ale w tym aucie jest co poprawić..

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Daj znac jakie graty wsadziles i co tam sie obudzilo wstyd sie przyznac ale nie mialem jeszcze czasu wystroic swojej :/ a po robcie juz zrobilem 60kkm (w 1.5 roku) kurde czas leci

  9. #9
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Mamy juz po swietach i okres cudow sie juz skonczyl, 4-5 tys z wtryskami, fmicem (do tego orurowanie), pompa paliwa i dp i wydechem i tipem i k04 TURBO z niepopekanym zeliwem (a jak k04 to linie wodne olejowe i kolektor wydechowy oczywiscie niepopekany ori ,lub custom) i mapa??? chyba pomnozyc kwote razy 2 i to przyjmujac ze wydech zostaje ori lub jakis mega budzetowy mod na ori.. i oczywiscie robocizna we wlasnym zakresie

    Przerabialem remont i modyfikacje 180 konnego silnika ze wszystkim co wyzej wymienione, z tym ze na hybrydzie k03s zeby olac zabawe z kolektorem i zasilaniem olejem i woda, i wiem ile to kosztuje. No ok kupilem wydech neuspeed wiec to kosztowalo cos ekstra ale i tak w wymienionej kwocie sie nie wyrobisz zakladajac ze utrzymasz zmodyfikowany wydech ori. Oczywiscie jesli mowimy o czesciach nowych custom (lub gotowcach bardzo dobrej jakosci a nie z chin lub uzywanych 100% sprawnych - a nie dp z alliexpress + wtryski BOSCH gratis do tego trzeba to i tamto pospawac, spasowac, wiec jesli robota we wlasnym zakresie to napewno obnizy troche koszt.. zakladajac ze takie umiejetnosci, warunki, sprzet oraz WIEDZE jak tym sie zajac posiadamy..

    ps. nie, nie dodalem kosztu remontu do calej kwoty, mowie tylko o gratach i kosztach modyfikacji.
    Zle sie wyrazilem, przy zmianie na k03s z dodatkami powinien sie zmiescic nie ruszajac nic wiecej w senie kolektorow itp
    Znam koszta i wiem co ile kosztuje tak na szybko pisalem i chcialem koledze zobrazowac mniej wiecej koszty
    Wiem ze to worki pieniedzy wszystko kosztuje a nawet nie jeden worek mikolaja

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    U mnie (2001r) byla k03s fabrycznie. 180koni quattro. Kieys wymienialem sam srodek w niej na nowy, 600zl chyba placilem z tego co pamietam wiec nie tak zle ale juz jak sie ruszac przy turbo to choooociaz ta hybryde p&p zalozyc inaczej to kompletna strata czasu mysle.
    Ja mialem noz na j...ch bo moje auto nie stygnie i zalezalo mi na super szybkiej robocie, kazdy dzien zwloki to byla katorga wiec poszedlem w hybryde zeby bylo jak najmniej strugania, a zeby juz jakis tam kon na plus sie pojawil. Tuning w moim przypadku pojawil sie tylko dlatego ze pierwszy slupek zutylizowal sie w przeciagu sekundy i kompletnie nic nie nadawalo sie z niego do odratowania, nooo moze poza kolektorami, miska i deklem
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 28-12-2019 o 09:20

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Ja miałem do swojej 180-ki wkładać k06-64 ale po podliczeniue kosztów odpuściłem bo wyszłoby około 8-10 tys (sam bym zakładał). Dlatego dziś jadę zakupić K03s po regeneracji orurowanie do fmica i wtryski 430 cc w dobrej cenie bo 1400zł (na turbo jest papier od Peruna). Dojdzie mi do tego zakup intercoolera 300zł , Dp- 600-700zł, Tip -400zł no i strojenie około 1000zł?? tak więc podsumowując około 4 tys złotych. Jeżeli coś pominąłem poproszę o poprawkę

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Pominales to ze wkladasz k03s zamiast hybrydy ktora bedzie p&p.. Skoro i tak wkladasz cala reszte i jedziesz na program to az sie prosi. Dolicz jeszcze jakies sylikony, byc moze przeplywke i nowa pompe paliwa.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 29-12-2019 o 11:26

  13. #13

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Pompa paliwa już jest nowa zainstalowana oryginał VDO Przepływka daje 157g/s więc chyba też wydoli. Masz rację zastanowię się nad hybrydą jeszcze.
    Ostatnio edytowane przez Podkopnik ; 29-12-2019 o 14:59

  14. #14
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Hybryda k03s na wirnikach z k04 ile wydoli mniej wiecej koni? Zakladajac ze silnik zdrowy itp?

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Optymistycznie to wszystko liczone...
    Seryjny wydech slabo znosi większe moce:/
    A te wtryski to nie sa przypaskiem chinskie bosche? Bo teraz pelno chinskiego badziewia. Okaze sie ze wtrysk sie rozjedzie i upalisz motor:/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •