Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Ile to kosztuje?

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1

    Ile to kosztuje?

    Hej, właśnie zaoszczędziłem pierwsze 10 tysięcy złotych, które chce przeznaczyć na swoje marzenie.
    Jest nim właśnie pierwsze audi tt.
    Powiedzcie prosze, czy w takich pieniądzach dostane dobre auto?
    Ile pali najbardziej ekonomiczna wersja? Czy jest możliwość LPG?
    Jakie są najczęstsze usterki?

  2. #2
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Nie wiem czy w ogole za taka kwote znajdziesz co kolwiek w stanie nadajacym sie do przemieszczania, chyba ze anglika to jeszcze moze

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Może i coś znajdziesz, ale musisz się liczyć z tym, że to nie będzie koniec wydatków. Jak od razu pytasz o spalanie to może lepiej poszukaj czegoś innego. Te silniki dobrze radzą sobie z LPG, ale to kolejne pieniądze, które musisz włożyć w auto, chyba że trafisz od razu na egzemplarz z instalacją.

  4. #4
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Nie wiem czy w ogole za taka kwote znajdziesz co kolwiek w stanie nadajacym sie do przemieszczania, chyba ze anglika to jeszcze moze

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Nie dramatyzujmy
    Jak już wielokrotnie pisałem, swojego kupiłem za 5 tysiaków. Oczywiście nie był pozbawiony wad.
    Podstawową wadą jest brak oryginalnego winu, nie działało ESP i Quattro. Koszt samodzielnej naprawy 10zł
    Kontrolka klocków, okazało się, że nie mam czujników.
    Hałasująca rolka napinacza i nieszczelny łącznik elastyczny wydechu z częściami (kompletny rozrząd ) i naprawa u mechanika 1100zł.
    Całkowita renowacja licznika 420zł u naszego forumowego speca
    Regulator napięcia - bosch.. 120zł - samodzielna naprawa
    Cieknący płyn chłodzący, z częściami u mechanika 100zł
    Niesprawna klima ale usterkę już zdiagnozowałem sam, do wymiany zaworek niskiego ciśnienia do nabijania klimy i ten mniejszy wentylator na chłodnicy...
    Klimę nabiję sam więc koszt nie przekroczy 100zł
    Czujnik oleju w misce - 200zł
    Na pewno miał dwie kolizje które nie wpłynęły na elementy konstrukcyjne. lewy tył, (pęka szpachla) naprawa w granicach 500-700
    przedni prawy błotnik, który w kolorze, bez konieczności malowania kupię do 350ł
    Lekko przetarty tylny zderzak który już kupiłem w stanie idealnym do montażu z podwójnym dyfuzorem (chcę założyć podwójny wydech) i wszystkimi oznaczeniami za 250zł.
    zapomniałbym, 2szt. mikrostyków zamka drzwi z samodzielną wymianą 30zł
    Podliczając:
    Auto - 5000
    wszystko co wydałem i będę musiał wydać 2650
    Razem: 7680zł
    Przegląd na rok był aktualny, a ubezpieczenie kosztowało mnie 630zł na rok.
    Wszystkie modyfikacje które opisałem w różnych tematach to moje fanaberie, więc nie wliczam ich do kosztów doprowadzenia auta do porządku.

    Podsumowując:
    Najważniejsze to:
    - Upewnić się że auto nie było uderzone konstrukcyjnie, lub złożone z kilku, a to zweryfikuje każdy dobry warsztat.
    - kupić za kwotę, która pozostawia w budżecie sumę pozwalającą, na wykonanie dużego serwisu zakupowego i naprawę usterek wpływających na bezpieczeństwo, i takich których pozostawienie na dłuższy okres, może pociągnąć za sobą jeszcze większe wydatki.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kaba Zobacz posta
    Może i coś znajdziesz, ale musisz się liczyć z tym, że to nie będzie koniec wydatków. Jak od razu pytasz o spalanie to może lepiej poszukaj czegoś innego. Te silniki dobrze radzą sobie z LPG, ale to kolejne pieniądze, które musisz włożyć w auto, chyba że trafisz od razu na egzemplarz z instalacją.
    Nigdy nie należy liczyć się z końcem wydatków, nawet przy nowym aucie, gdzie obowiązkowe przeglądy kosztują i to sporo, nawet przy takich markach jak Hyundai.
    Mały w moim przypadku przy dwu letnim aucie to co drugi miesiąc z moimi przebiegami 700-800zł, duży 1500zł i do tego już na eksploatacyjne rzeczy jak hamulce wydałem przy 75tys. 1500zł (kpl. klocków i tarcze na tył)

    Co do spalania... uważam że nie ma osób, oprócz tych z nieograniczonym budżetem które nie myślą o spalaniu i o nie nie zapytają.
    Różnica będzie i to spora w odpowiedziach na nie, gdyż wszystko będzie zależało od wielu zmiennych odpowiadających na to użytkowników modelu, ale jak i od samego kupującego i jego stylu jazdy.
    Ja w cyklu mieszanym, z przewagą miasta i z pilnowaniem spalania chwilowego gdy mi się nudzi w czasie jazdy ale i z używaniem pełnej mocy gdy mam w danej chwili potrzebę lub ochotę mieszczę się w 10 litrach. Wiem, że mógłbym spalić i 20 ale wiem już po dwóch miesiącach, że mógłbym zejść poniżej 9

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -


    Jak już kolega powyżej pisał, silniki te znoszą doskonale gaz, a jego montaż będzie zależał od obecnej mocy auta i czy w przyszłości będziesz chciał ją zwiększyć.
    Sam się orientowałem w firmie która fabrycznie montuje gaz do Hyundaia i jeżdżę do ich oddziału w poznaniu na przeglądy co 15tys.
    W podstawie do 180KM sekwencja to 3000zł z dotryskiem paliwa powyżej 4000obr.
    Gdybym zakładał teraz, ale miał w planach zwiększenie mocy o ok 30% to 3500zł
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 25-12-2019 o 16:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •