Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Tunel środkowy - częściowy przeszczep

  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215

    Tunel środkowy - częściowy przeszczep

    Wstęp:
    To był jeden z pierwszych pomysłów, nawet jeszcze przed lampami. Pojawił się w dniu zakupu w trakcie powrotu do domu gdy musiałem trzymać
    Late z Orlenu całą drogę pomiędzy nogami. Czytając w pierwszych dniach forum, oczywiście trafiłem na dokładany uchwyt na napoje, ake do mnie ani nie przemówił wygląd, ani miejsce montażu na plecach, które albo pozwala na podłokietnik, albo na uchwyt na napoje... gdy zobaczyłem ceny zadałem sobie pytanie czy sponsorował bym kochankę która mi się nie podoba...

    Pomyślałem o tych mocowanych na kratkę, ale jak tam wstawić kubek od kawy, a gdy zanim testowo zakupiłem takowy, telefon w 3 dni połamał mi kratki na środkowych nawiewach.... nawet więc nie próbowałem
    W innych wątkach pojawiły się uchwyty na drzwiach, ale to już testowałem 10 lat temu i sprzątania było co nie miara, gdy zapomniałem o coli z której zrobiłem dwa łyki...

    Postanowiłem wymienić tunel środkowy. Tydzień temu objechałem place z częściami w okolicy 100km i przymierzyłem kilka tuneli w tym od 8j i 8S.
    Ten ostatni pasował ale nie było jak dopasować ręcznego.. Od A4 był za szeroki...
    Przypomniał mi się Peugeot CRZ na którego zwróciłem uwagę oglądając niedawno Och Karol 2.

    Postanowiłem połączyć stare z nowym, czyli częściowo z CRZ częściowo z TT. Z góry uprzedzam wszystkich, że pocięty tunel od TT zakupiłem, a mój ori spoczął w garażu.

    Wątek ten będę tworzył na bieżąco wraz z postępami prac, dlatego nie oceniajcie negatywnie wykonania w stanie surowym. Będę się starał aby wyglądało to jak fabryczne dla osób które nie wiedzą jak wygląda oryginał.

    Porównanie obu przed cięciem.


    Zmierzyłem wysokość ori w najwyższym punkcie i do takiej wysokości postanowiłem obniżyć RCZ-ta


    Dla zachowania symetrii i przyśpieszenie pracy drugą stronę obciąłem według odpadu.


    Pierwsze przymiarki... cięcia od spodu było o wiele więcej ze względu na ręczny. Musiałem też usunąć mieszek ze względu na kosmiczny kształt oryginalnej dźwigni RCZ, którą jeszcze dzisiaj rozpatruję jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z moim planem...
    Podłokietnik jest przesuwny





    Również wysokość ustawia się w trzech pozycjach







    Jest też schowek z fabryczną ładowarką USB



    Pierwsza próba wpasowania ori po obcięciu


    Oczywiście jeśli przeszczep się powiedzie to wszystkie elementy będą w równym kolorze

    Po kolejnych cięciach jestem coraz bliżej spasowania elementów




    No i zapadł zmierzch

    CDN...
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 21-12-2019 o 00:38

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    No powiem, że to może być ciekawe.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Jedni odpoczywają przy stole, a ja resetuję się najlepiej dłubiąc w garażu ... ciąg dalszy prac nad tunelem środkowym.
    Przypominam tylko, że na razie to stan surowy...

    Aby uniknąć zakupu dźwigni ręcznego z Peugeota postanowiłem przesunąć do przodu ORI.




    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Kilka dni użytkowania pokazało też, że oryginalny uchwyt jest za płytki dla wąskich puszek, jak i dla dużej Late której środek ciężkości jest dość wysoko
    \


    Bardzo proste rozwiązanie... Zaślepka od rur kanalizacyjnych 75mm Na razie tylko wciśnięta, ale dzięki takiemu rozwiązaniu będę mógł wypoziomować dno, gdyż tunel będzie delikatnie opadał ku przodowi



    I zagrożenie wywrotki wyeliminowane



    Teraz jakoś trzeba zgrać oryginalny tunel z przeszczepem... mimo złudzenia które daje transparentna pleksi klej jest od spodu.





    Dzięki wklejonej płytce pojawiło się fajne wydzielone miejsce na...



    I tak od pomysłu do pomysłu projekt ewoluuje... Oczywiście wkrótce pojawi się otwieranie klapki paliwa, symetrycznie do bagażnika



    CDN...
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 25-12-2019 o 21:16

  4. #4
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Tuning trwa dalej i jak wirus rozprzestrzenia się także na konsolę środkową abym mógł zamontować radio 2 Din bez konieczności kupowania konsoli środkowej za 1000zł


    Co jest pod oryginalną klapką?


    W nocy już wygląda to przyzwoicie ... oczywiście to cały czas faza prób i błędów


    CDN
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 07-01-2020 o 14:59

  5. #5
    Awatar tb1308
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Biały
    Posty
    33
    Jestem ciekaw dalszych efektów

  6. #6
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Długie wyjazdy związane z pracą wstrzymały trochę moje prace przy aucie, jednak w tym tygodniu trochę go wygospodarowałem na konsolę środkową.
    Cała wykonana jest od zera. Zdjęcia wykonane na gorąco, zaraz po wstępnym montażu, więc wybaczcie bałagan w aucie który muszę ogarnąć do poniedziałku.
    W nocy wyjazd na zlecenie do MK w Szczecinie, powrót w piątek rano, zmiana auta i wyjazd na zlot. Potem Wawa i powrót do Szczecina, więc kolejna aktualizacja dopiero za minimum 3 tygodnie... W konsoli zostaje do zrobienia trochę detali, ale zabrakło mi na tą chwilę czasu...






  7. #7
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Jak dla mnie to tego wszystkiego jest za dużo, wolę jak auto jest zachowane w oryginale, ale nie można Ci odmówić pracowitości.

  8. #8
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Jestem gadżeciarz to fakt. Dużo jeżdżę, lubię dobre brzmienie, korzystam też często z navi, Janosika i maila na którego muszę reagować dość często bardzo szybko... Wzrok już też nie ten... Praca przy moich autach to super odskocznia od prozy codziennego życia)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •