Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Problem konewka

  1. #1
    Awatar LILsaint
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    DG
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    BLACK
    Posty
    35

    Problem konewka

    Witam, dziś na trasie jadąc po pracy nagle obroty na 0 do tego pedał gazu nie reaguje, a do tego czerwona konewka z animacją kapania, zjechałem na bok, zgasiłem auto i zapaliłem jeszcze raz, po tym już wszystko było okey.
    Sprawdziłem stan oleju i wszystko okey, co to może być ? Co może być przyczyną?
    Kod silnika AUQ 1.8T ośka

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez LILsaint Zobacz posta
    Witam, dziś na trasie jadąc po pracy nagle obroty na 0 do tego pedał gazu nie reaguje, a do tego czerwona konewka z animacją kapania, zjechałem na bok, zgasiłem auto i zapaliłem jeszcze raz, po tym już wszystko było okey.
    Sprawdziłem stan oleju i wszystko okey, co to może być ? Co może być przyczyną?
    Kod silnika AUQ 1.8T ośka
    Wróżek na forum nie ma i nikt Ci nie odpowie. VAG i pierwsze co to odczyt błędów.

    Czytając, że obroty spadły do 0, to znaczy że silnik zgasł (potwierdza to, że pedal nie reagował) a następnie go gasisz - chyba czegoś tu nie rozumiem.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Pewnie napisal to w sensie takim ze przekrecil stacyjke na 0

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Napisz jak było bo to takie trochę zamtkwane. Napisz po kolei jak to wszytko się stało.

  5. #5
    Awatar roberTTm
    Dołączył
    Jun 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LZ6W
    Posty
    29
    Być może licznik...?

    Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    W/g mnie kolega smigal na trasie normalnie, .... nagle motor przestal reagowac na pedal gazu.... po dobrych paru sekundach pojawila sie lampa alladyna na blacie a ciut wczesniej wskazowka obrotow spadla na zero... ( dalej kolega pisze ze ZGASIL auto - odpalil ponownie, i wszystko wrocilo do normy )

    ... (predkosc pewnie tez na zero, paliwo i temp tez na zero --> brak komunikacji gdzies pomiedzy podzespolami lub przerwanie masy do 24 pinu niebieskiej kostki w zegarach -- to odnosnie blednych wskazan na budziku -- NIE braku reakcji na gaz.. )

    co moze byc przyczyna takiego zachowania? blednie gdybac mozna bardzo dlugo i MUSISZ podpiac vaga bo powinno wywalic blad wskazujacy usterke lub jej obszar..

    Moim bardzo skromnym zdaniem pojawil sie blad komunikacji miedzy sterownikiem silnika a reszta osprzetu - EPC. Electornic Platform Controle. (nawet jesli nie zdazylo wywalic jeszcze EPC na blacie)

    Przyczyn moze byc sporo poczawszy od braku komunikacji z przepustnica (czyli uszkodzona przepustnica, ZIMNE LUTY, korozja w pinach itd itp) po uszkodzony sterownik silnika (uszkodzona plyta lub komunikacja jak wyzej z przepustnica..) lub brak polaczenia miedzy podzespolami a sterownikem lub masa glowna bolidu..

    Jak przekrecisz stacyjke na zaplon, na postoju, to po paru..dobrych sekundach wyswietla Ci sie komunikaty kontrolne oleju wody itd.. U Ciebie zegary stracily komunikacje z ecu (przez jakis powod podany wyzej) i mysle ze dlatego lampa alladyna spojrzala Ci w oczy

    Vag w lape i daj znac.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 21-12-2019 o 05:25

  7. #7
    Awatar LILsaint
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    DG
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    BLACK
    Posty
    35
    Dokładnie silnik zgasł na to wychodzi w trakcie jazdy jak już dojechałem to miałem ikonkę czerwoną akumulatora , tylko że pisałem to zaraz po zdarzeniu na szybko i jakoś tak wybiło mi to z głowy , rzeczywiście zgasł w trakcie jazdy po czym właśnie konewka , obroty na zero i brak reakcji gdy wciskam pedał gazu , alee prędkość dalej się utrzymywała bo jechałem około 100km/h wiec powoli leciało w dół. Dodam też że zanim odpaliłem auto to kręcił i kręcił aż w końcu odpalił i nagle takie rzeczy w trasie. Pierwszy raz takie coś miałem i nie mam pojęcia , podepnę vaga jak zdobędę obd i zobaczymy
    A po kolei to było tak: odpalam go kręci i kręci aż w końcu odpalił, przejeżdżam z 5km , silnik gaśnie, czerwona konewka, obroty na zero, gaz nie działa, zjeżdżam na bok,ikonka czerwonego akumulatorka, kluczyk przekręcam tak jakbym wyłączał auto normalnie następnie normalnie odpalam i jakby nic się nie stało jadę dalej.
    Ostatnio edytowane przez LILsaint ; 21-12-2019 o 09:53

  8. #8
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Mialem podobnie jak zzsuna mi sie waz z dekla zaworowego i lapal lewe powietrze luknij tam bo moze byc to pierdola, ale identyko zachowanie mialem

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Awatar LILsaint
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    DG
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    BLACK
    Posty
    35
    Obadam i to, może faktycznie jakaś pierdoła, nic nigdy od 3 lat praktycznie się nie dzieje i nagle takie coś.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •