Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 1.8T BAM Problemy: Pisk od układu hamulcowego, wysokie obroty po odpaleniu

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez SimonideZ Zobacz posta
    Witam,

    Mam 2 problemy dotyczące mojego autka, chciałbym je zdiagnozować i usunąć, dlatego prosiłbym o pomoc.

    Pierwszy problem jest mniej poważny,dotyczy pisku podczas hamowania, toczenia się po hamowaniu i jazdy. Byłem z tym problemem u mechanika w poprzednim tygodniu, stwierdził że problemem jest zniszczona uszczelka, którą uszkodziły nieprawidłowo, zbyt mocno zamontowane klocki i tarcze przez poprzedniego mechanika.Rzeczywiście zobaczyłem tą uszczelkę i faktycznie była zniszczona.Po wyjechaniu z "naprawy" problem pisku zniknął, przy kolejnych dwóch przejażdżkach pisk pojawił się na początku przy manewrach parkingowych(mniej donośny od początkowego) oraz przy hamowaniu, w końcowej fazie(pisk był mało słyszalny). Dzisiaj po przejechaniu kilku kilometrów z dużą ilością hamowań, problem powrócił, praktycznie do początkowego stanu. Rozumiem że mogę się ubiegać o 'reklamacje" tej usługi? Miałby ktoś z Was jakąś teorie co mogłoby to być ?
    Jeżeli mechanik uzna reklamację to brawo dla Ciebie. Problem chwilowo ustał ze względu na demontaż zacisku i klocków. Gdy wszystko się po krótkiej jezdzie ułożyło, to i problem powrócił.
    Przyczyną piszczenia hamulców w każdym samochodzie jest wpadanie ich w rezonans. Klocki powinny już fabrycznie spiłowane krawędzie i blaszki anty-rezonansowe
    W samym zacisku także takie blaszki powinny się znajdować.

    Z problemem poradzisz sobie sam, powiedzmy w 30min na koło inwestując kilkanaście złoty, lub jeśli nie czujesz się na siłach mówiąc mechanikowi co ma wykonać.
    Mógłbym tutaj opisać wszystko ale Grzesiek Duda pokazał dokładnie co trzeba zrobić w jednym z felietonów.
    Odszukałem ten odcinek dla Ciebie, wystarczy obejrzeć. Nie sugeruj się marką auta, gdyż w tym przypadku nie ma to najmniejszego znaczenia.
    Pozdrawiam
    https://player.pl/programy-online/10...,S09E10,154140

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3
    Dzięki wielkie za szybką odpowiedź, filmik znalazłem i patent zastosuje ! Przepraszam ,że tak wykorzystuje, ale nie masz może pojęcia na temat mojego drugiego problemu ?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •