Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wyświetlacz HUD

  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215

    Wyświetlacz HUD

    Zamówiłem z dużą rezerwą, gdyż już kiedyś podchodziłem do tematu z komórką i folią na szybie... W nocy było w miarę ok, jednak w dzień nie spełniało to swojej funkcji.
    Urządzenie w swoim opisie oferowało wiele funkcji które za chwilę opiszę.
    Podłączenie to wpięcie wtyczki do gniazda OBD. Aby nie trzeba było go wypinać, dodatkowo zaopatrzyłem się w trójnik gniazda OBD.
    Zamieszczone zdjęcia robiłem w czasie jazdy w dniu montażu, więc ani nie są jakiejś super jakości, ani nie mocowałem go jeszcze w estetyczny sposób tylko położyłem na macie antypoślizgowej, widać także przewód z gniazda OBD.
    Z pozycji kierowcy na serio wygląda to super a sam wyświetlacz jest mniej więcej na poziomie pióra wycieraczki więc zupełnie nie przeszkadza i nie rozprasza czego doświadczałem przy opcji wyświetlania na szybie.



    Uruchomienie...
    Tutaj możemy zacząć bawić się funkcjami.
    Może wystartować po otrzymaniu napięcia z gniazda OBD, po uruchomieniu silnika lub po osiągnięciu ustawionego napięcia. Ta ostatnia opcja może być
    alarmem gdyby nasz alternator zaczął słabiej ładować, gdyż po ustawieniu np wartości 13V, gdy napięcie spadnie poniżej wyświetlacz się wyłączy.

    Co oprócz prędkości?
    temperatura cieczy... ciekawe, lecz urządzenie monitoruje ten parametr w tle. Możemy do tego wskazania ustawić alarm który załączy się po przekroczeniu ustawionej temperatury.

    Ładowanie...
    Wszystko jak w przypadku cieczy.

    Obrotomierz... tutaj jak i w przypadku prędkości możemy ustawić czy wartości mają zmieniać się co 1, co 5 czy co 10 jednostek...

    Spalanie chwilowe....


    Zegarek...


    Prędkość,
    Tutaj mamy także możliwość ustawienia różnego rodzaju alarmów...

    Nie wiem co myślicie o tego typu dodatkach ale mi to bardzo przypadło do gustu.
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 17-12-2019 o 00:49

  2. #2
    Awatar Da Mian
    Dołączył
    May 2019
    Płeć
    Skąd
    Wieluń
    Pojemność
    brak
    KM
    224
    Rocznik
    1990
    Kolor
    biały
    Posty
    16
    Jeżeli mam mały FIS bez wyświetlania spalania to po podłączeniu tego HUD'a będzie mi się ono tam pojawiało?

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Bedzie. Mysle ze ciekawa opcja dla kogos kto ma wlasnie maly fis i nie chce mu sie bawic z przekladka na duzy, a jest z tym troszke roboty, wiem bo przerabialem u siebie

  4. #4
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Dzisiaj zrobię zdjęcia wszystkich opcji... Jeśli ktoś byłby chętny na urządzenie to zapraszam na priv... Najpierw jednak je trochę po testuję

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Na końcu znajdziecie link do filmiku na youtube który wykonałem w czasie jazdy. Aby zaoszczędzić Wam pisania o tym, że było to niebezpieczne z góry uprzedzam, że ręce miałem wolne. Telefon umieściłem w uchwycie kupionym za 4 zł montowanym na kierownicy. Po prostu zamiast wewnątrz obrysu koła, umieściłem go na zewnątrz.
    Dla zademonstrowania działania alarmów jeden ustawiłem przy prędkości 120km/h drugi przy 130km/h.
    Wadą tych ostrzeżeń jest to, że gdy cały czas oscylujemy przy tych prędkościach to buczy praktycznie non stop ))

    Pod linkiem dla porównania zamieściłem zdjęcie wykonane w czasie wakacyjnej podróży z zastosowaniem telefonu jako wyświetlacza dla nawigacji działającej w opcji HUD. Na szybie jest naklejona specjalna folia która powoduje, że odbicie nie ma rozmycia które występuje bez folii.

    Kolejnym plusem jest widoczność w dzień, a nawet pod słońce które bardzo ładnie dzisiaj świeciło.Był moment że znajdowało się już nisko a ja jechałem dokładnie na wprost. Żadnych refleksów czy trudności z odczytaniem wskazań. Urządzenie ma wbudowany czujnik zmierzchowy i steruje natężeniem jasności wyświetlacza.
    Bardzo dobrze zaobserwowałem to gdy wjechałem na podziemny parking by po miesiącu odpalić garażowanego tam przez zimę MGF-a.

    Zdjęcia:
    Starałem się ustawić telefon +/- tak jak to widzę z pozycji kierowcy, a dzięki funkcji Live Focus udało mi się uchwycić rzeczywistą wielkość.
    Na jednym z nich widać jak mam dobre ładowanie. To efekt wymiany dzień wcześniej regulatora napięcia. Zrobiłem materiał zdjęciowy z samodzielnej wymiany, w którym też opiszę jak szybko zdiagnozować usterkę.












    LINK DO FILMIKU
    https://youtu.be/WANYcrfrKek

    Ostatnio edytowane przez Lars ; 17-12-2019 o 15:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •