Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Elektryczna pompa wody a wiatraki.

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Radzionków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    3

    Elektryczna pompa wody a wiatraki.

    Witam, dzisiaj po raz pierwszy zauważyłem że po zgaszeniu samochodu z pod maski wydobywa się elektroniczny jazgot z dźwiękami przepływającej wody, w panice zacząłem czytać fora i dowiedziałem się że jest to po prostu elektroniczna pompa wody, która przy określonej temperaturze odpala się aby schłodzić blok i zapobiec przegrzaniu.
    Zwykle w takich sytuacjach odpalały mi się najzwyklejsze elektroniczne wiatraki, i teraz pytanie - Czy elektroniczna pompa wody może odpalić się niezależnie od systemu wiatraków?
    Boje się że zwyczajnie wiatraczki mi wysiadły, a elektroniczna pompa wody działała wraz z nimi za każdym razem, i na pierwszy plan wybijał się dźwięk wiatraków i co za tym idzie nigdy wcześniej nie odnotowałem brzęczenia pompki.
    Liczę na mądrzejszych ludzi na forum o wyjaśnienie.

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Cytat Zamieszczone przez sosnakamil Zobacz posta
    Czy elektroniczna pompa wody może odpalić się niezależnie od systemu wiatraków?
    Tak, może.
    Elektryczna pompa wody zawsze po wyłączeniu zapłonu, a wiatraki uzależnione są od temperatury płynu chłodniczego.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Radzionków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    3
    Ciekawe, w takim razie dopiero dzisiaj zauważyłem jakikolwiek dźwięk.
    Dzięki.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jeszcze jedno pytanko, porównałem dźwięk mojej pompy i kogoś tutaj z forum, moja brzmi dużo głośniej, pytanie czy moja po prostu jest zepsuta, czy te pompy mają potencjometr i w zależności od potrzeb wirnik kręci się szybciej lub wolniej?

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez sosnakamil Zobacz posta
    Ciekawe, w takim razie dopiero dzisiaj zauważyłem jakikolwiek dźwięk.
    Dzięki.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jeszcze jedno pytanko, porównałem dźwięk mojej pompy i kogoś tutaj z forum, moja brzmi dużo głośniej, pytanie czy moja po prostu jest zepsuta, czy te pompy mają potencjometr i w zależności od potrzeb wirnik kręci się szybciej lub wolniej?
    Dziala 0 lub 1 . Jak wyje to pewnie wirnik zgubil centrowanie i sie obija o obudowe

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Radzionków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    3
    Dziękuje ślicznie

  6. #6
    Awatar domino.pl
    Dołączył
    Aug 2021
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    ciemny
    Posty
    28
    Witam. Mam taki objaw. Wydaje mnie się że pompka nie działa, ale jak złapę za wtyczkę i zaczynam płynnie przekrzywiać w stronę chłodnicy, to zaczyna jak by powoli startować , czym bardziej przekrzywiam to zaczyna głośniej słychać jak by szorowanie o obudowę czy coś. Powinno być czuć wibracje jak pracuje normalnie?

    Mnie zainteresowało jak po zgaszeniu auta było słychać że coś szumi/dudni/wyje i zlokalizowałem i złapałem za wtyczkę i takie objawy.

  7. #7

    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    -
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    167
    Elektryczna pompa wody powinna pracować przez kilka minut za każdym razem po zgaszeniu silnika. Jest dość głośna także bez problemu idzie sprawdzić słuchem czy pracuje.

    Polecam zmierzyć opór na wtyczce pompki. Jak będzie duży to pompka do wymiany. Wymiana jest bezproblemowa, nie trzeba nawet spuszczać płynu chłodniczego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •