Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Rozrzad 1.8t Ajq

  1. #1
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387

    Rozrzad 1.8t Ajq

    Panowie mam pytanie, jak jest z rozrzadem w TT, mialem wycene od michala i z czesci wynikalo ze jest Tłumik drgań paska rozrządu, w sklepie i w necie po vin pokazuje ze jest sama rolka.
    Czym sie kierowac?

    Ajq 1.8t Q 2000r
    TRUZZZ8NZY1080007

    Sprawdzi mi ktos i wytlumaczy jak to tam wyglada?
    W motostacji powiedzieli mi ze w pozniejszym roczniku montowali ten tlumik drgan.?

    Nie zamawialem od michala bo nie odpisywal na maile pozniejsze wiec zamawiam w sklepie stacjonarnym zestaw ina z paskiem conti.


    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Awatar pavlofico
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    147
    Ja w '99 mam.
    A zobacz jeszcze na etce.
    Wysłane z mojego BKL-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    W etce jak wpisuje nr vin pokazuje not found

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Koniecznie pasek continental albo inny lepszy od INA. Ja wymieniłem rozrząd z pełnym zestawem INA i od roku jak jest bardzo zimno to słychać lekkie odzywanie się/obcieranie rozrządu. U mechanika byłem pary razy i stwierdzili, że nic nie obciera. Jeszcze się nie zabrałem za wymianę paska, bo szczerze nie mam ochoty znowu przechodzić przez ten cały proces, ale będę musiał.

    A wizualnie nie widać czy jest tam ten tłumik drgań u Ciebie? Nie wiem czy to pomoże, ale mam APP z 2000r. i tam był.

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A czym sie rozni pasek INA od kazdego innego? Ja robilem na INA i nic absolutnie nie obciera i nie obcieralo. Pozatym co to ma do temp zewnetrznej? Sprawdz lepiej obudowy paska czy masz dobrze pozapinane. Pasek musi siedziec prawidlowo, wytrzymalosc odnsnie marki moze i tak ale halasowac nic tam nie ma prawa.

    ps. Na gratach firmy INA TT opuszczalo fabryke tak wogole

  6. #6
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Hmmm, a to ciekawe co napisałeś. Po prostu pamiętam, że tutaj na forum ludzie komponowali zestawy z pompami, tłumikami itd. z różnych firm i pasek był zawsze continental. Kiedyś przeglądałem angielskie forum tt i tam też było parę historii, że po wymianie paska itp. na inne niż cont. to coś tam dzwięczyło i po wymianie wszystko ucichło.

    Oczywiście mogło to być spowodowane innymi rzeczami, ale tak jakoś ten pasek innej firmy się powtarzał w każdym z tych przypadków, dlatego tak to powiązałem z moją sytuacją.

    A z temp. zew. po prostu bo jak jest rozgrzany silnik/ciepło na zew. to nic nie słychać.

    Dzięki za odp.

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Przy rozrzadzie jesli cos sie odzywa to lozyska w rolce prowadzacej lub napinajacej jak maja juz dosc. Pasek uwazam ze nie ma nic do tego. A co do marki gratow to jest napewno tak, ze sa lepsze i gorsze jakosciowo, ale przewaznie to jest tak ze ktos zalozy i pochwali kolejny kupi bo tamten zachwalal itd itd i sie tworzy legenda
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 13-12-2019 o 12:26

  8. #8
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Przy rozrzadzie jesli cos sie odzywa to lozyska w rolce prowadzacej lub napinajacej jak maja juz dosc. Pasek uwazam ze nie ma nic do tego. A co do marki gratow to jest napewno tak, ze sa lepsze i gorsze jakosciowo, ale przewaznie to jest tak ze ktos zalozy i pochwali kolejny kupi bo tamten zachwalal itd itd i sie tworzy legenda
    Wiesz co, zgadzam się z Tobą co do krążących legend na temat części itp. ale zainteresowałem się tym paskiem, bo własnie cały układ wymieniłem wtedy na nowe części INA. Oczywiście być może ja mogłem coś zle zamontować, albo fabrycznie rolka jakaś nie była sprawna, to się rzadko zdarza, ale zawsze jest ta szansa.

    W kazdym badz razie zajme sie tym mam nadzieje w krotce. Dzieki.

  9. #9
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Unikajcie i nie przechodzcie na napinacz nowego typu czyli bez tlumika drgan,rolka w sobie ma napinacz.Te rolki to totalne gowno i syf,halasuje i slychac takie mialczenie na rozgrzanym silniku.Ludzie reklamuja i dwa razy placa za wymiane rozrzadu.Wiec uwazajcie na najtansze zestawy z tymi rolkami bez tlumika drgan bo sa w zestawach INA i Continental tez,To sa napinacze firmy Litens Made in China.

  10. #10
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Czyli ze jak mam wedlug Vin sama rolke bez tlumika drgan to lepiej zalozyc? Mozna w ogole?

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  11. #11
    Awatar MiroTT 1,8T
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    DKL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    2000
    Kolor
    quattro
    Posty
    636
    Najlepiej zakladaj Rolke SNR i tlumik drgan,robie przy tym i to jest najpewniejsze rozwiazanie,bedziesz spal spokojnie i bedzie cicho pod maska.To ze po Vinie wchodzi Chinski napinacz bez tlumika drgan to olej to i wez drozszy zestaw z tlumikiem drgan.A pasek czy to INA czy Continental to co wybierzesz bo to nie pasek halasuje tylko Chinska rolka napinajaca bez tlumika drgan

  12. #12

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Cytat Zamieszczone przez MiroTT 1,8T Zobacz posta
    Najlepiej zakladaj Rolke SNR i tlumik drgan,robie przy tym i to jest najpewniejsze rozwiazanie,bedziesz spal spokojnie i bedzie cicho pod maska.To ze po Vinie wchodzi Chinski napinacz bez tlumika drgan to olej to i wez drozszy zestaw z tlumikiem drgan.A pasek czy to INA czy Continental to co wybierzesz bo to nie pasek halasuje tylko Chinska rolka napinajaca bez tlumika drgan
    Hej. Czy te informacje masz potwierdzone z życia z tymi napinaczami mechanicznymi litens czy zasłyszane gdzieś? Kupiłem zestaw metelli który był kiedyś na napinaczu hydraulicznym a teraz się okazuje, że władowali tam mechaniczny litensa i zastanawiam się czy to odesłać czy nie.
    Prywatny Detektyw https://bez-sladu.pl 501-466-215

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •