Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Samodzielny tuning lamp tylnych.

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #8
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Czas pokazać co dzieje się dalej...
    na początek trzeba lampy zamknąć. Bardzo żałuję że nie pokazałem jak je otworzyć, ale będę jeszcze to robił, gdy kupię lampy okazyjnie, lecz w lepszym stanie... te spełniły swoje zadanie i wiele się nauczyłem....

    Plusem zamknięcia które zaproponuję jest łatwość ponownego otwarcia, ale też bardzo dobra szczelność...

    Będzie potrzebny sznurek butylowy o małym przekroju. Ja kupiłem pod nosem w stacjonarnym sklepie, ale mają też sklep internetowy i duży wybór grubości.
    Zainteresowanych zapraszam na priv abym nie został posądzony o reklamowanie na ogólnym czegokolwiek.
    Jeśli ktoś chciałby uzyskać taki lub podobny efekt lamp przednich lub tylnych a nie czuje się na siłach aby to zrobić samodzielnie, również zapraszam na priv.
    Wkrótce pokażę Wam prawdziwe matrycowe soczewki BiLed ... a dla tych których budżet nie ma ograniczeń mogę nawet uzbroić w najnowsze prostokątne, takie jak w nowych Passatach czy BMW z laserowymi czujnikami.

    Wracając do tematu... Sznurek butylowy


    Nakładamy go dookoła na rant klosza.


    Bez pośpiechu zakładamy klosz, najlepiej trafić za pierwszym podejściem, lekko docisnąć, i przykleić mocną niebieską taśmą malarską. Taśma powinna być napięta aby dociskała klosz do obudowy


    rozgrzewamy piekarnik do 80 stopni i nastawiamy czas na 15min. Jeśli nie macie piekarnika lub piękniejsza połowa zrobiła wam szlaban na urządzenie, bierzecie karton w który na luzie mieści się oprawa, z boku wycinacie okrągły otwór, w który wkładacie opalarkę na tyle głęboko by metalowy pierścień wszedł do środka i nie dotykał ani kartonu, ani lampy... w tej wersji jednak musicie być czujni co do temperatury


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A teraz efekt końcowy... Wszystkim którym wyłapią jakieś delikatne niedoróbki przypominam, że to pomoce naukowe i nie jest to efekt finalny.
    Tradycyjnie na końcu link do filmiku zrobionego w dniu montażu wieczorem, może jeszcze dziś lub jutro zrobię drugi w dzień

    Dla porównania, Przed


    W trakcie:


    I po: chronologicznie z wczorajszego wieczora i dzisiejszego poranka



    A jak świeci?
    Pionowe linie to światła, okręgi to stop, przeciwmgielne są symetryczne, podobnie jak i cofania... płynący kierunkowskaz widoczny jest na filmiku









    Temat już prawie gotowy... jednak jeszcze w tym tygodniu uzupełnię go o kilka porad dla osób które nie czują się w lutowaniu taśm led.
    Link do nocnego filmu
    https://youtu.be/TMfPxb1pPRk

    Link do dziennego filmu
    WKRÓTCE
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 12-12-2019 o 11:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •