Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Samodzielny tuning lamp tylnych.

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215

    Samodzielny tuning lamp tylnych.

    Na początek informacja dla wszystkich którzy posądzą mnie o wandalizm...
    Pokazane lampy kupiłem za 50zł od sztuki z demontażu anglika i to nie w najlepszym stanie do nauki i testów...
    Te które obecnie posiadam to chińczyki których nie znoszę.
    Efekt końcowy wygląda o niebo lepiej niż na zdjęciach, gdyż jeśli ktoś fotografował ledy, wie że aparaty za nimi nie przepadają.

    Gdy obie będą gotowe, zewnętrzną powłokę przejadę papierem wodnym 2000 i 3000 i na koniec pokryję całość lakierem bezbarwnym z utwardzaczem.

    Na początek postanowiłem je przyciemnić, ale tylko obudowy, same oczka pozostawiając z oryginalną przepuszczalnością.
    Ze względu na moc oświetlenia led pozbyłem się też odbłyśników bocznych, pozostawiając jednak te w głębi lampy na tylnej ściance.

    Przed malowaniem zakleiłem oczywiście tylne odbłyśniki a te na bocznych ściankach zeszlifowałem drobnym papierem wodnym.
    Pozostałą część pomalowałem czarnym matem.


    Lampa po przyłożeniu klosza


    Wewnętrzną część klosza okleiłem by pozostawić fabryczną przepuszczalność, resztę pokryłem czarną farbą wymieszaną z lakierem bezbarwnym.
    Na allegro dostaniecie gotowe aerozole do przyciemniania lamp.


    Jako źródło światła zastosowałem specjalną taśmę led "świecącą bokiem" w kolorze czerwonym 9,6w/m dzięki czemu powinienem uniknąć modułów canbus.


    Okręgi będą światłami "stop" a umieszczone na odbłyśniku dwie pionowe linie światłami pozycyjnymi.
    Moduły w miejscu kierunkowskazów użyłem także w lampach przednich, a dokładny opis ich montażu zamieściłem tutaj:
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...kowskaz%C3%B3w

    Stop po założeniu klosza


    I kilka zdjęć w różnych konfiguracjach, stop, światła, światła i stop, z kierunkiem i światłami cofania. Jak już wspominałem, na żywo wygląda to o wiele lepiej. Po zrobieniu drugiej zamieszczę zdjęcia po montażu w aucie.
    Na końcu link do filmiku na youtube.






    Link do filmiku
    https://youtu.be/YVwy4X8XQ6M
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 09-12-2019 o 19:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •