Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Samodzielny tuning lamp tylnych.

  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215

    Samodzielny tuning lamp tylnych.

    Na początek informacja dla wszystkich którzy posądzą mnie o wandalizm...
    Pokazane lampy kupiłem za 50zł od sztuki z demontażu anglika i to nie w najlepszym stanie do nauki i testów...
    Te które obecnie posiadam to chińczyki których nie znoszę.
    Efekt końcowy wygląda o niebo lepiej niż na zdjęciach, gdyż jeśli ktoś fotografował ledy, wie że aparaty za nimi nie przepadają.

    Gdy obie będą gotowe, zewnętrzną powłokę przejadę papierem wodnym 2000 i 3000 i na koniec pokryję całość lakierem bezbarwnym z utwardzaczem.

    Na początek postanowiłem je przyciemnić, ale tylko obudowy, same oczka pozostawiając z oryginalną przepuszczalnością.
    Ze względu na moc oświetlenia led pozbyłem się też odbłyśników bocznych, pozostawiając jednak te w głębi lampy na tylnej ściance.

    Przed malowaniem zakleiłem oczywiście tylne odbłyśniki a te na bocznych ściankach zeszlifowałem drobnym papierem wodnym.
    Pozostałą część pomalowałem czarnym matem.


    Lampa po przyłożeniu klosza


    Wewnętrzną część klosza okleiłem by pozostawić fabryczną przepuszczalność, resztę pokryłem czarną farbą wymieszaną z lakierem bezbarwnym.
    Na allegro dostaniecie gotowe aerozole do przyciemniania lamp.


    Jako źródło światła zastosowałem specjalną taśmę led "świecącą bokiem" w kolorze czerwonym 9,6w/m dzięki czemu powinienem uniknąć modułów canbus.


    Okręgi będą światłami "stop" a umieszczone na odbłyśniku dwie pionowe linie światłami pozycyjnymi.
    Moduły w miejscu kierunkowskazów użyłem także w lampach przednich, a dokładny opis ich montażu zamieściłem tutaj:
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...kowskaz%C3%B3w

    Stop po założeniu klosza


    I kilka zdjęć w różnych konfiguracjach, stop, światła, światła i stop, z kierunkiem i światłami cofania. Jak już wspominałem, na żywo wygląda to o wiele lepiej. Po zrobieniu drugiej zamieszczę zdjęcia po montażu w aucie.
    Na końcu link do filmiku na youtube.






    Link do filmiku
    https://youtu.be/YVwy4X8XQ6M
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 09-12-2019 o 19:09

  2. #2
    Awatar TT666
    Dołączył
    Dec 2019
    Płeć
    Skąd
    Gdzies
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czar
    Posty
    149
    Swietna robota bardzo podoba mi sie. Ciekawe jak z trwaloscia ledow bedzie

  3. #3
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez TT666 Zobacz posta
    Swietna robota bardzo podoba mi sie. Ciekawe jak z trwaloscia ledow bedzie
    W większosci przypadków trwałość oświetlenia led zależy od kwoty którą chcemy na to przeznaczyć. zastosowane taśmy używam przy oświetleniu przeszkodowym w kinach a tam działają średnio po 12h na dobę 7 dni w tygodniu przez kilka lat... a najbardziej szkodzi im cola

  4. #4
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Super to wygląda! Sam myślę żeby na zimę kupić jakieś klosze i zrobić coś podobnego. Od siebie jedynie w miejscu kierunkowskazów dałbym pasek z większą ilością diod na metr tak aby przejście światła było płynniejsze.

  5. #5
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Wachu Zobacz posta
    Super to wygląda! Sam myślę żeby na zimę kupić jakieś klosze i zrobić coś podobnego. Od siebie jedynie w miejscu kierunkowskazów dałbym pasek z większą ilością diod na metr tak aby przejście światła było płynniejsze.
    Ja zastosowałem dokładnie to co z przodu aby wyglądało jako spójna całość z lampami przednimi.
    Dodatkową zaletą jest moduł komfortu kierunkowskazów, czyli jedno kliknięcie manetki to trzy cykle na kierunku.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Przy okazji prac nad drugą lampą wykonałem zdjęcia po oklejeniu obu części




    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    W lewym "angliku" jest światło cofania zamiast przeciwmgielnego, a z racji symetrii i "cofania" w kierunkach, musiałem sprawić by białe zniknęło i pojawiło się czerwone

    URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/9b971277f6bc66f2][/URL]


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Druga gotowa, jutro jeszcze oświetlenie, klejenie i do auta

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Choć uważam, że dokładnie do TT 8N pasków led, dynamicznych kierunkowskazów totalnie do tego samochodu nie pasuje, to samo wykonanie jest bardzo dobre.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Choć uważam, że dokładnie do TT 8N pasków led, dynamicznych kierunkowskazów totalnie do tego samochodu nie pasuje, to samo wykonanie jest bardzo dobre.
    Chciałem pokazać drogę i przy okazji przetrzeć szlak i samemu się nauczyć na tanich lampach. Te które obecnie mam mają gładkie transparentne klosze co daje sporo miejsca do popisu na przyszłość
    Najtrudniejszym zadaniem jest samo ich otwarcie w sposób który pozwoli je zamknąć.
    Na forum MGF-a wielu mnie kocha i wielu nienawidzi
    Wnioskując po Twojej stopce gustujesz w autach jak najbardziej zbliżonych do oryginału... Pełen szacun, ja stety lub niestety, staram się do moich zaszczepić ile się da z nowinek technicznych, po prostu jestem gadżeciarzem.

  8. #8
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Czas pokazać co dzieje się dalej...
    na początek trzeba lampy zamknąć. Bardzo żałuję że nie pokazałem jak je otworzyć, ale będę jeszcze to robił, gdy kupię lampy okazyjnie, lecz w lepszym stanie... te spełniły swoje zadanie i wiele się nauczyłem....

    Plusem zamknięcia które zaproponuję jest łatwość ponownego otwarcia, ale też bardzo dobra szczelność...

    Będzie potrzebny sznurek butylowy o małym przekroju. Ja kupiłem pod nosem w stacjonarnym sklepie, ale mają też sklep internetowy i duży wybór grubości.
    Zainteresowanych zapraszam na priv abym nie został posądzony o reklamowanie na ogólnym czegokolwiek.
    Jeśli ktoś chciałby uzyskać taki lub podobny efekt lamp przednich lub tylnych a nie czuje się na siłach aby to zrobić samodzielnie, również zapraszam na priv.
    Wkrótce pokażę Wam prawdziwe matrycowe soczewki BiLed ... a dla tych których budżet nie ma ograniczeń mogę nawet uzbroić w najnowsze prostokątne, takie jak w nowych Passatach czy BMW z laserowymi czujnikami.

    Wracając do tematu... Sznurek butylowy


    Nakładamy go dookoła na rant klosza.


    Bez pośpiechu zakładamy klosz, najlepiej trafić za pierwszym podejściem, lekko docisnąć, i przykleić mocną niebieską taśmą malarską. Taśma powinna być napięta aby dociskała klosz do obudowy


    rozgrzewamy piekarnik do 80 stopni i nastawiamy czas na 15min. Jeśli nie macie piekarnika lub piękniejsza połowa zrobiła wam szlaban na urządzenie, bierzecie karton w który na luzie mieści się oprawa, z boku wycinacie okrągły otwór, w który wkładacie opalarkę na tyle głęboko by metalowy pierścień wszedł do środka i nie dotykał ani kartonu, ani lampy... w tej wersji jednak musicie być czujni co do temperatury


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A teraz efekt końcowy... Wszystkim którym wyłapią jakieś delikatne niedoróbki przypominam, że to pomoce naukowe i nie jest to efekt finalny.
    Tradycyjnie na końcu link do filmiku zrobionego w dniu montażu wieczorem, może jeszcze dziś lub jutro zrobię drugi w dzień

    Dla porównania, Przed


    W trakcie:


    I po: chronologicznie z wczorajszego wieczora i dzisiejszego poranka



    A jak świeci?
    Pionowe linie to światła, okręgi to stop, przeciwmgielne są symetryczne, podobnie jak i cofania... płynący kierunkowskaz widoczny jest na filmiku









    Temat już prawie gotowy... jednak jeszcze w tym tygodniu uzupełnię go o kilka porad dla osób które nie czują się w lutowaniu taśm led.
    Link do nocnego filmu
    https://youtu.be/TMfPxb1pPRk

    Link do dziennego filmu
    WKRÓTCE
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 12-12-2019 o 11:32

  9. #9
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Udało mi się wykonać własne wkładki płynącego kierunkowskazu bez konieczności otwierania lampy. Wkładkę przygotowałem w sposób który pozwoli ją zamontować praktycznie każdemu z minimalnymi zdolnościami manualnymi. Zmiany można przywrócić do stanu oryginalnego w dowolnym momencie.
    Link do filmu
    https://youtu.be/JsYY2BeOjYw





  10. #10
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Wow, dobra robota. na prawdę świetnie to wygląda! Bardzo płynne,, pokażesz jak to wygląda z daleka?

  11. #11
    Awatar Kur-Czak
    Dołączył
    Jul 2020
    Płeć
    Skąd
    Alwernia
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    160
    Jeśli ktoś jest chętny, mam na zbyciu rozhermetyzowaną tylną lampę do TT 8N. Muszę tylko sprawdzić jutro w garażu która to jest strona.

  12. #12
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Wow, dobra robota. na prawdę świetnie to wygląda! Bardzo płynne,, pokażesz jak to wygląda z daleka?
    Na życzenie Pod zdjęciem link do YouTube. Na żywo jednak wygląda to lepiej i jest bardziej widoczne

    https://youtu.be/_8QboP1zeCQ

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    A tak wygląda wkładka




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •