Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: lampy z anglika

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    dabrowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    black
    Posty
    70

    lampy z anglika

    siema mam pytanie co do lamp. ktos u mnie grzebal i mam dwie lampy z tylu takie same symetryczne, lewa i prawa lampa ma bialy klosz zamiast pojedynczego bialego z jednej ze stron. chyba z anglika przelozone. problem polega na tym ze nie przeszedlem przegladu przez to. swiatlo przeciwmgielne swieci mi sie bodajze z lewej strony na bialo. mam tez taki problem ze jak wrzucam bieg wsteczny to sie podswietla przeciwmgielne na przelaczniku.. nie znam sie na tym totalnie. czy ktos mial podobny problem i moglby pomoc poprawic to tak zeby przejsc przeglad?

    przydalby mi sie bardzo opis lamp od audi tt ktora zarowka odpowiada za co bo o ile wiem gdzie jest kierunkowskaz to reszta jest dla mnie mylaca..

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez cyna ; 09-12-2019 o 15:06

  2. #2
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez cyna Zobacz posta
    siema mam pytanie co do lamp. ktos u mnie grzebal i mam dwie lampy z tylu takie same symetryczne, lewa i prawa lampa ma bialy klosz zamiast pojedynczego bialego z jednej ze stron. chyba z anglika przelozone. problem polega na tym ze nie przeszedlem przegladu przez to. swiatlo przeciwmgielne swieci mi sie bodajze z lewej strony na bialo. mam tez taki problem ze jak wrzucam bieg wsteczny to sie podswietla przeciwmgielne na przelaczniku.. nie znam sie na tym totalnie. czy ktos mial podobny problem i moglby pomoc poprawic to tak zeby przejsc przeglad?

    przydalby mi sie bardzo opis lamp od audi tt ktora zarowka odpowiada za co bo o ile wiem gdzie jest kierunkowskaz to reszta jest dla mnie mylaca..

    pozdrawiam
    Prawą lampę masz od europejczyka a lewą od anglika.
    Prawdopodobnie ktoś zrobił mostek do lewej lampy od prawej aby oba "białe oczka" zapalały się jako cofania i dlatego prąd cofa się do przełącznika świateł.

    Fabrycznie w wewnętrznych oczkach są żarówki jednym włóknem a zewnętrzne z dwoma. Możesz więc mieć połączone wewnętrzne jako światła a zewnętrzne jako światła i stop lub zewnętrzne jako światła a wewnętrzne i zewnętrzne jako stop...
    Wszystko zależy czy ktoś już ingerował w kable przy samej lampie.

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Cytat Zamieszczone przez Lars Zobacz posta
    Prawą lampę masz od europejczyka a lewą od anglika.
    Prawdopodobnie ktoś zrobił mostek do lewej lampy od prawej aby oba "białe oczka" zapalały się jako cofania i dlatego prąd cofa się do przełącznika świateł.

    Fabrycznie w wewnętrznych oczkach są żarówki jednym włóknem a zewnętrzne z dwoma. Możesz więc mieć połączone wewnętrzne jako światła a zewnętrzne jako światła i stop lub zewnętrzne jako światła a wewnętrzne i zewnętrzne jako stop...
    Wszystko zależy czy ktoś już ingerował w kable przy samej lampie.
    Jeżeli nie chcesz zmieniać lampy na eu to wsadz czerwoną żarówke do lewej lampy i musiałbys owy mostek usunąć.. teraz pewnie masz tak że masz przy wstecznym zapalają sie obie lampy.

  4. #4
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Przemkat Zobacz posta
    Jeżeli nie chcesz zmieniać lampy na eu to wsadz czerwoną żarówke do lewej lampy i musiałbys owy mostek usunąć.. teraz pewnie masz tak że masz przy wstecznym zapalają sie obie lampy.
    Jesteś pewien że przejdzie na legalu przegląd z czerwoną żarówką i białym kloszem?

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    Cytat Zamieszczone przez Lars Zobacz posta
    Jesteś pewien że przejdzie na legalu przegląd z czerwoną żarówką i białym kloszem?
    z tego co wiem to w przepisach zawsze jest mowa o barwie światła, a nie barwie klosza

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    dabrowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    black
    Posty
    70
    hej dziekuje wam za odpowiedzi. sprawdzilem zarowki i w prawej lampie w miejscu bialego "wewnetrznego kolka" jest wlozona czerwona zarowka led. z lampy prawej do lewej ktos dolozyl dwa kabeli ktore lacza pierwszy i ostatni pin kostek lamp razem (lub na odwrot, ze pin pierwszy z lewej lampy z pinem ostatnim prawej lampy, nie pamietam teraz dokladnie).

    generalnie nie wiem jak to przechodzilo przeglad wczesniej... nie chce zmieniac kloszy bo mi sie podobaja jak sa tak symetrycznie ale musze jechac na ponowny przeglad w ktorym mam zaznaczone ze jest niedozwolony rozkad swiatel i sprawdza mi to dokladnie dlatego musze jakos ogarnac burdel w tej instalacji a nie wiem jak

  7. #7
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Na pewno gdzieś w okolicy znajdziesz sklep z foliami dla reklamy, jeśli nie to na 100% kupisz na allegro. Odtłuść klosz, wytnij takie jajko i naklej.
    Jak bardzo ci się podoba taki układ to po przeglądzie odkleisz, tylko musisz pamiętać, aby nie włączać tylnej lampy przeciwmgielnej

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    dabrowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    black
    Posty
    70
    Cytat Zamieszczone przez Lars Zobacz posta
    Jak bardzo ci się podoba taki układ to po przeglądzie odkleisz, tylko musisz pamiętać, aby nie włączać tylnej lampy przeciwmgielnej
    na stacji ktorej bylem diagnosta sam wchodzi do samochodu i sprawdza, albo prosi o pokazanie, ze wszystkie swiatla dzialaja.. jakakolwiek inna stacja tez mnie poprosi o wlaczenie wszystkich mozliwych swiatel raczej

    nie ma sposobu zeby przerobic przeciwmgielne aby dzialalo nie wymieniajac kloszy?

    a to? https://wak-tt.com/mods/symmetry/symmetry.htm jakbym przerobil lampy tak jak na tej stronie to wtedy przejde przeglad?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    przepraszam ale zglupialem.. po co mi ta czerwona zarowka w prawej lampie? czy swiatla przeciwmgielne powinny byc w tym malym okregu wewnetrznym czy tak jak tutaj w duzym? https://youtu.be/aoYnMmaB6pA
    Ostatnio edytowane przez cyna ; 09-12-2019 o 21:12

  9. #9

    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    220
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    111
    światło przeciwmgielne powino być w lampie po stronie kierowcy w tym samym miejscu co wsteczny czyli "małym okręgu" - przerobienie lamp tak jak na filmiku w Polsce przy upierdliwym diagnoście może nie przejśc ponieważ przeciwmgielny musi mieć minimum 100mm odstępu od światła stop. Taka sama sytuacja może miec miejsce również w momencie jak zrobimy w lampie podwójny stop - aczkolwiek połowa forum takie ma i przeglądy przechodzi

    a czerwona żarówka + biały klosz da czerwone światło także wg mnie nie powinien diagnosta tego zakwestionować.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •