Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Pierwsze logi

  1. #1
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271

    Pierwsze logi

    Witam wszystkich!

    Udało mi się ostatnio zrobić pierwsze logi w życiu, więć gdyby ktoś chciał na nie zerknąć to byłbym bardzo wdzięczny.

    Tak jak radzili wszyscy, zrobiłem logi 002, 020, 031 oraz 115, 118 (i dodałem 003).

    O ile mi się udało z tym pierwszym, to przy drugiej próbie ( 115,118 ) samochód nagle zaczął niezle mulić przy 3000 obrotów... tak jakby gdzieś powietrze zaczęło uciekać. Kontrolka esp również się pojawiła. Dzisiaj po ponownej próbie to samo, więc na razie muszę sam obejrzeć autko, sprawdzić DV, PCV, rury itp. zrobić szczelność, żeby zobaczyć co tam się stało, więc będę informował na bierząco i wrzucę wtedy poprawne logi do porównania.

    Chciałem tylko się upewnić, że przy blokach 002, 020, 031 nie ma problemów - to też pomoże przy eleminacji problemu. Drugi zestaw logów wrzucę, ale myślę, że bez potrzebnie, bo tam wyniki na pewno są tragiczne przez ten chwilowy spadek mocy.

    Chgciałbym zaznaczyć, że z autem nie ma problemów, ale tak chciałem zobaczyć co tam się kryje w czeluściach i się pobawić z VCDS.

    Dziękuję bardzo!

    P.S. pierwsze logi, nie wiem dlaczego, zarejestrowały się dopiero od 1900 obrotów zamiast 1500. Czy będzie to przeszkadzało?

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e7787dab9d0294ab 002, 020, 031
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/a1d864361c59164b 115,118, 003

  2. #2
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Witam!

    Tydzień później i problem już rozwiązany. Okazało się, że kiedyś zapomniałem opaske do chłodnicy założyć i dlatego był problem. Kontrolka ESP na blacie był spowodowana właśnie tym. Dzisiaj przy robieniu logów nie było problemu.

    Wieć, ponawiam prośbę o ocenieniu logów. Dzięki!

    https://images90.fotosik.pl/293/2f1b33ce5b6a66f2.jpg logi 002-020-031
    https://images89.fotosik.pl/293/8cc3f41c4d5a15b5.jpg logi 115-118

    P.S. co jeszcze warto by było zmierzyć jako trzeci blok przy 115 i 118?

    P.S.S. dzisiaj jak już silnik był w pełni rozgrzany i olej też zrobiłem próbę 002-020-031 i mam wrażenie, żę samochód minimalnie się dusił, ale tylko minimalnie to było odczuwalne. Stwierdziłem, że ta próba była do bani i zrobiłem ponownie logi tych bloków po około 40minutach i wszystko wtedy wyszło dobrze. Jakby co, wrzucam zdjęcie tych pierwsszysch logów, być może zauważycie coś w porównaniu z tym pózniejszym. Być może za pierwszym razem jednak niewystarczająco był rozgrzany.
    https://images90.fotosik.pl/293/3f92d168a0daf93e.jpg Dzięki!
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 15-12-2019 o 19:41

  3. #3
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Nikt?

    Z tego co zrozumiałem to wartości przepływki powinny być +/- 80% wartości koni, więc z 180 powinno być +/- 140 g/s, tak?

    A widzę, ze w blokach 002 to wartości 140 to dopiero pod koniec się pojawiają i nie mam pojęcia czy te które są są prawidłowe. Tak jak pisałem, samochód bardzo ładnie przyspiesza.

    I zauważyłem, że chyba jest problem z wypadaniem zapłonów, bo częściej niż rzadziej się pojawiają liczby większe niż 6, ale znowu, brak mi doświadczenia, żeby to jakokolwiek ocenić.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 19-12-2019 o 14:22

  4. #4
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271

  5. #5
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    bede ratował honor forum i zajmę głos

    log https://images90.fotosik.pl/293/3f92d168a0daf93e.jpg zuepłnie nie pauje do reszty, jakby z innego samochodu

    co do wcześniejszych logów z #2
    są mocne korekty zapłonu, na jakim paliwie robione logi? 95 czy 98 ?
    czasy wtrysków wysokie
    doładowanie zadane i dostarczone wysokie - jest tam chyba jakiś program
    lambda chyba trochę za biedna, 0,905 to jakiś afr 13 i jest to trochę za biednie

    w skrócie na moje: masz program, jest za mało benzyny, może to wina 95 a jeśłi logi robione na 98 to by trzeba jej poszukać, można zacząc od filtra

    więcej może ktoś inny podrzuci bo ja się znam tyle o ile

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    187
    Co do przepłwyki ja mam wersje 180 koni seria i pokazuje mi nawet 157 g/s więc 140 to za mało powinno być raczej okolice 150

  7. #7
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Belfegorze, dziękuję, już się martwiłem, że pozostanę sam jak palec, ale podratowałeś mnie.

    Jeśli chodzi o tamten log to słowo honoru robione na moim. ale mam wrażenie, że wtedy po prostu powinien był poczekać jeszcze chwileczkę dłużej.

    Ale też zauważyłem, że jeśli chodzi o korektę zapłonów, to podczas błędnej próby wyszło lepiej... dziwne.

    Paliwo jakie zalane to 95. Miałem wtedy z pół baku.

    Czyli tak jak moje niedoświadczone oko zauważyło, coś z zapłonami. Poszperam na forum jak to zreperować.

    Lambda (ta przed katalizatorem) jest nowiutka. Być może to ta za katem, która złe wyniki pokazuje.

    Słuchaj, dzięki, że zajrzałeś. Zajmę się tym co mogę na razie. Zapłony, szczelność (znowu), lambda.

    Co do potencjalnego programu to mnie tutaj zaskoczyłeś. Fajnie by było gdyby się okazało, że tak.

    Podkopnik, dzięki, myślę, że masz racje. Mam wrażenie, że jest lepiej jak odłączę przepływkę.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Belfegorze, dziękuję, już się martwiłem, że pozostanę sam jak palec, ale podratowałeś mnie.

    Jeśli chodzi o tamten log to słowo honoru robione na moim. ale mam wrażenie, że wtedy po prostu powinien był poczekać jeszcze chwileczkę dłużej.

    Ale też zauważyłem, że jeśli chodzi o korektę zapłonów, to podczas błędnej próby wyszło lepiej... dziwne.

    Paliwo jakie zalane to 95. Miałem wtedy z pół baku.

    Czyli tak jak moje niedoświadczone oko zauważyło, coś z zapłonami. Poszperam na forum jak to zreperować.

    Lambda (ta przed katalizatorem) jest nowiutka. Być może to ta za katem, która złe wyniki pokazuje.

    Słuchaj, dzięki, że zajrzałeś. Zajmę się tym co mogę na razie. Zapłony, szczelność (znowu), lambda.

    Co do potencjalnego programu to mnie tutaj zaskoczyłeś. Fajnie by było gdyby się okazało, że tak.

    Podkopnik, dzięki, myślę, że masz racje. Mam wrażenie, że jest lepiej jak odłączę przepływkę.
    Na 95 to daruj sobie logi. Jakos te paliwo moze byc dobre do wolnossacego silnika ale nie do 1.8t 180tki ktora czesto w serii ma juz problemu z zaplonami. Kolega w b6 mial korekty na poziomie 8 stopni. Przyznal sie ze jest na 95 to zawrocilismy i kazalem przyjechax jak to wyjezdzi. Na 98 mial korekty na poziomie 2 i to przez chwile...

  9. #9
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Na 95 to daruj sobie logi. Jakos te paliwo moze byc dobre do wolnossacego silnika ale nie do 1.8t 180tki ktora czesto w serii ma juz problemu z zaplonami. Kolega w b6 mial korekty na poziomie 8 stopni. Przyznal sie ze jest na 95 to zawrocilismy i kazalem przyjechax jak to wyjezdzi. Na 98 mial korekty na poziomie 2 i to przez chwile...
    Dzięki Pawle!

    Ok, to zrobię jutro logi jeszcze raz na 95, potem spróbuję jakoś niedługo przerzucić się na 98 i po jakimś czasie zrobię logi na nowym paliwie i zobaczymy czy będzie jakaś zmiana.

    A co powiesz na resztę?

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Przy 3200 na jednym foto widze ze Ci przepustnice przynknelo. Ale troche nie ostre sa te fotki:/

  11. #11
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez Farseer Zobacz posta
    Poszperam na forum jak to zreperować.
    Na razie nic nie grzeb tylko zrób logi na 98. Zjedź niemal do 0 to 95, zalej za 50zł 98, znów do 0, i zalej 98 i zrób logi

  12. #12
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Witajcie ponownie.

    Słuchajcie, dzisiaj zrobiłem ostatni raz logi na 95 i powiem, że patrząc na korekte zapłonów, to jest kompletnie inny samochód...

    Widzę, że ciuteczke lepsze są wartości przepływki (ktorą będę musiał wymienić, wiem, ale na razie fundusze idą na reperowanie skutera), ale raczej jest to mnimalna zmiana.

    W 180hp, jakie powinna byc doładowanie? Belfegorze wspomniałeś, że być może jest program, więc jestem ciekaw o ile wyższe jest u mnie żądane doładowanie.

    Dodam jeszcze, że logi były robione na rezerwie paliwa. Bałem się, że zabraknie w czasie jazdy.

    Więc teraz nie mam pojęcia o co chodzi, ale juz zalalem 98, pojezdze troszke, znowu zaleje, znowu pojezdze, a potem definitywnie 98 i zrobie logi.

    Ale jak chcercie to mozecie zerknac na dzisiejsze logi i porownac z poprzednimi, ale oprócz korekty zapłonów to nic tak się aż tak nie zmieniło (chyba).

    Postaram sie jak najszybciej zrobic nowe na nowym paliwie.

    Pozdrawiam!

    https://images89.fotosik.pl/312/3b05f3e22fbb1dc0.png 002-020-031
    https://images91.fotosik.pl/311/2bfe0e062110b196.png 115-118

  13. #13
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Dobra, Panowie, udało się w końcu. 98 zalane i logi zrobione.


    https://images89.fotosik.pl/317/6ff6f2593f7c7525.jpg 115-118
    Na moje bardzo niedoświadzcone oko to widzę, że wyniki z doładowaniem do 4k obrotów są ciuteczke lepsze, ale czy są odczuwalne to nie wiem. I ja tylko tyle zauwazam haha.

    Niestety, przy konwertowaniu drugiego zestawu coś się schrzaniło i nie można odczytać. Będę musiał zrobić logi znowu za jakiś czas.

    Co tam Panowie uważacie?


    EDIT: W ogóle, czy jest jakaś dobra dusza, która chcialaby się ze mną kiedyś umówić w celu podmiany przepływki? Jestem z Pruszkowa (prawie). Silnik APP, 180hp jbc. Bo szczerze to na razie fundusze idą na reperowanie skutera, a głupio by było kupić nową przepływkę, żeby się okazało, że niewiele to by dało. Z góry dzięki!

  14. #14
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Siemanko Panowie,

    Wczoraj zrobiłem już poprawnie logi 002-020-031.

    https://images90.fotosik.pl/330/66fb0ccd49caf286.jpg

    No i tutaj dam 115-118

    https://images89.fotosik.pl/317/6ff6f2593f7c7525.jpg

    Co powiecie? Jedyne co widzę to problem z przepływką. Korekty są o niebo lepsze niż jak były wcześniej.

    Skoro z zapłonami jest lepiej, czy mógłby mi ktoś dać ogólną ocenę stanu samochodu? Zle? Dobrze? Moze być? Standardowo? Nic specjalnego?

    Bardziej mi chodzi o to, że jestem po prostu ciekaw jak tam to wszystko gra i gdzie mogę ewentualnie coś poprawić (oprócz przepływki).

    Dziękuję bardzo! Pozdrawiam.

    W ogóle, czy macie Panowie logi jakiejś zrowej 180tki FWD dla porównania? Wtedy nie mógłbym od razu zerknąć i zobaczyć co gdzie i jak bez spamowania tutaj.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 10-03-2020 o 17:47

  15. #15
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Przeplywka pokazuje bardzo dobre wartosci. W 180tce masz na poziomie 144g/s wiec jest git. Zaplony masz troche slabe na 3 i 4 cyl, moze cewki padaja albo swiece. Szczelnie w miare jest ale mozesz test zrobic, jak cos sie pojawi to cos raczej malego.

    Opisz korektorem cewki od lewej do prawej cyframi 1,2,3,4 i zamien miejscami. Wsadz od lewej 4,3,2,1 i zrob ponownie logi kanalu 20. Jak korekty pojawia sie na 1 i 2 cyl zamiast na 3 i 4 to wiesz ze cewki sa do wymiany. Jak korekty beda dalej na 3 i 4 to do podmiany swiece w analogiczny sposob. Dodatkowo sprawdz przerwy na swiecach - powinno byc ok 0.8mm. Oczywiscie swiec nie wrzucamy do kanalu tylko opuszczamy wlozone w klucz!

    Od tego najlepiej i najlatwiej zaczac.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •