Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Emulator mosiezny prosty czy katowy

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2019
    Płeć
    Skąd
    Wroclaw
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    3

    Emulator mosiezny prosty czy katowy

    Czesc

    raz na 1-1,5 tys km pojawia mi sie check engine - blad P0430 (problem wydajnosci katalizatora), kontrola spalin sporo poniżej normy. Mechanik zarekomendował założenie emulatora mosiężnego - w zwiazku z tym mam pytanie, ktore beda pasowac do Audi TT 3.2 8N - proste czy katowe - chodzi o miejsce w okolicach sond. Ponadto slyszalam, tez ze katowe minimalnie skuteczniejsze - prawda ?

    dzieki za pomoc
    pozdrawiam
    Marta

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Czarny
    Posty
    32
    Dołączam się do pytania. Proszę o info na ten temat.

    .

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2020
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    180
    Rocznik
    2012
    Kolor
    Czarny
    Posty
    32
    Widzę, że chyba nikt mi nie odpowie
    .

  4. #4
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez tymek Zobacz posta
    Widzę, że chyba nikt mi nie odpowie
    .
    Ciężki temat tak na odległość :/ Masz LPG? Bo u mnie faktycznie ten błąd występował, ale dopiero przy większych prędkościach na autostradzie. Badałeś napięcia na obydwu sondach?

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Z mojego doświadczenia jest tak, że niektórych błędów nie da się wyeliminować przy LPG. Sam mam 3.2 VR6 z LPG. Od razu pojawił się P2096 - Za ubogo za katalizatorem oraz P... - niska sprawność katalizatora. Sprawdziłem wszystko, pokłóciłem się
    z typem od LPG i ostatecznie pojechałem to tunera żeby wywalić te 2 błędy. Pół roku później pojawił się P2196 - Za bogato przed katalizatorem. Sęk w tym, że korekty długoterminowe mam 0%. Tak jest wystrojone. W dodatku błąd pojawia się
    przy 2tyś obrotów i 70kmh. Długo już robię dochodzenie, $$ wydałem nie mało i ostatecznie znowu pokłóciłem się z typem od LPG. On miał to w dupie za przeproszeniem a ja znowu pojadę do tunera i wywalę kolejny błąd. Wszystkie parametry pracy silnika są idealne, wszystko sprawne, powymieniane sondy, samochód leci do samego końca. Najlepiej sprawdzić czy wszystko jest na pewno dobrze, żeby coś nie "pękło" a jak nie ma ewidentnych oznak niedomagania to odwiedzić tunera i pożegnać się z błędem.
    Ostatnio edytowane przez schabek17 ; 28-02-2022 o 17:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •