Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: wymiana licznika full fis 8n1920880a

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    dabrowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    black
    Posty
    70

    wymiana licznika full fis 8n1920880a

    witajcie

    mam w swojej tt licznik o oznaczeniu 8N1920880A - CAN z pelnym fisem. silnik 1.8t manual ajq

    Nazwa:  76695062_430713360975638_34599 (1).jpg
Wyświetleń: 524
Rozmiar:  158.0 KB

    zaczely mi glupiec wskazniki i okazalo sie ze niestety plytka drukowana byla naprawiana przez poprzedniego wlasciciela, fuszerka totalna, jakies kable lutowal bo sciezki byly "skorodowane" i ogolnie masakra.

    nie chce go naprawiac bo to nie ma sensu.. chce miec sprawny licznik ktory nie byl tak januszowo naprawiony. cholera mnie bierze jak widze jak ktos to naprawil. nie wiem jak to dzialalo.

    w zwiazku z tym mam pytania. sa jakies liczniki kompatybilne z tym moim, czy trzeba znalezc identyczny?

    jak to jest z tym pinem? bo ponoc jak jest uzywany licznik to juz nie da rady go zaadaptowac u siebie?

    w skrocie co ja mam teraz zrobic zeby moc uzyc nowego licznika? czy jak kupie kompatybilny i przelutuje procesor lub inne potrzebne kosci, to
    zadziala?

    tutaj jest post na elektrodzie i ponoc po przelutowaniu dwoch kosci nie trzeba przepisywac pinu i licznik dziala - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3360234.html

    czy licznik 8N2920980A bedzie kompatybilny z 8N1920880A?


    "Trzeba wylutowac procesor, przeczytac ETL cala zawartosc, zaprogramowac do nowego procka, wlutowac nowy do licznika i cieszyc sie dzialajacym licznikiem." - czy to jest rozwiazanie problemu?
    Ostatnio edytowane przez cyna ; 18-11-2019 o 00:55

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Jeśli zdobędziesz taka samą wersje płyty gł. i przelutujesz obie motki to nie musisz nic adaptować. Jedna motka steruje funkcjami licznika, w drugiej siedzi między innymi immo, i pare innych rzeczy. Płyta xxx 980 różni sie budową od twojej 880 i to znacznie.
    Napisz do Jerrego może cię poratuje samą płytą lub pomoże. Samo zgranie małej motki ETL em czy innym programatorem nic Ci nie da.
    Powodzenia

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Obstawiam ze z mojego apx bedzie dzialal i potrzeba tylko albo zmostkowac kable czujnikow oleju i klockow.
    Skoro moje dzialaly w apx 99 to i zadzialaja w ajq bo to blizniacze wiazki

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    dabrowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    black
    Posty
    70
    dziekuje

    no nic pozostaje mi probowac naprawic ten co mam bo ceny tego modelu licznika to jakis zart.....

    poprawilem wiekszosc bolaczek, silniczki juz nie glupieja, chyba objawem byl zimny lut.

    teraz mam kolejny problem. przestalo mi dzialac biale podswietlenie tarcz. wszystko dziala procz bialych diod. jak wlaczam swiatla w samochodzie to powinny sie zaswiecic a jedyne co sie dzieje na liczniku to zaswieca sie kontrolka swiatel. luty na diodach i rezystorach poprawialem ale dalej nic.

    na internecie pisza cos o bezpieczniku 23. czy on moze byc powodem ze przestalo mi dzialac podswietlenie w liczniku? w jaki sposob szukac usterki w liczniku??

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Annubis moglbym cie pomeczyc na pw? bardzo chcialbym ten licznik naprawic. oczywiscie moge zaplacic za konsultacje.. nie wiem juz o co chodzi z tym podswietleniem

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    teraz zauwazylem ze czerwone podswietlenie w kabinie mi zaczelo dzialac. mam na mysli np. climatronik, wlacznik swiatel i tak dalej. wczesniej nie dzialalo to wcale, ale za to dzialalo biale podswietlenie zegarow. moze to ma jakis zwiazek ze soba? sprawdzilem bezpieczniki i niestety wszystko jest okej. sa dwa bezpieczniki, jeden od podswietlenia licznika i drugi od zasilania calego bezpiecznika chyba. nie mam juz pomyslu co moze byc nie tak, jestem zfrustrowany na maxa na te auto
    Ostatnio edytowane przez cyna ; 19-11-2019 o 12:35

  5. #5
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Hej,

    Też się męczę z podobnym problemem w liczniku. U mnie dodatkowo podświetlenie wnętrza czasami działa, czasami nie. Nie jestem pewien, ale z tego co wyczytałem na forum, problemem może być procesor. Jerry pisał parę razy na forum, że uszkodzone procesory przy niższej temperaturze zaczynają głupieć i potem są takie kwiatki.

    Też mam ten model licznika co Ty. Znalazłem tez coś, co mnie zdołowało i nie wiem co robić dalej:

    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    A najgorzej jest jak problem jest fatalny (szczególnie w licznikach 8N1 920 880 z modelu rocznika 2001 - z jasno-seledynową płytą główną gdzie są bardzo skąpo cynowane układy SMD), wtedy szukanie kilkunastu zimnych lutów na płycie może się przeciągnąć w miesiące...był już u mnie taki przypadek na forum i aktualnie męczy mnie kolejny...nie tylko wkurzony jest właściciel, ale i ja bo ile razy licznik do mnie trafia/przyjeżdża to zaczyna wszystko działać a potem jak wróci na auto to jest "bryndza" :/
    I jestem w kropce. Nie wiem czy w ogóle opłaca się naprawiać ten fatalny licznik. Samego Jerrego męczyłem już na pw tyle, że mi już zwyczajnie głupio go zalewać pytaniami.

    Aktualnie jestem na takim poziomie frustracji, że myślę czy nie wywalić immobilizera i zamiast licznika wstawić coś uniwersalnego, może by wpadł jakiś ecumaster albo coś opartego na raspberry pi.. Po raz kolejny mam dość tego auta.

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2018
    Płeć
    Skąd
    dabrowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    black
    Posty
    70
    ehh

    korzystal ktos z uslug tego pana? https://www.olx.pl/oferta/licznik-ze...9-IDuHkZr.html

  7. #7

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Niestety musicie wziąść poprawkę na to że te liczniki to lata 2000. Zostaje zamówić nowy poprzez aso ale pewnie cena zabije(w zeszłym roku widziałem wycenę nowego licznika z adaptacją na 5800) albo porządnie zregenerować i powymieniac wszystkie lipne elementy - fis, motke, ledy.
    Taka operacja też jest kosztowna jeśli chodzi o części/programowanie a i darmo nikt tego nie zrobi, dlatego większość użytkowników jak słyszy np 600 zł albo 1000zł to się woli przeżegnać i kupić używkę do adaptacji, nie myśląc że
    następny też może byc w takim stanie. Firmę którą znalazłeś to zdaje się animex, regenerują liczniki ale nie wiem czy wymieniają całość czy tylko zużyte elementy. Kolega cyna jest w lepszej sytuacji bo bez problemu powinien znaleść
    licznik w lepszym stanie, kwestia poszukania. Możesz mnie pomęczyć oczywiście na priv, nie ma problemu.

  8. #8
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cyna, jak już nie masz pomysłu, to najlepiej je oddać w dobre ręce do Jerry. Temat o naprawionych przez niego licznikach masz na forum. Moje też to spotka jeśli sam tego nie zrobię. Wszystko wygląda na to, że oboje mamy problem z procesorem.

    Ja jeszcze po powrocie z pracy sprawdzę czy zachowanie licznika zmieni się po nagrzaniu procesora. Z tego co czytałem na forum, może to mieć wpływ na jego pracę jeśli jest uszkodzony.

    Annubis, mógłbym spytać czy ten programator ETL-TMS będzie odpowiedni do odczytania tej motoroli z tą maską i zapisania nowego? Czy to prawda, że xprog może uszkodzić procesor?

    Widziałem, że Jerry stosował procesor freescale zamiast fabrycznej motoroli? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji o tym.

    Mam możliwość pożyczyć ten programator i myślę czy nie spróbować tego naprawić na własną rękę.

    Jeśli dobrze patrzę, to potrzebuję tego procesora:
    https://allegro.pl/oferta/mc68hc908a...rol-7312148479
    Ostatnio edytowane przez Wachu ; 20-11-2019 o 14:02

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Łaaa ale pytań.
    - Nagrzanie licznika nic Ci nie powie, możesz mieć zimne luty jak i kończącą się motorolę więc to raczej nie jest dobry pomysł ale jak tam uważasz, każdy ma swoje pomysły na testowanie.
    - Ten programator się nie nadaje.
    - Można oczywiście uszkodzić "procesorek" na wiele sposobów - sam przetrenowałem jeden
    - Freescale to po prostu następca(Freescale Semiconductor to firma wydzielona przez Motorolę), przejął produkcje Motoroli więc i logo się zmieniło. Swojego czasu było bardzo dużo podróbek,
    ludki sprzedawali kostki plastiku z wgrzanymi nóżkami lub nie dające się programować/nie działające odpady z linii - mam kilka
    - Procesory występują w różnych maskach, nie tylko 2J74Y w zależności od licznika i niestety spotkałem się że 2 z nich nie są kompatybilne- maja inne sterowanie.
    musisz zerknąć na swoj i taki sam użyć lub sprawdzić kompatybilność. Jeśli wlutujesz zły, licznik może żyć własnym życiem lub kilka funkcji nie będzie działać.
    Generalnie te liczniki to lekkie bagno bo zdarza się że jak ruszysz jedno to sypie się drugie i wariuje trzecie, dlatego kibicuje Jerremu bo czasem trzeba posiedziec nad tym.

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja ze swoim licznikiem tez walczyłem dlugo. Nowy fis , nowe silniczki krokowe , nowy procesor poprawa zimnych lutów i wymiana wszystkiego aby banglal. Jerry macal je kilka razy. Potem Animex ogarnal wgrywajac nowe softy bla bla i generalnie juz wszystko dzialalo. Po x czasie annubis dokonał ostatecznych szlifów typu zmiana obudowy urwane ucho i jeszcze przeglal wszystko bo marudziłem ze te auto bede trzymal latami i wszystko musi dzialac w 100%. Duzo gotówki wlozylem w nie , czasu i nerwów. Udalo sie uzyskać taki efekt ale teraz najlepsze.......
    Po swapie na r32 ktore jest uturbione moje cudowne zegary ktore tak dlugo piescilem mogłem odlozyx na pólkę.
    Niestety nie sa za dobrze kompatybine z ecu r32 i jego wiązką. Dlatego w aucie na 99% zostają zegary z angola które dzialaja poprawnie i na nowo trzeba zmienic fis i tarczki ale juz to wszystko jest a stare zegary ktore tak dlugo byly doprowqdzane aby dzialaly moge sprzedac. Chwilowo sa u annubisa aby wyczyscil mi szkielko dlategp jak cos to On moze napisac ich numer.
    Jak ktos zainteresowany to oddam je za free a jedynie policze ile kasy wlozylem w czesci do nich

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2016
    Płeć
    Skąd
    Ryki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    3
    Panowie czy orientuje się ktoś w temacie wymiany licznika z Jaegera na VDO ? Wiem, że fabrycznie były montowane tylko wadliwe Jaegery. Interesuje mnie temat swapu np. od Audi A3 8L. Może ktoś coś o tym słyszał?

  12. #12
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Oczywiście, spróbować zawsze można. To co NIE będzie pasować to: obudowa, wskazówki, tarcze....także rzeźba musi być zrobiona.
    Te Terrere Terrere terererererere …

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •