Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Białe klosze kierunkowskazów.

  1. #1
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215

    Białe klosze kierunkowskazów.

    Ten temat przewijał się już w kilku tematach na tym forum.
    Gdzieś kiedyś były na Brytyjskim E-bay-u ale kosztowały kosmiczne pieniądze, ktoś coś przerabiał, ktoś coś próbował, ale nikt nie zrobił nic
    ogólnie dostępnego.
    Moje umiejętności z grafiki wektorowej nie pozwalały wykonać tego samodzielnie, dlatego zleciłem wykonanie odpłatne wykonanie rysunku który pozwoli na eksperymenty z różnymi tworzywami, ewentualnie foliami.
    Na tą chwilę próbnie wykonane są z mlecznej plexi.
    Oczywiście w tej technice klosze będą płaskie, bez przetłoczenia, gdyż aby były takie jak oryginał musiałaby być wykonana forma a to koszt ok 30tys +
    Tak się złożyło że w mojej okolicy są chyba najtańsze lampy na allegro których stanę się w poniedziałek właścicielem.
    Jeśli projekt się powiedzie a Wam przypadnie do gustu to będziemy mieli tani zamiennik który powinien idealnie pasować w oryginalne mocowanie.
    Przy zastosowaniu dwu funkcyjnej żarówki led i przekaźnika, każdy kto będzie miał na to ochotę będzie mógł za trochę ponad 100zł wliczając żarówki mieć światła do jazdy dziennej, które by spełniały przepisy i homologację lampy będą także postojówkami w oryginalnej lampie...
    Zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Oczywiście będę Was w tym miejscu informował o postępach.



  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    ????

  3. #3
    Awatar Fishbone
    Dołączył
    Jun 2018
    Płeć
    Skąd
    Dublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    15
    Białe klosze są ogulnie dostępne, na ogół od 40tu funtów chcą za nie
    https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F113924982759

  4. #4
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez Fishbone Zobacz posta
    Białe klosze są ogulnie dostępne, na ogół od 40tu funtów chcą za nie
    https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F113924982759
    Z przesyłką to ponad 300zł wykonane z płyty którą Chińczycy wykorzystują jako rozpraszacz w panelach LED.
    Ze zdjęć wynika, że też nie mają wypukłości...

  5. #5
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Prawda jest taka, że przydałyby się u nas na np. allegro takie klosze, myślę, że sporo osób by je chciało kupić, bo efekt jest naprawdę ciekawy jak patrzyłem na forach zagranicznych.

  6. #6
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Ciekawe jak to wyglada na aucie

    Nie bylo tematu, zdjecia mi nie ladowalo
    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez vixen03 ; 19-11-2019 o 15:52

  7. #7
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    To zamontowany klosz który pokazałem na górnych zdjęciach, czyli z gładkiej mlecznej pleksi. Pasuje idealnie, jak zamiennik.
    Na rynku jest wiele tworzyw z którego można go wykonać. Może to być wykonane z płyt dymionych czy lustrzanych, może to być również rozpraszacz z paneli led który będzie przypominał ten z e-baya.
    Naważniejsze, że wykonany plik dla lasera jest zrobiony prawidłowo

    Na zdjęciach nie wygląda to zbyt "czysto" gdyż próbę robiłem na starym wkładzie ze szrotu.


  8. #8
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Prac nad kloszami ciąg dalszy... Przeglądając dostępne tworzywa mogę stwierdzić, że można na prawdę wiele zdziałać.
    Klosz "mrożony"
    Pod kloszem umieściłem trzy funkcje.
    światła do jazdy dziennej, na przemiennie z kierunkowskazem
    światła postojowe
    kierunkowskaz z włączonymi światłami postojowymi



    I już na aucie
    \

    Światła dzienne


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jeszcze dziś wstawię kolejne zdjęcia

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Ładnie to świeci.
    Pozdrawiam.

  10. #10
    Awatar vixen03
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    387
    Hm no ladnie to wyglada, ale przydaly by sie zdjecia z ladniejszej perspektywy bez refleksow i jakis filmik jak dziala kazda funkcja i jak to wyglada praktycznie

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  11. #11
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez vixen03 Zobacz posta
    Hm no ladnie to wyglada, ale przydaly by sie zdjecia z ladniejszej perspektywy bez refleksow

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka
    Może jak kiedyś znajdę czas na sesję , a tak na poważnie to jak już pisałem, przy okazji gdy będę zlecał cięcie laserowe do zleceń nad którymi pracuję, wypalę demonstracyjne klosze z różnego rodzaju i struktury tworzyw.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    i jakis filmik jak dziala kazda funkcja i jak to wyglada praktycznie

    Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
    Może wystarczą zdjęcia i komentarz. Funkcji mam wiele, a że zawodowo zajmuję się rozbudowanym oświetleniem led i to nie tylko służącego do typowego oświetlenia, to parę rozwiązań przeniosłem do auta. Pewnie wielu za chwilę popuka się w czoło, ale cóż, lubię gadgety.

    Światła dzienne i płynący kierunkowskaz.
    Umieszczenie ich po samym łuku mijało by się z celem gdyż tylko kilka diod świeciłoby w kierunku jazdy, dlatego starałem się je obrócić na tyle na ile pozwalała taśma. Nie jestem z efektu do końca zadowolony, lecz musiałbym maszynowo lutowane taśmy zastąpić przewodami, a w tak zmiennych warunkach atmosferycznych może być różnie z zimnymi lutami itp.
    Przypadkowo zrobiłem zdjęcie początkowej fazy przymiarek i nie jest to efekt końcowy który pojawił się w aucie.


    Funkcja 1 - Światła do jazdy dziennej
    Ledy nie są wdzięczne w fotografowaniu dlatego na zdjęciach tworzą praktycznie ciągłą linię, ale w rzeczywistości widać każdy moduł.
    Włączają się po otrzymaniu napięcia ze stacyjki i podłączone są przez przekaźnik zgodnie z obowiązującymi przepisami które mówią, że powinny gasnąć po włączeniu świateł postojowych.
    Obecnie producenci aut traktują jako postojowe właśnie te światła bez zmniejszenia ich natężenia oświetlenia co skutkuje takimi właśnie choinkami, które z drugiej strony dla nas dają taki plus, że policja przestała się czepiać świateł jeśli wyraźnie nie dają po oczach wszystkim wokół


    Funkcja 2 - Kierunkowskaz
    Jednym się będzie podobało innym nie, mi akurat płynący bardzo się podoba. Tak jak w nowych autach, dzienne się wyłącza po włączeniu kierunku.
    Fajną opcją jest również, że bez instalacji dodatkowych modułów mam teraz komfortowe kierunki, czyli jedno kliknięcie manetki to trzy kliknięcia kierunkowskazów.


    Oczywiście na razie są trzy kliknięcia z przodu, ale nad tyłem już pracuję


    Również nad poprawą oświetlenia wstecznego


    Funkcja 3 - światła postojowe.
    To już od zera wykonane samodzielnie oświetlenie. Niestety nie wykonałem zdjęcia w trakcie prac ale postaram się to opisać.
    Na foto z ustawieniem modułów widać pod nimi plexi.
    Gdy już dopracowałem kształt do dolnej krawędzi czarnej ramki reflektora wyciąłem jeszcze dwie i skleiłem w jedną o grubości 9mm.
    Następnie doszlifowałem boki aby uzyskać równą powierzchnię (wszystko mini szlifierką) i na koniec przy użyciu pasty polerskiej do lakieru i filcowego kółka od szlifierki wyprowadziłem krawędź do stanu przejrzystości.
    Ta grubość pozwoliła mi podnieść i umieścić centralnie moduły w obrysie klosza.
    Od oprócz tylnej i przedniej krawędzi całość wykleiłem sreberkiem którego kilka metrów kupiłem u pani w kwiaciarni na przeciwko
    Dzięki temu miałem odbłyśniki.
    W specjalny silikonowy o prostokątnym przekroju wężyk silikonowy który na co dzień używam w realizacjach z taśmami na zewnątrz wsadziłem taśmę 4,8w/m 5000K
    i przymocowałem od tyłu plexi. Specjalnie dałem cieplejszą aby podkreślić światła postojowe.

    A oto efekt końcowy. Oczywiście dzienne gasną po włączeniu postojówek

    A tutaj w zbliżeniu


    I z włączonymi światłami


    Same światła włączają się oba jednocześnie, czyli fabryczna soczewka, oraz bi xenon 3', lecz mogę dowolną w każdej chwili wyłączyć lub włączyć z poziomu tabletu zamontowanego na stałe w aucie lub ze smatphona.. Jak wspominałem wcześniej, niektórzy już się pukają w czoło

    Jak pisałem lubię gadgety... wkrótce pojawi się nowy temat, czyli system bez kluczykowy zarządzany z telefonu. Pierwszy etap już zakończyłem
    .
    Auto otwiera się gdy jestem w pobliżu ok 2m i zamyka się gdy odejdę na około 5. Z poziomu apki mogę go również otworzyć lub zamknąć. oraz otworzyć bagażnik.
    Na wiosnę zrobię drugi etap, czyli kluczyki w domu, a auto odpalane będzie z przycisku
    Ostatnio edytowane przez Lars ; 30-11-2019 o 18:41

  12. #12
    Awatar Slawek_Fire
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Grębków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    34
    Hej ! Ekstra to wyglada ? Jest szansa u Cb kupić takie klosze ?! Bardzo mi zależy ! Z góry dzięki za odp

  13. #13
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Na prośbę jednego z klubowiczów wykonałem dla niego od podstaw projekt oraz gotowe do montażu białe klosze. Swoje jeszcze robiłem ręcznie z mrożonej plexy którą stosuje się w domowych drzwiach. Teraz dzięki laserowi oprócz wycięcia zrobiłem na kloszach wzór plastra miodu.










  14. #14
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Lars Zobacz posta
    Na prośbę jednego z klubowiczów wykonałem dla niego od podstaw projekt oraz gotowe do montażu białe klosze. Swoje jeszcze robiłem ręcznie z mrożonej plexy którą stosuje się w domowych drzwiach. Teraz dzięki laserowi oprócz wycięcia zrobiłem na kloszach wzór plastra miodu.









    Ciekaw jestem efektu finalnego, bo już teraz wygląda to bardzo ciekawie.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  15. #15
    Awatar Lars
    Dołączył
    Oct 2019
    Płeć
    Skąd
    Dąbrówka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    215
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Ciekaw jestem efektu finalnego, bo już teraz wygląda to bardzo ciekawie.
    Jak kolega się wyrobi z montażem to będzie można zobaczyć lampy na zlocie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •